Polacy za granicą

Sofa Stranieri - Podsumowanie weekendu #2

Tomek Hatta @Fyordung

Fot: Własne, Własne

Świetny Wrzesiński, ważne bramki Świderskiego i Cieślewicza, a tuż przed zgrupowaniem reprezentacji przypomniał o sobie Kamil Grosicki. Za nami bardzo udany weekend wielu polskich zawodników. Zapraszamy do podsumowania.

Anglia

Premier League
Southampton 1:1 Manchester United - Jan Bednarek 90 minut
Leicester City 3:1 AFC Bournemouth - Bartosz Kapustka poza kadrą meczową - Artur Boruc cały mecz na ławce rezerwowych
West Ham 2:0 Norwich City - Łukasz Fabiański 90 minut

Championship
Brentford 3:0 Derby County - Krystian Bielik 90 minut
Leeds United 0:1 Swansea City - Mateusz Klich 73 minuty, Kamil Miazek i Mateusz Bogusz poza kadrą meczową
Luton Town 2:1 Huddersfield Town - Kamil Grabara 90 minut
FC Millwall 1:1 Hull City - Bartosz Białkowski 90 minut - Kamil Grosicki 90 minut i jedna bramka

2. Liga
Austria Lustenau 1:2 Floridsdorfer AC - Martin Pajączkowski i Sebastian Boenisch poza kadrą meczową

Belgia

Jupiler League
KV Mechelen 2:2 Royal Excel Mouscron - Rafał Pietrzak 90 minut
Club Brugge 1:1 KRC Genk - Jakub Piotrowski 45 minut i żółta kartka

Bułgaria

Parva Liga
Botev Vratsa 0:1 Ludogorets - Jakub Świerczok 90 minut i jedna asysta, Jacek Góralski 61 minut i żółta kartka

Chorwacja

1. HNL
Lokomotiv Zagrzeb 6:1 Slaven Belupo - Krystian Nowak 90 minut
Hajduk Split 1:0 Dinamo Zagrzeb - Damian Kądzior cały mecz na ławce rezerwowych
NK Varazdin 1:3 HNK Gorica - Michał Masłowski 90 minut, Łukasz Zwoliński 12 minut

Super League
PAOK Saloniki 2:1 Panionios Ateny - Karol Świderski 90 minut i jedna bramka - Sebastian Chruściel poza kadrą meczową

Holandia

Eredivisie
SC Heerenveen 1:1 Fortuna Sittard - Filip Bednarek cały mecz na ławce rezerwowych

Fjolnir Reykjavik 6:0 Throttur - Krystian Szopa poza kadrą meczową
Afurelding 2:2 Njardvik - Paweł Grudziński 90 minut, Krystian Wiktorowicz 2 minuty

FK Atyrau 0:3 Ertis Pavlodar - Piotr Grzelczak 45 minut
Szachtar Karaganda 0:4 Kairat Almaty - Konrad Wrzesiński 90 minut, jedna bramka i dwie asysty

0:0 Hoffenheim - Adrian Stanilewicz poza kadrą meczową
Union Berlin 3:1 Borussia Dortmund - Rafał Gikiewicz 90 minut - Łukasz Piszczek 90 minut
Eintracht Frankfurt 2:1 Fortuna Dusseldorf - Adam Bodzek 90 minut i żółta kartka, Dawid Kownacki 65 minut

2. Bundesliga
Hamburger SV 3:0 Hannover 96 - Sonny Kittel 83 minuty i jedna bramka
Dynamo Dresno 3:3 St. Pauli - Waldemar Sobota 61 minut i jedna bramka, Jakub Bednarczyk poza kadrą meczową
Wehen Wiesbaden 0:5 Jahn Regensburg - Sebastian Mrowca 90 minut
VfL Osnabruck 3:0 Karlsruher - David Blacha 90 minut
Holstein Kiel 1:1 Erzgebirge Aue - Daniel Hanslik 82 minuty
VfB Stuttgart 2:1 VfL Bochum - Marcin Kamiński poza kadrą meczową

3. Liga
Bayern II 1:2 Unterhaching - Marcel Zylla 65 minut
Victoria Koln 3:0 FC Ingolstadt - Andre Dej 90 minut, Mark Depta poza kadrą meczową
KFC Uedringen 1:2 Eintracht Branuschweig - Christian Dorta 90 minut, Adam Matuszczyk poza kadrą meczową - Martin Kobylański 76 minut

Krylja Samara 0:0 Dynamo Moskwa - Sebastian Szymański 27 minut
Lokomotiv Moskwa 1:2 FK Rostów - Maciej Rybus 90 minut i żółta kartka, Grzegorz Krychowiak 90 minut - Maciej Wilusz cały mecz na ławce rezerwowych
Akhmat Grozny 1:1 FC Tambov - Damian Szymański 54 minuty, Konrad Michalak cały mecz na ławce rezerwowych
Ural Jekaterynburg 2:4 FK Krasnodar - Rafał Augustyniak 90 minut, Michał Kucharczyk 12 minut

Kasimpasa 0:1 Ankaragucu - Michał Pazdan 90 minut
Goztepe SK 0:0 Denizlispor - Adam Stachowiak 90 minut i obroniony rzut karny, Radosław Murawski 90 minut
Sivasspor 1:1 Gazisehir Gaziantep - Paweł Olkowski cały mecz na ławce rezerwowych, Bartłomiej Pawłowski poza kadrą meczową

Serie A
Bologna FC 1:0 SPAL - Łukasz Skorupski 90 minut - Thiago Cionek 90 minut, Arkadiusz Reca cały mecz na ławce rezerwowych, Bartosz Salamon poza kadrą meczową
AC Milan 1:0 Brescia Calcio - Krzysztof Piątek 30 minut
Juventus 4:3 SSC Napoli - Wojciech Szczęsny 90 minut - Piotr Zieliński 90 minut i jedna asysta, Arkadiusz Milik poza kadrą meczową
Cagliari Calcio 1:2 Inter Mediolan - Sebastian Walukiewicz poza kadrą meczową
Sassuolo 4:1 Sampdoria - Bartosz Bereszyński 90 minut, Karol Linetty cały mecz na ławce rezerwowych
Lecce 0:1 Hellas Verona - Paweł Dawidowicz poza kadrą meczową
Udinese Calcio 1:3 AC Parma - Łukasz Teodorczyk 12 minut i żółta kartka
FC Genoa 2:1 Fiorentina - Filip Jagiełło cały mecz na ławce rezerwowych - Bartłomiej Drągowski 90 minut

Serie B
Chievo Verona 1:1 Empoli - Mariusz Stępiński poza kadrą meczową
Cosenza 0:1 Salernitana - Paweł Jaroszyński 90 minut, Patryk Dziczek cały mecz na ławce rezerwowych
Frosinone 2:1 Ascoli Calcio - Przemysław Szymiński poza kadrą meczową

Serie C
Ravenna FC 1:2 Reggio Audace - Szymon Fyda 72 minuty
SSC Bari 1:3 Viterbese - Tomasz Kupisz 85 minut

Wyspy Owcze

B36 Torshavn 1:0 Skala Itrottafelag - Michał Przybylski 80 minut, Łukasz Cieślewicz 28 minut

USA

MLS
Philadelphia Union 3:1 Atlanta United - Kacper Przybyłko 90 minut i jedna bramka
Columbus Crew 1:1 Chicago Fire - Przemysław Frankowski 90 minut i jedna bramka
FC Dallas 3:1 Cincinnati - Przemysław Tytoń 90 minut

USL
LA Galaxy 2 1:0 Sacramento Republic - Dariusz Formella cały mecz na ławce rezerwowych