Bundesliga

Der Klassiker – podsumowanie

Mateusz Użarowski @Uzio02

Fot: hpgruesen, CC0

Tagi

Wczoraj, w ramach 11. kolejki Bundesligi odbył się mecz, który fani Niemieckiej piłki zapamiętają na długo. Na Signal Iduna Park, Borussia Dortmund podejmowała Bayern Monachium.

Na początku spotkania dużo lepiej grali Bawarczycy. Przez pierwsze 20 minut nie mieli oni problemów z kontrolą gry. Jedyną groźną akcją Borussii była „setka” Marco Reusa, po błędzie Matsa Hummelsa.

W 26. minucie padła pierwsza bramka w tym meczu. Pod świetnym dośrodkowaniu Serge’a Gnabriego, piłkę do siatki skierował Robert Lewanowski. Po tej bramce Bayern dalej prowadził grę i miał większe posiadanie piłki, ale Dortmundczycy stworzyli wiele groźnych akcji z kontry.

Prawdziwy mecz zaczął się w 2. połowie. Bardzo szybko, bo już w czwartej minucie po wyjściu z szatni, gola dla BVB zdobył Marco Reus. Bramka padła po rzucie karnym, którego według wielu nie powinno być. Bayern odpowiedział na to w najlepszy możliwy sposób – kolejnym trafieniem Roberta Lewandowskiego.

Przez następne kilkanaście minut byliśmy świadkami emocjonującej wymiany ciosów, w którym znacznie przeważała drużyna gospodarzy. Zawodnicy Borussii zmarnowali jednak kilka bardzo dobrych okazji do zdobycia bramki.

W 67. minucie gola na miarę remisu zdobył Marco Reus, który chwilę wcześniej zmarnował stu procentową sytuację. 6 minut później sam na sam nie zmarnował Paco Alcacer, który pewnie pokonał Manuela Neuera, po fenomenalnym, prostopadłym podaniu Axela Witsela.

Do końca spotkania obie drużyny starały się strzelać kolejne gole, ku ucieszy zgromadzonych na stadionie i przed telewizorami kibiców. W ostatniej minucie meczu Robert Lewandowski skierował piłkę do siatki, jednak sędzia nie uznał tej bramki, ponieważ Polak był na wyraźnym spalonym.

Po tym spotkaniu Bayern ma już 7 punktów straty do liderującej Borussii Dortmund. Jest to dużo, jednak Bawarczycy pokazali w tym meczu, że wychodzą z kryzysu i zaczynają grać tak, jak się do tego przyzwyczailiśmy.

Reasumując, w tym meczu widzieliśmy kontrowersje, wiele bramek i niesamowite emocje, czyli to co charakteryzuje świetne mecze. Nie skłamię, jeżeli powiem, że był to najlepszy Der Klassiker ostatnich lat. 


Mateusz Użarowski

@Uzio02

16-letni maniak Premier League. Fan Lechii Gdańsk i Borussii Dortmund.

Komentarze