Premier League

Co z tym Fulham

Mateusz Użarowski @Uzio08

Fot: Ben Harding, CC-BY-SA-2.0

Tagi

Po awansie do Premier League, Fulham w przeciwieństwie do wielu beniaminków obrało sobie wyższy cel niż utrzymanie. Zarząd ściągnął do klubu wielu rozpoznawalnych piłkarzy, którzy będą gotowi do walki o wysokie cele. Na to zasłużyli kibice, którzy nie widzieli Premier League od 4 lat. 

Po bardzo aktywnym okienku transferowym skład Fulham nie tyle co się wzmocnił. On kompletnie się zmienił. Zaczynając od bramkarza, którym został Sergio Rico po formacje ofensywne. Nowym napastnikiem został Aleksandar Mitrović, który był na wypożyczeniu w Fulham w zeszłym sezonie. Na skrzydle ujrzymy Andre Schurle, który ma już doświadczenie gry w Premier League w Chelsea. Został on wypożyczony z Borussii Dortmund. Znacząco ulepszona została również obrona. Parę stoperów będą tworzyć Alfie Mawson ze Swansea i wypożyczony z Arsenalu Calum Chambers. Na bokach defensywy grać będę Maxime Le Marchand i Timothy Fosu-Mensah. Największym wzmocnieniem jest jednak Jean Seri z Nicei. Rok temu był już właściwie w Barcelonie, ale transfer wysypał się na ostatniej prostej.

Z klubu odeszło tylko trzech zawodników: David Button do Brighton, Toya Edun do Ipswich Town oraz Ryan Fredericks do West Hamu. Najbardziej boli strata tego ostatniego, ponieważ był on w 11 poprzedniego sezonu Championhip.

Po czterech ligowych spotkaniach, Fulham ma na koncie 4 punkty. Nie jest to zbyt dobry wynik biorąc pod uwagę klasę zespołów z którym się mierzyli. Wydaję się jednak, że The Cottagers zaczną coraz lepiej grać i uplasują się w górnej części tabeli. 


Mateusz Użarowski

@Uzio08

17-letni pasjonat Premier League. Kibic Lechii Gdańsk i Borussii Dortmund.

Komentarze