Piłka nożna

TOP 5 polskich prawych obrońców w 2018 roku

Sofa GOL @Sofa_news

Fot: sportingnews.com, sportingnews.com

Tagi

Dziś przedstawiamy wam naszym zdaniem najlepszych polskich prawych obrońców w 2018 roku. Postanowiliśmy w rankingu docenić jednego wyróżniającego się na tej pozycji zawodnika naszej ekstraklasy.

1. Łukasz Piszczek - Borussia Dortmund

Bardzo doświadczony i nadal prezentujący wysoki poziom w Bundeslidze. Dopóki Piszczek będzie regularnie grać, to z pewnością będzie uznawany za naszego najlepszego zawodnika na tej pozycji. W obecnie trwającej kampanii Borussia od początku sezonu jest liderem i oczywiście spory wkład w tak dobre wyniki ma Piszczek, który momentami gra jak za dawnych dobrych lat, gdy był uznawany za jednego z lepszych prawych obrońców w Europie. 33-latek w tym roku postanowił zrezygnować z gry w kadrze i jego licznik zatrzymał się na 65 występach. Szybko udało się niektórym za nim zatęsknić, widząc poczynania kadry w Lidze Narodów. 

2. Bartosz Bereszyński - UC Sampdoria

Chwilami wydaje się, że Bereszyński jest młodszą wersją Piszczka. Także bardzo ofensywnie usposobiony, przez co też swoją postawą i wydolnością wiele dobrego wnosi do średniaka Serie A. Cały rok w jego wykonaniu można uznać z pewnością za solidny, także ze względu na to że zapracował sobie na zainteresowanie Interu, czy Napoli. Bereszyński jest namaszczony następcą Piszczka w reprezentacji i jesienią powoli budował sobie coraz mocniejszą pozycję u Jerzego Brzęczka.

3. Tomasz Kędziora - Dynamo Kijów

Do perfekcyjnego roku Kędziory zabrakło dwóch punktów. O tyle właśnie Dynamo przegrało w poprzednim sezonie mistrzostwo Ukrainy z Szachtarem. Jednakże były zawodnik Lecha z miesiąca na miesiąc budował sobie coraz silniejszą pozycję, czego efektem w tej kampanii jest regularna gra na krajowym podwórku i w Lidze Europy, w której udało się wywalczyć awans z grupy. Do poprawy u niego pozostaje jedynie gra w kadrze, gdyż na razie kibice mają mieszane uczucia po jego jesiennych występach.

4. Paweł Olkowski - 1. FC Köln + Bolton Wanderers

Po całkowicie straconej wiośnie, Olkowski zdołał się wyrwać z Köln i przeniósł się do Championship. W barwach Boltonu w końcu odzyskał pełną sprawność i wykorzystał otrzymany kredyt zaufania, odpłacając się bardzo dobrą grą, szczególnie na początku sezonu. W dalszej fazie jesieni cały zespół zaczął gorzej punktować, co musiał odbić się na ogólnej ocenie także Olkowskiego. Odbudowa kariery 28-letniego zawodnika nas bardzo cieszy, ponieważ także pojawiła się dzięki temu kolejna mocna opcja na wiosenne mecze eliminacji mistrzostw europy.

5. Bartosz Rymaniak - Korona Kielce

Mało kto mógł się spodziewać, że Rymaniak jeszcze będzie w stanie wskoczyć na bardzo solidny poziom. W poprzednim sezonie jego postawa chwilami zachwycała, a Korona zdołała awansować do grupy mistrzowskiej. W obecnym sezonie, mimo różnej formy Korony, Rymaniak utrzymuje swoją dyspozycję i jesteśmy zdania, że jest najlepszym zawodnikiem w całym zespole. Nie sposób zatem docenić kapitana Korony, mającego już 232 występy na boiskach ekstraklasy.


Sofa GOL

@Sofa_news

Redakcja Sofa GOL - spotkajmy się po lepszej stronie futbolu!

Komentarze