Piłka nożna

XI przyszłościowych zawodników

Bartosz Chołost @ChoBartosz

Fot: teamtalk.com, teamtalk.com

Tagi

W dzisiejszych czasach, gdy za piłkarzy z najwyższej półki należy płacić gigantyczne sumy, coraz więcej klubów sięga po młode talenty, które są nie tylko tańszą opcją, ale także zabezpieczeniem na przyszłość. Dzisiejszy tekst ukazuje „objawienia” piłkarskie, które w niedalekiej przyszłości zasilą czołowe kluby w Europie, mocno się w nich zakorzeniając. W tekście skupiłem się głównie na zawodnikach z mniej znanych europejskich marek.

Bramkarz:

Raul Gudino (22 Lata/Guadalajara)

Młody i bardzo utalentowany meksykański bramkarz, którego głównymi plusami jest gra nogami oraz wzrost. Mierzy on 196 cm i dzięki temu potrafi często bronić strzały, które zmierzają pod poprzeczkę. Potrafi także doskonale zachowywać się w sytuacjach sam na sam oraz umiejętnie wprowadzać piłkę do gry.

Obrońcy:

Merih Demiral (ŚO/ 20 Lat/ Sassuolo)

Środkowy obrońca Alanyasporu wyróżnia się przede wszystkim grą w powietrzu. Doskonale wybija wszystkie dośrodkowania i długie przerzuty swoją głową. Potrafi także bardzo szybko doskakiwać do rywala i szybko rozbijać jego ataki. W zimowym okienku wrócił do Sassuolo z wypożyczenia w Alanyasporze.

Ozan Kabak (ŚO/ 18 Lat/ Stuttgart)

Nowy nabytek Stuttgartu to dobra inwestycja w przyszłość. Doskonale rozbija ataki rywala swoimi bardzo dobrymi wślizgami oraz umiejętnie zastawia się z piłką. Potrafi także bardzo dobrze rozpocząć atak na bramkę rywala. W Galatasaray był jednym z kluczowych graczy nic dziwnego że zakupił go Stuttgart.

Vitaliy Mykolenko (LO/ 19 Lat/ Dynamo Kijów)

Ten 19-sto letni obrońca Dynama Kijów to prawdziwy gladiator. Potrafi zatrzymać piłkę każdą częścią ciała. Wyróżnia go wielka waleczność w pojedynkach z rywalami. Bardzo dobrze w tym sezonie zaprezentował się w Lidze Europy. Bardzo dobrze podłącza się także pod akcje ofensywne i często zaskakuje dobrymi dośrodkowaniami w pole karne rywala.

Joakim Maehle (PO/ 21 Lat/ KRC Genk)

Kolejny talent z KRC Genk, często porównywany do Thomasa Meuniera. Potrafi znakomicie przejąć piłkę oraz gdy trzeba dobrze podłącza się do akcji ofensywnych. Jego główną zaletą jest siła. Umiejętnie walczy bark w bark z rywalami i często odzyskuje piłkę. Czasami z prawej obrony potrafi wskoczyć na środek i tam również dobrze się odnajduje co jest jego dodatkową zaletą.

Pomocnicy:

Sander Berge (ŚPO/ 20 Lat/ KRC Genk)

Według mnie największy talent w tym zestawieniu. W KRC Genk porównują go do Kevina De Bruyne. Potrafi doskonale rozegrać piłkę oraz bardzo dobrze wspiera linie obrony. Wyróżnia go przede wszystkim szybkość oraz walka do końca. Często także potrafi przejąć piłkę bardzo dobrym wślizgiem. W ofensywie ma ogromne znaczenie, ponieważ ma wspaniały przegląd pola i cechują go dobre podania prostopadle. Niedawno znalazł się na celowniku Romy.

Nikola Moro (ŚPO/ 20 Lat/ Dinamo Zagrzeb)

Ten 20-sto letni zawodnik to przyszłość Chorwackiej piłki. W Dinamie mimo swojego wieku gra pierwsze skrzypce w pomocy. Potrafi świetnie dograć piłkę zarówno po ziemi jak i w powietrzu. Wyróżnia się także bardzo dobrym dryblingiem i strzałem zza pola karnego. Nikola potrafi także popracować w defensywie i skutecznie zatrzymać atak rywali, myślę że kwestia 2-3 lat i znajdzie się w silnym europejskim zespole.

Ianis Hagi (LP/ 20 Lat/ FC Viitorul)

Wielki talent rumuńskiego futbolu, syn Gheroghe Hagiego. Mimo że ma dopiero 20 lat jest czołową postacią w Viitorul. Cechuje go niezwykle precyzyjne przyjęcie piłki oraz bardzo dobry drybling. Potrafi także bardzo dobrze uderzyć zza pola karnego. W tym sezonie w Viitorul był jednym z najczęściej dryblujących zawodników. Często także potrafił perfekcyjne dograć długą piłkę. Chęć na pozyskanie go zimą miała Genoa.

Dani Olmo (PP/ 20 Lat/ Dinamo Zagrzeb)

Rówieśnik Nikoli Moro oraz także gracz Dinama Zagrzeb. Zawodnik który ma najlepszy drybling w chorwackiej lidze. Potrafi minąć nawet czterech zawodników i celnie uderzyć na bramkę. Uderzenia z dystansu to także jego mocna strona ponieważ połowa bramek które zdobył w tym sezonie była zza pola karnego. Potrafi także pracować przy odbiorze piłki.

Napastnicy:

Fedor Chalov (ŚN/ 20 Lat/ CSKA Moskwa)

Gracz CSKA Moskwa to urodzony napastnik, którego piłka szuka w polu karnym. Potrafi znakomicie wyskoczyć zza pleców obrońcy i skierować piłkę do bramki jak i również dobrze uderzyć z dystansu. Cechuje go niebywały spokój przy wykańczaniu akcji sam na sam oraz dobre warunki fizyczne dzięki którym potrafi powalczyć o piłkę.

Vladislav Supriaha (ŚN/ 18 Lat/ Dynamo Kijów)

Młody zawodnik Dynama Kijów. Potrafi bardzo dobrze grać tyłem do bramki oraz robić rajdy przez pół boiska, po których zdobywa bramki. Jego główną zaletą jest szybkość oraz dobre zastawianie się przy piłce. Często także potrafi wejść dobrze między obrońców i trafić do bramki rywala.


Bartosz Chołost

@ChoBartosz

Fan piłki nożnej z mniejszych lig europy, prywatnie kibic Realu Madryt oraz Sparty Praga.

Komentarze