Polacy za granicą

Sofa Stranieri - Podsumowanie weekendu #1

Tomek Hatta @Fyordung

Fot: Własne, Własne

Tagi

Wielkie show Lewandowskiego, ponowny błysk Kittela i między innymi ważne gole Przybyłki oraz Przybylskiego. Zapraszamy do podsumowania występów ponad stu polskich piłkarzy w ligach zagranicznych.

Anglia

Premier League
Brighton 0:2 Southampton FC - Jan Bednarek 90 minut
Watford 1:3 West Ham - Łukasz Fabiański 90 minut
Bournemouth 1:3 Manchester City - Artur Boruc cały mecz na ławce rezerwowych
Sheffield Utd 1:2 Leicester City - Bartosz Kapustka poza kadrą meczową

Championship
Derby County 1:1 West Brom - Krystian Bielik 90 minut
Hull City 1:3 Bristol City - Kamil Grosicki 90 minut
Stoke City 0:3 Leeds United - Mateusz Klich 85 minut, Mateusz Bogusz i Kamil Miazek poza kadrą meczową
Huddersfield 0:2 Reading - Kamil Grabara 90 minut
Middlesbrough 1:1 Millwall - Bartosz Białkowski 90 minut

League Two
Leyton Orient 2:3 Crawley Town - Brian Galach cały mecz na ławce rezerwowych

Arabia Saudyjska

Pierwsza Liga
Al-Fateh 1:2 Al Shabab - Michał Janota cały mecz na ławce

Austria

2. Liga
Floridsdorfer AC 0:0 FC Liefering - Martin Pajączkowski 19 minut

Belgia

Jupiler League
KRC Genk 1:0 RSC Anderlecht - Jakub Piotrowski 73 minuty
Royal Excel Mouscron 2:0 KAS Eupen - Rafał Pietrzak 90 minut

Bułgaria

Parva Liga
PFK Ludogorets 0:0 Slavia Sofia - Jacek Góralski 77 minut i żółta kartka, Jakub Świerczok 67 minut

Chorwacja

1. HNL
Slaven Belupo 1:1 NK Varazdin - Krystian Nowak 90 minut
HNK Gorica 1:1 Istra 1961 - Michał Masłowski 90 minut i asysta, Łukasz Zwoliński 90 i żółta kartka

Cypr

Pierwsza Dywizja
AEL Limassol 0:0 Anorthosis - Patryk Procek cały mecz na ławce rezerwowych

Dania

Superliga
Bröndby IF 0:3 Aarhus GF - Kamil Wilczek 90 minut

Finlandia

Veikkausliiga
Kuopion Palluseura 5:0 Vassan Palloseura - Martin Kompalla cały mecz na ławce rezerwowych

Francja

Ligue 1
SC Amiens 1:2 FC Nantes - Rafał Kurzawa poza kadrą meczową
AS Monaco 2:2 Nimes Olympique - Kamil Glik 90 minut
PSG 4:0 FC Toulouse - Marcin Bułka cały mecz na ławce rezerwowych

Grecja

Super League
PAOK 2:1 Panetolikos GFS- Karol Świderski 67 minut i bramka
Panionios Ateny 1:2 Volos NPS - Sebastian Chruściel poza kadrą meczową
Atromitos Ateny 1:1 AEL Larissa - Dawid Kort poza kadrą meczową

Holandia

Eredivisie
SC Heerenveen 0:0 FC Twente - Filip Bednarek cały mecz na ławce rezerwowych

Irlandia Północna

NIFL Premiership
Carrick Rangers 0:1 Cliftonville - Łukasz Adamczyk poza kadrą meczową

Mistrzostwa NIFL
Portadown 2:0 Harland & Wolff Walders - Łukasz Gwiazda poza kadrą meczową

Islandia

Inkasso-deidlin
Vikingur Olavsvik 4:1 Fjolnir - Martin Kuittinen 82 minuty - Krystian Szopa cały mecz na ławce rezerwowych
UMF Njardvik 2:1 IF Magni - Paweł Grudziński 90 minut, Krystian Wiktorowicz cały mecz na ławce rezerwowych

Japonia

J1 League
Jubilo Iwata 0:2 C-Osaka - Krzysztof Kamiński 90 minut
Vegalta Sendai 1:1 Shonan - Jakub Słowik 90 minut

Kazachstan

Pierwsza Liga
Tobol Kostanaj 2:0 FK Atyrau - Piotr Grzelczak cały mecz na ławce rezerwowych
Kairat Almaty 0:1 Okzhetpes - Konrad Wrzesiński cały mecz na ławce rezerwowych

Kosowo

Superliga
KF Ballkani 3:1 KF Feronikeli - Jacek Troshupa cały mecz na ławce rezerwowych

Luksemburg

Pierwsza dywizja
UNA Strassen 1:3 Differdange - Alan Stulin 90 minut

Łotwa

Optibet Virsliga
Spartaks 2:4 Riga FC - Kamil Biliński poza kadrą meczową

Mołdawia

Liga Narodowa
Sheriff Tiraspol 2:1 Sfintul - Ariel Borysiuk 90 minut

Niemcy

Bundesliga
1. FC Köln 1:3 Borussia Dortmund - Łukasz Piszczek 90 minut, asysta żółta kartka
FC Augsburg 1:1 Union Berlin - Rafał Gikiewicz 90 minut
FC Schalke 04 0:3 Bayern Monachium - Robert Lewandowski 90 minut i trzy bramki
Fortuna Dusseldorf 1:3 Bayer Leverkusen - Dawid Kownacki 31 minut, Adam Bodzek 23 minuty - Adrian Stanilewicz poza kadrą meczową

2. Bundesliga
Erzgebirge Aue 0:0 VfB Stuttgart - Marcin Kamiński kontuzja
VfL Bochum 3:3 Wehen Wiesbaden - Sebastian Mrowca 90 minut
Karlsruher SC 2:4 HSV Hamburg - Sonny Kittel 90 minut i dwie bramki
1.FC Nürnberg 1:0 VfL Osnabrück - David Blacha 90 minut
St. Pauli 2:1 Holstein Kiel - Waldemar Sobota 6 minut, Jakub Bednarczyk poza kadrą meczową - Daniel Hanslik poza kadrą meczową.

3. Liga
Bayern II 2:2 Chemnitzer FC - Marcel Zylla 26 minut
Eintracht Braunschweig 5:2 Würzburger Kickers - Martin Kobylański 90 minut, bramka i asysta, Niklas Zulciak poza kadrą meczową
SV Meppen 3:0 Carl Zeiss Jena - Marcus Piossek 90 minut i bramka
Preußen Münster 1:1 KFC Uedringen - Christian Dorda 79 minut, Adam Matuszczyk poza kadrą meczową
Sonnenhof Grossaspach 0:3 Fortuna Köln - Andre Dej 78 minut i żółta kartka, Mark Depta poza kadrą meczową
SV Mannheim 4:3 Duisburg - Jan Justa poza kadrą meczową

Norwegia

Eliteserien
FK Haugesund 0:2 Lilleström - Maciej Gostomski poza kadrą meczową

OBOS-Ligaen
Ham-Kam
1:2 Notodden - Łukasz Jarosiński 90 minut

Portugalia

Liga NOS
Rio Ave FC 5:1 CD Aves - Paweł Kieszek 90 minut - Adam Dźwigała 90 minut

Rosja

Premier Liga
FC Tambov 0:2 Dynamo Moskwa - Sebastian Szymański 90 minut
FK Krasnodar 1:1 Lokomotiv Moskwa - Grzegorz Krychowiak 90 minut i bramka, Maciej Rybus cały mecz na ławce rezerwowych
CSKA Moskwa 3:0 Akhmat Grozny - Damian Szymański i Konrad Michalak cały mecz na ławce rezerwowych
FK Rostów 2:1 Rubin Kazań - Maciej Wilusz cały mecz na ławce rezerwowych
Ural Jekaterynburg 3:1 FK Sochi - Rafał Augustyniak 90 minut i asysta, Michał Kucharczyk poza kadrą meczową

Rumunia

Liga 1
Gaz Metan 4:0 FCSB - Łukasz Gikiewicz poza kadrą meczową

Słowacja

Fortuna Liga
FK Pohronie 0:4 AS Trencin - Mateusz Zachara 18 minut
Slovan Bratysława 1:1 MSK Żilina - Jakub Kiwior cały mecz na ławce rezerwowych

2. Liga
Zeleziarne Podbrezova 0:2 Bańska Bystrzyca - Daniel Skiba poza kadrą meczową
FC Koszyce 1:0 Żilina B - Dawid Kurminowski 90 minut

Turcja

Super Lig
MKE Ankaragücü 1:1 Kayserispor - Michał Pazdan 90 minut
Antalyaspor 0:2 Denizlispor - Adam Stachowiak 90 minut i obroniony rzut karny, Radosław Murawski 90 minut
Gazisehir Gaziantep 4:1 Genclerbirligi - Bartłomiej Pawłowski 30 minut i asysta, Paweł Olkowski cały mecz na ławce rezerwowych

1. Lig
Boluspor 0:0 Adana Demirspor - Jakub Kosecki 45 minut

Ukraina

Premier League
Dynamo Kijów 1:1 Olimpic Donieck - Tomasz Kędziora 90 minut

Walia

Premier League
Piątek
Bala Town 3:1 The New Saints - Adrian Cieślewicz 10 minut
Cefn Druids 3:1 Airbus - Arkadiusz Piskorski poza kadrą meczową

Poniedziałek
Aberystwyth 1:10 The New Saints - Adrian Cieślewicz 90 minut i dwie asysty
Caernarfon 1:1 Cefn Druids - Arkadiusz Piskorski cały mecz na ławce rezerwowych

Włochy

Serie A
AC Parma 0:1 Juventus - Wojciech Szczęsny 90 minut
Cagliari Calcio 0:1 Brescia Calcio - Sebastian Walukiewicz poza kadrą meczową
UC Sampdoria 0:3 Lazio Rzym - Bartosz Bereszyński 90 minut, Karol Linetty 66 minut - Patryk Dziczek poza kadrą meczową
Hellas Verona 1:1 Bologna FC - Paweł Dawidowicz 13 minut i czerwona kartka - Łukasz Skorupski 90 minut
Udinese Calcio 1:0 AC Milan - Łukasz Teodorczyk cały mecz na ławce rezerwowych - Krzysztof Piątek 90 minut
AC Fiorentina 3:4 SSC Napoli - Bartłomiej Drągowski 90 minut, Szymon Żurkowski cały mecz na ławce rezerwowych - Piotr Zieliński 90 minut i żółta kartka, Arkadiusz Milik poza kadrą meczową
SPAL 2:3 Atalanta - Thiago Cionek 90 minut i żółta kartka, Bartosz Salamon poza kadrą meczową - Arkadiusz Reca poza kadrą meczową
AS Roma 3:3 FC Genoa - Filip Jagiełło cały mecz na ławce rezerwowych

Serie B
Salernitana 3:1 Pescara - Paweł Jaroszyński 90 minut i asysta
Perugia 2:1 Chievo - Mariusz Stępiński 74 minuty
Pordenone 3:0 Frosinone - Przemysław Szymiński poza kadrą meczową

Serie C
Fermana FC 2:1 Ravenna FC - Szymon Fyda 26 minut
Sicula Leonzio 0:2 SSC Bari - Tomasz Kupisz 90 minut
US Catanzaro 2:1 Teramo Calcio - Michał Lewandowski cały mecz na ławce rezerwowych

Wyspy Owcze

Premier League
AB Argir 1:2 B36 Torshavn - Michał Przybylski 73 minuty i bramka, Łukasz Cieślewicz 17 minut

USA

MLS
Philadelphia Union 3:1 DC United - Kacper Przybyłko 90 minut i  bramka
New England Revolution 2:1 Chicago Fire - Przemysław Frankowski 90 minut
Cincinnati 1:3 Columbus Crew - Przemysław Tytoń 90 minut

USL
Hartfort Athletic
3:2 Atlanta United 2 - Wojciech Wójcik 22 minuty, dwie bramki i żółta kartka
Phoenix Rising 2:1 Sacramento Republic - Dariusz Formella 56 minut


Tomek Hatta

@Fyordung

Red. naczelny @SofaGOL | Polscy piłkarze za granicą | Prywatnie - #Lechia #Chojniczanka #Slask - #LFC #ACMilan #FCPorto | Dużo czasu marnuję na granie w FM

Komentarze