Polacy za granicą

Ranking Polaków Sofy - bramkarze

Paweł Grzywacz @GrzywkaFutbol

Fot: Adik1910, -

Tagi

Zapraszamy na pierwszy podsumowujący ten sezon Ranking Polaków Sofy. Wybraliśmy dziesięciu najlepszych polskich bramkarzy w ubiegłym sezonie i stworzyliśmy ich ranking.

10. Konrad Forenc – nie grał co prawda całego sezonu, ale gdy już grał prezentował się bardzo dobrze i znacznie lepiej od Dominika Hładuna. Miejsce w rankingu wywalczył sobie „rzutem na taśmę” przed Michałem Kołbą z ŁKS-u. Forenc zaprezentował się w tym sezonie z bardzo dobrej strony i pokazał, że warto było na niego w Zagłębiu postawić.

9. Radosław Majecki – bramkarskie odkrycie tego sezonu w ekstraklasie. Majecki miał spory udział w tym, że Legia zajęła drugie miejsce. Wystarczy porównać jak słabo wypadała Legia w defensywie, gdy między słupkami stał Radosław Cierzniak, a o ile lepiej z Majeckim w bramce. Sporo zyskuje też dzięki bardzo dobremu występowi na młodzieżowym mundialu, gdzie był jednym z niewielu jasnych punktów Polaków.

8. Kamil Grabara – pół roku gry w Aarhus i bardzo dobre występy w młodzieżowej reprezentacji wystarczyły, by Grabara znalazł się w TOP10 naszego rankingu. Polak zbierał dobre recenzje w Danii, pokazał tam swój talent, a także przyczynił się walnie do awansu na Euro U-21.

7. Filip Kurto – najlepszy bramkarz ligi australijskiej ostatniego sezonu. Kurto ma za sobą sezon życia i zasłużenie znalazł się w naszym rankingu. Oczywiście A-League nie należy do najlepszych lig na świecie, ale zawsze warto wyróżnić fakt, że Polak wywalczył taki tytuł jak bramkarz sezonu.

5. Adam Stachowiak – ma za sobą fenomenalny sezon na zapleczu tureckiej ekstraklasy, okraszony dodatkowo awansem do Super Lig. W tym sezonie bez dwóch zdań gwiazda Denizlisporu i jeden z najlepszych zawodników całego zaplecza tureckiej ekstraklasy. Stachowiak robi nad Bosforem karierę i dzięki swoim występom w tym sezonie został przez nas doceniony.

5. Łukasz Skorupski – ex aequo ze Stachowiakiem na piątym miejscu plasuje się Łukasz Skorupski. Bramkarz Bolonii ma za sobą przyzwoity sezon w Serie A. Nie był to jakiś wybitny sezon w jego wykonaniu, ale ot solidny, taki jakiego możemy oczekiwać od Skorupskiego. Na pewno jednak prezentował się pewniej niż Olsen broniący w Romie kosztem wypchniętego z klubu Skorupskiego.

4. Bartłomiej Drągowski – jesienią rozegrał kilka dobrych meczów w Fiorentinie zastępując Lafonta, trafił nawet wtedy do dorosłej reprezentacji. Prawdziwą moc pokazał jednakże wiosną na wypożyczeniu w Empoli. Był gwiazdą tej drużyny i tylko dzięki jego postawie Empoli do ostatnich kolejek mogło się jeszcze utrzymać. Zaliczył przez te kilka miesięcy kilka wprost fenomenalnych występów, a jedynym co kładzie się lekko cieniem na tym sezonie w jego wykonaniu jest sprawa z młodzieżowym Euro.

3. Rafał Gikiewicz – za Gikiewiczem najlepszy sezon w życiu. Z Unionem Berlin wywalczył awans do Bundesligi, a dodatkowo zdaniem wielu był najlepszym bramkarzem 2.Bundesligi. Zwieńczeniem świetnego sezonu tego piłkarza było powołanie do reprezentacji Polski.

2. Łukasz Fabiański – West Ham w tym sezonie grał poniżej oczekiwać długo, ale Fabiański cały sezon trzymał poziom i spisywał się bardzo dobrze będąc jednym z najlepszych bramkarzy w Premier League. Grał na swoim tradycyjnym wysokim poziomie, a w rankingu nie zajął pierwszego miejsca tylko z jednego powodu.

1. Wojciech Szczęsny – powodem dla którego Fabiański nie zajął pierwszego miejsca jest to, że za Wojciechem Szczęsnym bodaj najlepszy sezon w życiu. Polak w bramce Juventusu spisywał się wprost fenomenalnie, był jednym z najlepszych, o ile nie najlepszym golkiperem Serie A. Polak zaczął budować swoją legendę w Juventusie, a nam pozostaje czekać, czy stanie się tak kultowym piłkarzem tego klubu jak Gianluigi Buffon.


Paweł Grzywacz

@GrzywkaFutbol

Fan przede wszystkim Ekstraklasy. Z zagranicy Liverpool i Real. Poza tym interesuje się żużlem, skokami narciarskimi, siatkówką i sportami motorowymi.

Komentarze