Reprezentacje

Polska-Irlandia: wypowiedzi pomeczowe

Jan Gawlik @GawlikJan

Fot: newspix.pl, newspix.pl

Tagi

Polska Irlandia mecz towarzyski Brzęczek ONeill Klich Reca OBrien wypowiedzi pomeczowe

Zapraszamy do przeczytania wypowiedzi selekcjonerów i zawodników po wczorajszym meczu towarzyskim z Irlandią!

Jerzy Brzęczek (selekcjoner reprezentacji Polski): W pierwszej połowie brakowało nam kreatywnego zawodnika. Zmieniło się to po wejściu Mateusza Klicha. To co wydarzyło się we Wrocławiu jest bardzo ważne dla dalszego rozwoju drużyny.

Martin O'Neill (selekcjoner reprezentacji Irlandii): Najważniejsze dla nas jest to, że Polska nie wygrała. Polska zagrała względnie dobrze, jednak moje oczekiwania wobec tej ekipy są wyższe. Osiągnęli dobry wynik z Włochami. Spodziewałem się dobrego meczu i trudnej gry. Udało nam się dosyć dobrze wejść w mecz. Szkoda, że nie wygraliśmy, ale ten rezultat przywrócił morale drużyny.

Arkadiusz Reca (obrońca reprezentacji Polski, Atalanta Bergamo): Mecz w moim wykonaniu nie był najlepszy. Miałem kilka niedokładnych podań, po których było zagrożenie pod naszą bramką. Muszę jak najszybciej wykluczyć takie zagrania. Przy jednym ze stałych fragmentów, jeden z zawodników upadł mi na stopę i istnieje duże prawdopodobieństwo, że mam pękniętą kość w jednym z palców. Mam jednak nadzieję, że to tylko stłuczenie i wszystko się okaże jutro po wizycie u doktora. Kuba to jest bardzo doświadczony zawodnik i jest to przyjemność grać z nim na tej samej stronie boiska. Kuba wiele mi podpowiada. Nie wygląda to jeszcze najlepiej, ale mam nadzieję, że będzie możliwość, by pracować nad tym i jeszcze nie raz wystąpić z Kubą w reprezentacji. Jest to dopiero nasz drugi mecz. Przeciwnik był całkiem inny niż Włosi. Irlandia była bardzo agresywna. Grają bardzo fizyczną piłkę. Było mało czasu, żebyśmy się zgrali, jest sporo nowych zawodników i mam nadzieję, że z czasem będzie to lepiej wyglądało. Myślę, że zgrupowanie przebiegło bardzo dobrze. Starsi zawodnicy przywitali młodych bardzo ciepło. W drużynie panuje dobra atmosfera i mam nadzieję, że będzie tak dalej.

Mateusz Klich (pomocnik reprezentacji Polski, strzelec gola, Leeds United): Myślę, że możemy być zadowoleni z tego meczu. Walczyliśmy do końca, chcieliśmy wygrać, nie udało się. Gdybyśmy grali i strzelili gola szybciej, z pewnością grałoby się nam dużo łatwiej. Grałem na pozycji numer 10, łączyć atak z pomocą, starałem się to rozhulać. Wiadomo, że bramka dodaje skrzydeł i na pewno mi bardzo pomoże, bo kontynuuję swoją dobrą passę.

Aiden O'Brien (napastnik reprezentacji Irlandii, strzelec gola, Millwall FC): Wiemy, że Polska jest solidną i dobrą drużyną. Chcieliśmy zagrać zwarcie i sprawnie. Wracamy do domu z remisem, który jest dla nas dobrym wynikiem. Mieliśmy jasną taktykę, spokój i przyciskanie rywala. Po spokojnej grze, przycisnęliśmy przechwyciliśmy piłkę i strzeliliśmy gola. Polscy stoperzy (Glik i Kamiński) grają różnie, a wielu defensorów gra tak samo. To było dobrym sprawdzianem zagrać przeciwko nim. Mecze z Polską za każdym razem są twarde, ponieważ mają wielu dobrych graczy. Remis z taką drużyną, jak Polska pozytywnie na nas wpłynie w meczu z Danią.


Jan Gawlik

@GawlikJan

Na Sofie z roczną przerwą jestem od początku jej istnienia. Pisanie łączę z pracą dziennikarza Radia Centrum

Komentarze