Polacy za granicą

Sofa Stranieri - Podsumowanie weekendu #4

Tomek Hatta @Fyordung

Fot: Własne, Własne

Tagi

Za nami nieco słabszy weekend w wykonaniu polskich zawodników w ligach zagranicznych. Na uwagę zasługuje jednak premierowy gol Augustyniaka i Murawskiego. Świetną dyspozycję utrzymują za to Lewandowski, Grosicki i Zylla. Zapraszamy do podsumowania. 

Anglia

Premier League
West Ham 2:0 Manchester United - Łukasz Fabiański 90 minut
Southampton FC 1:3 AFC Bournemouth - Jan Bednarek 90 minut - Artur Boruc cały mecz na ławce rezerwowych
Leicester City 2:1 Tottenham - Bartosz Kapustka poza kadrą meczową

Championship
Luton 0:3 Hull City - Kamil Grosicki 90 minut, jedna bramka i żółta kartka
Leeds United 1:1 Derby County - Mateusz Klich 90 minut i niewykorzystany rzut karny, Kamil Miazek i Mateusz Bogusz poza kadrą meczową - Krystian Bielik 61 minut
West Brom 4:2 Huddersfield - Kamil Grabara 90 minut
Millwall FC 1:2 Queens Park Rangers - Bartosz Białkowski 90 minut

League Two
Northampton 2:2 Crawley Town - Brian Galach cały mecz na ławce rezerwowych

National League
AFC Fylde 3:1 Eastleigh FC - Maksymilian Stryjek 90 minut 
Torquay United 0:0 FC Dagenham & Redbridge - Olaf Koszela poza kadrą meczową
Aldershot Town 1:0 Wrexham AFC - Dawid Szczepaniak cały mecz na ławce rezerwowych 

Austria

2. Liga
Floridsdorfer AC 0:3 Dornbir - Sebastian Boenisch 58 minut i czerwona kartka, Martin Pajączkowski 45 minut

3. Liga
SC Wiener Viktoria 5:0 SC Wiener Neustadt - Daniel Mikołajczyk 90 minut 
FCM Traiskirchen 0:1 ASK-BSC Bruck/Leitha - Daniel Sabani cały mecz na ławce rezerwowych 
FC Kufstein 1:5 FC Zirl - Dawid Bober 90 minut i żółta kartka 
SC Schwaz 0:6 USK Anif - Tymoteusz Lazarski poza kadrą meczową 
SK Bischofshofen 1:3 SV Grödig - Norbert Walczak poza kadrą meczową

4. Liga 
FC Stadlau 0:1 SK Slovan HAC - Patryk Ciez 38 minut 
SV Waidhofen/Thaya 2:2 SCU Kilb - David Pudelko 90 minut i żółta kartka
SV Fügen 5:1 FC Söll - Patryk Wiński poza kadrą meczową 

Belgia

Jupiler League
Waasland-Beveren 1:1 Royal Excel Mouscron - Rafał Pietrzak 51 minut
KRC Genk 3:1 Oostende - Jakub Piotrowski poza kadrą meczową

Bułgaria

Parva Liga
Ludogorets 2:0 Arda - Jacek Góralski 90 minut i jedna asysta, Jakub Świerczok poza kadrą meczową

Chiny

Super League
Chongqing Dangdai 1:1 Jiangsu Suning - Adrian Mierzejewski 79 minut

Chorwacja

1. HNL
Slaven Belupo 2:0 HNK Gorica - Krystian Nowak 90 minut i żółta kartka - Michał Masłowski 90 minut, Łukasz Zwoliński 32 minut i żółta kartka
Varazdin 1:0 Dinamo Zagrzeb - Damian Kądzior 19 minut

Cypr

Pierwsza Dywizja
AEL Limassol 1:0 Doxa - Patryk Procek cały mecz na ławce rezerwowych
Énossis Néon Paralimníou 2:3 APOEL Nikozja - Mateusz Szczepaniak 90 minut 

Dywizja 2
ASI Lyssis 2-1 Omónia Psevda - Mateusz Taudul 90 minut 

Dania

Superliga
Esbjerg 3:1 Bröndby IF - Kamil Wilczek 90 minut

NordicBet Liga
Nykobing 0:3 Vendsyssel FF - Sebastian Czajkowski cały mecz na ławce rezerwowych

Finlandia

Veikkausliiga
Vassan Palloseura 1:2 Lahti - Martin Kompalla 90 minut

Francja

Ligue 1
Reims 0:0 AS Monaco - Kamil Glik 90 minut
FC Metz 1:2 SC Amiens - Rafał Kurzawa poza kadrą meczową
Olympique Lyon 0:1 PSG - Marcin Bułka poza kadrą meczową

Grecja

Super League
PAOK Saloniki 2:2 Aris Saloniki - Karol Świderski 20 minut
Lamia 1:1 Panionios Ateny - Sebastian Chruściel poza kadrą meczową

Holandia

Eredivisie
Heerenveen 1:1 Utrecht - Filip Bednarek cały mecz na ławce rezerwowych

Irlandia Północna

Mistrzostwa NIFL
Harland & Wolff Welders FC 2-2 PSNI FC - Łukasz Gwiazda 90 minut i jedna bramka

Islandia

Inkasso-deidlin
Olafsvik 4:2 Njardvik - Martin Kuittinen 86 minut i jedna bramka - Krystian Wiktorowicz cały mecz na ławce rezerwowych, Paweł Grudziński poza kadrą meczową

Kazachstan

Pierwsza Liga
Kaisar 0:1 Kairat Almaty - Konrad Wrzesiński 78 minut
Taraz 2:2 FK Atyrau - Piotr Grzelczak cały mecz na ławce rezerwowych

Kosowo

Superliga
KF Feronikeli 2:1 KF Flamuntari - Jacek Troshupa 90 minut

Łotwa

Optibet Virsliga
Valmiera 0:1 Riga FC - Kamil Biliński cały mecz na ławce rezerwowych

Mołdawia

Liga Narodowa
Speranta Nisporeni 0:0 Sheriff Tiraspol - Ariel Borysiuk poza kadrą meczową

Niemcy

Bundesliga
Bayern Monachium 4:0 FC Köln - Robert Lewandowski 71 minut i dwie bramki
Eintracht Frankfurt 2:2 Borussia Dortmund - Łukasz Piszczek cały mecz na ławce rezerwowych
Borussia Mönchengladbach 2:1 Fortuna Dusseldorf - Adam Bodzek 90 minut i żółta kartka, Dawid Kownacki 79 minut
Bayer Leverkusen 2:0 Union Berlin - Rafał Gikiewicz 90 minut

2. Bundesliga
Hamburger SV 4:0 Erzgebirge Aue - Sonny Kittel 90 minut
VfL Osnabrück 1:1 St. Pauli - David Blacha 90 minut - Waldemar Sobota cały mecz na ławce rezerwowych, Jakub Bednarczyk poza kadrą meczową
SV Wehen Wiesbaden 2:5 Arminia Bielefeld - Sebastian Mrowca 90 minut
Holstein Kiel 1:2 Hannover 96 - Daniel Hanslik poza kadrą meczową
VfB Stuttgart 2:0 Greuther Fürth - Marcin Kamiński poza kadrą meczową

3. Liga
Bayern II 2:1 Ingolstadt - Marcel Zylla 75 minut i jedna bramka
Victoria Köln 0:0 Eintracht Braunschweig - Andre Dej 45 minut, Mark Depta cały mecz na ławce rezerwowych - Martin Kobylanski 22 minuty
KFC Uerdingen 0:3 Mannheim - Christian Dorda 90 minut, Adam Matuszczyk poza kadrą meczową - Jan Justa poza kadrą meczową
Wurzburger Kickers 3:2 SV Meppen - Niklas Zulciak poza kadrą meczową - Markus Piossek poza kadrą meczową

4. Liga 
Sportfreunde Lotte 4:0 SV Lippstadt 08 - Jarosław Lindner 21 minut
Rot-Weiss Essen 4:1 Bonner SC - Patrick Schikowski 90 minut 
Rot-Weiss Oberhausen 5:1 Wuppertaler SV - Kevin Pytlik 90 minut 
SV Bergisch Gladbach 09 0:3 FC Schalke 04 II - Krystian Woźniak cały mecz na ławce rezerwowych 
TuS Haltern 0:4 SG Wattenscheid 09 - Christoph Kasak 90 minut 
VfB Lubeck 3:1 VfB Oldenburg - Dominik Kisiel 90 minut, Maik Lukowicz 58 minut 
Hannover 96 II 0:2 BSV Schwarz-Weiß Rehden - Marco Drawz 90 minut 
TSV Havelse 2:3 Werder Brema II - Maik Nawrocki poza kadrą meczową
FSV Union Fürstenwalde 3:0 Germania Halberstadt - Mateusz Ciapa 90 minut i dwie asysty
BFC Dynamo 0:0 1.FC Lokomotiva Leipzig - Mateusz Lewandowski 90 minut 
Berliner AK 07 2:2 FC Energie Cottbus - Jakub Przybyłko poza kadrą meczową 

Norwegia

Eliteserien
Brann Bergen 0:0 FK Haugesund - Maciej Gostomski poza kadrą meczową

OBOS-Ligaen

Ham-Kam 4:0 Start - Łukasz Jarosiński 90 minut

Portugalia
Pacos de Ferreire 2:1 CD Aves - Adam Dźwigała 90 minut
Belenenses 0:2 Rio Ave - Paweł Kieszek 90 minut

Rosja

Premier Liga
Dynamo Moskwa 2:3 Sochi - Sebastian Szymański 90 minut i jedna asysta
Arsienał Tuła 1:1 Ural Jekaterynburg - Rafał Augustyniak 90 minut i jedna bramka, Michał Kucharczyk 7 minut
Orenburg 2:3 Lokomotiv Moskwa - Grzegorz Krychowiak 68 minut i jedna asysta, Maciej Rybus cały mecz na ławce rezerwowych
Akhmat Grozny 1:1 Samara - Damian Szymański 19 minut, Konrad Michalak cały mecz na ławce rezerwowych
FC Tambow 2:1 FK Rostów - Maciej Wilusz cały mecz na ławce rezerwowych

Rumunia

Liga 1
FCSB 0:0 CFR Cluj - Łukasz Gikiewicz poza kadrą meczową

Słowacja

Fortuna Liga
Żilina 2:1 FK Pohronie - Jakub Kiwior 6 minut - Mateusz Zachara 4 minuty

2. Liga
Slovan Bratysława B 2:5 Żilina B - Dawid Kurminowski 90 minut i jedna bramka
Zeleziarne Podbrezova 2:1 Bardejov - Daniel Skiba poza kadrą meczową

Turcja

Super Lig
Kayserispor 1:1 Denizlispor - Radosław Murawski 90 minut i jedna bramka, Adam Stachowiak 90 minut
Fenerbahce 2:1 Ankaragucu - Michał Pazdan 90 minut
Rizespor 1:2 Gazisehir Gaziantep - Barłomiej Pawłowski 10 minut, Paweł Olkowski cały mecz na ławce rezerwowych

1. Lig
Adana Demirspor 4:1 Bursaspor - Jakub Kosecki poza kadrą meczową

Ukraina

Premier League
Vorskla 0:5 Dynamo Kijów - Tomasz Kędziora cały mecz na ławce rezerwowych

Walia

Premier League
Carmarthen 2:6 The New Saints - Adrian Cieślewicz 90 minut i jedna asysta
Barry Town 1:0 Cefn Druis - Arkadiusz Piskorski poza kadrą meczową

Włochy

Serie A
Sampdoria 1:0 Torino - Bartosz Bereszyński 90 minut, Karol Linetty 15 minut
Lecce 1:4 SSC Napoli - Piotr Zieliński 90 minut, Arkadiusz Milik 73 minuty
Atalanta Bergamo 2:2 Fiorentina - Bartłomiej Drągowski 90 minut, Szymon Żurkowski cały mecz na ławce rezerwowych
Juventus FC 2:1 Hellas Verona - Wojciech Szczęsny cały mecz na ławce rezerwowych - Paweł Dawidowicz cały mecz na ławce rezerwowych, Mariusz Stępiński poza kadrą meczową
AC Milan 0:2 Inter Mediolan - Krzysztof Piątek 90 minut
Sassuolo 3:0 SPAL Ferrara - Thiago Cionek 90 minut, Arkadiusz Reca cały mecz na ławce rezerwowych, Bartosz Salamon poza kadrą meczową
Bologna 1:2 AS Roma - Łukasz Skorupski 90 minut
Udinese Calcio 0:1 Brescia - Łukasz Teodorczyk cały mecz na ławce rezerwowych
Cagliari 3:1 Genoa - Sebastian Walukiewicz cały mecz na ławce rezerwowych - Filip Jagiełło poza kadrą meczową

Serie B
Trapani 0:1 Salernitana - Paweł Jaroszyński 90 minut, Patryk Dziczek cały mecz na ławce rezerwowych
Frosinone 1:1 Venezia - Przemysław Szymiński poza kadrą meczową

Serie C
Ravenna 1:0 Imolese - Szymon Fyda 16 minut
Rende 1:1 Teramo Calcio - Michał Lewandowski cały mecz na ławce rezerwowych
Virtus Francavilla 1:0 SSC Bari - Tomasz Kupisz cały mecz na ławce rezerwowych

Wyspy Owcze

Premier League
B36 Torshavn 7:2 Fuglafjordur - Michał Przybylski 90 minut, Łukasz Cieślewicz 66 minut

USA

MLS
Cincinnati 0:0 Chicago Fire - Przemysław Tytoń 90 minut - Przemysław Frankowski 90 minut
New York Red Bulls 2:0 Philadelphia Union - Kacper Przybyłko 90 minut

USL
Oklahoma City Energy 0:0 Sacramento Republic - Dariusz Formella poza kadrą meczową
O
ttawa Fury 4:1 Hartford Athletic - Wojciech Wójcik 18 minut


Tomek Hatta

@Fyordung

Red. naczelny @SofaGOL | Polscy piłkarze za granicą | Prywatnie - #Lechia #Chojniczanka #Slask - #LFC #ACMilan #FCPorto | Dużo czasu marnuję na granie w FM

Komentarze