Ekstraklasa

Derby Wisły - wypowiedzi pomeczowe

Jan Gawlik @GawlikJan

Fot: Hubert Dajnowski

Tagi

Wisła Kraków Wisła Płock derby wypowiedzi pomeczowe Maciej Stolarczyk Radosław Sobolewski Maciej Sadlok Paweł Brożek

Zapraszamy do przeczytania wypowiedzi trenerów i zawodników po derbach Wisły, w których lepsza okazała się ekipa z Płocka.

Maciej Stolarczyk (trener Wisły Kraków): Nie będę długo się rozwodził nad tym meczem. Doznaliśmy porażki. Gratuluję zespołowi Wisły Płock. Nam zabrakło kreowania sytuacji, w przeciwieństwie do tego, co się działo w pierwszej połowie. W pierwszej połowie funkcjonowaliśmy dobrze, zabrakło nam konsekwencji, jeśli chodzi o drugą część spotkania i to są elementy, które Wisła Płock posiadała. Zdawaliśmy sobie sprawę, że będzie to zespół czekający na tego typu szanse, ale niestety nie udało się ich uniknąć, czyli strat bramek, dzięki czemu Wisła Płock jest zwycięska.

Radosław Sobolewski (trener Wisły Płock): Chciałbym podziękować chłopakom, bo po tak ciężkim boju derbowym, jaki stoczyli w środę, za chwilę mieli równie ciężki mecz i przy takiej aurze. Stanęli na wysokości zadania i to cieszy. Po raz kolejny pokazali charakter i tak naprawdę udowodnili sobie, że mogą naprawdę dużo. Oczywiście, o ile są skoncentrowani i o ile nastawienie jest na sto procent. Co do meczu, pierwsza połowa była dosyć wyrównana. Oczywiście piłkę częściej miała Wisła, ale mieliśmy nad tym kontrolę. Tak też nastawialiśmy się. Druga połowa, podobnie jak w meczu z Legią, naszą postawę determinował wynik. Wisła chciała za wszelką cenę odrobić tą jednobramkową stratę, natomiast my mądrze się broniliśmy.

Maciej Sadlok (Wisła Kraków): Na pewno zagraliśmy źle w drugiej połowie i stąd też taki wynik. Ciężko coś powiedzieć więcej.

O kontuzji Pawła Brożka: Każda kontuzja niesie za sobą zmiany i jakieś roszady w składzie, natomiast mamy na tyle szeroką kadrę, żeby zmiennicy mogli wchodzić i robić swoją robotę. Wiadomo, każda kontuzja jest niedobrą rzeczą dla zespołu.

O słabej grze na wyjazdach: Nie wiem,co jest tego przyczyną. Jest to na pewno jakaś nasza bolączka i staramy się z nią walczyć. Bardzo chcieliśmy odnieść zwycięstwo. Widać jednak, że nadal nie potrafimy tego zrobić i musimy się dalej nad tym zastanowić, czemu tak jest.

O Radosławie Sobolewskim na ławce trenerskiej Wisły Płock: Wiadomo, niecodzienna sytuacja dla nas. Spędził z nami dużo czasu, ale właśnie otwiera nowy etap w swoim życiu i prowadzi nowy zespół. Wszystkiego dobrego dla niego, ale to my chcieliśmy wygrać, a to w tym meczu nie wyszło.


Jan Gawlik

@GawlikJan

Na Sofie z roczną przerwą jestem od początku jej istnienia. Pisanie łączę z pracą dziennikarza Radia Centrum

Komentarze