Środa z Grzywaczem

#5

Paweł Grzywacz @GrzywkaFutbol

Fot: Własne

Tagi

Paweł Grzywacz Football Manager Talenty

Kiedyś to były czasy, znacie te słowa bardzo dobrze. Mnie pokazuje to stale Ekstraklasa. I Football Manager.

Ten mój dzisiejszy felieton to będzie lekka nostalgia do dawnych lat. Do czasów gdy po boiskach Ekstraklasy biegali chociażby Piotr Reiss czy Andrzej Kubica. Wtedy ta nasza piłka była taka przaśna i fajna, działy się różne dziwne rzeczy, a w światowych mediach pisano o tym, że pojawił się nowy Pele, o nazwisku Freddy Adu. Oczywiście wiadomo chłopak był całkowicie przehajpowany, do tego Amerykanie robili z niego maskotkę. Jednocześnie był to przykład zawodnika który geniuszem był, ale jedynie w Football Managerze 2006.

Nie będę przypominał kariery Amerykanina, ani tego co dzieje się aktualnie w Nowym Sączu, bo o tym powstało już 10 000 artykułów. Bardziej chodzi mi o te legendarne „talenty” Football Managera. Odpaliłem sobie bazę z nimi i stwierdzam, że często mylono się okrutnie pod względem przewidywania karier tych zawodników.

W FM 2008 gdy spojrzymy na jedenastkę najzdolniejszych młodych z tej gry mamy kilka uznanych postaci jak Miguel Veloso, Mamadou Sakho, Sebastian Giovinco i Bogdan Stancu. Zaś środek pola wśród tych talentów tworzą Nicklas Barkroth który aktualnie gra w Lechu i Polak Bogdan Gul. Sprawdziłem w jakim to klubie gra dziś ta niedoszła legenda futbolu i zaśmiałem się jedynie widząc nazwę Sokół Marcinkowice.

Oczywiście wszyscy kojarzymy chyba, takie legendy jak Marcin Harasimowicz czy Paweł Kozub, jednak dla mnie pomysły klubów Ekstraklasy na transfery powoli stają się czymś w rodzaju „Sprawdźcie mi listę talentów w FM 2009 i powiedzcie kogo ich zdaniem warto brać, ale co z tego, że gra w 6 lidze niemieckiej, widzicie jakie on tu miał staty.”

To może taka drobna puenta na koniec, wiecie kogo kupić jeśli chcecie zdobyć mistrza Polski w FM 2008? Bierzcie Adriana Paluchowskiego – strzeli 25 bramek i zrobi 15 asyst, a potem obejrzyjcie sobie jeden mecz Znicza Pruszków z ubiegłego sezonu. Zobaczycie wtedy jak wyglądają po latach FM-owe talenty.


Paweł Grzywacz

@GrzywkaFutbol

Fan przede wszystkim Ekstraklasy. Z zagranicy Liverpool i Real. Poza tym interesuje się żużlem, skokami narciarskimi, siatkówką i sportami motorowymi.

Komentarze