Polacy za granicą

Sofa Stranieri - Podsumowanie weekendu #5

Tomek Hatta @Fyordung

Fot: Własne, Własne

Tagi

Wielki mecz Dawida Kurminowskiego i Karola Świderskiego, udany powrót Damiana Kądziora i w dalszym ciągu wielka forma kilku naszych czołowych reprezentantów. Zapraszam do podsumowania występów polskich zawodników w ligach zagranicznych. Za nami o wiele lepszy weekend niż przed tygodniem.  

Anglia

Premier League
AFC Bournemouth 2:2 West Ham United - Artur Boruc cały mecz na ławce rezerwowych - Łukasz Fabiański 34 minutu ( kontuzja )
Tottenham Hotspur 2:1 Southampton FC - Jan Bednarek 90 minut i żółta kartka
Leicester City 5:0 Newcastle United - Bartosz Kapustka poza kadrą meczową

Championship
Hull City 2:2 Cardiff City - Kamil Grosicki 85 minut i jedna bramka
Derby County 3:2 Birmingham City - Krystian Bielik 90 minut i żółta kartka
Huddersfield Town 1:1 Millwall FC - Kamil Grabara 90 minut - Bartosz Białkowski 90 minut
Charlton Athletic 1:0 Leeds United - Mateusz Klich 90 minut, Kamil Miazek cały mecz na ławce rezerwowych, Mateusz Bogusz poza kadrą meczową

League Two
Crawley Town 2:3 Walsall FC - Brian Galach cały mecz na ławce rezerwowych

National League
Eastleigh FC 1:1 Hartlepool - Maksymilian Stryjek 90 minut
Stockport 0:4 Torquay United - Olaf Koszela poza kadrą meczową
Wrexham AFC 1:0 Ebbsfleet - Dawid Szczepaniak cały mecz na ławce rezerwowych

Arabia Saudyjska

Saudi Professional League
Al-Wahda Mekka 2:0 Al Fateh - Michał Janota 25 minut

Austria

2. Liga
Austria Wiedeń II 4:1 Floridsdorfer AC - Martin Pajączkowski 30 minut, Sebastian Boenisch poza kadrą meczową

3. Liga
ASK Ebreichsdorf 6:1 SC Wiener Viktoria - Daniel Mikołajczyk poza kadrą meczową
Team Wiener Lienen 1:0 FCM Traiskirchen - Daniel Sabani cały mecz na ławce rezerwowych
FC Kufstein 2:1 FC Wacker Innsbruck II - Dawid Bober 90 minut
FC Schwaz 0:6 USK Anif - Tymoteusz Lazarski poza kadrą meczową
SK Bischofshofen 0:7 Salzburger AK 1914 - Norbert Walczak poza kadrą meczową

4. Liga
SK Slovan HAC 0:1 First Vienna FC - Patryk Ciez 23 minuty
SCU Kilb 4:0 SV Gaflenz - David Pudelko 90 minut
FC Söll 3:3 SK Ebbs - Patryk Wiński poza kadrą meczową

Belgia

Jupiler League
Royal Excel Mouscron 2:2 Zulte Waregem - Rafał Pietrzak poza kadrą meczową
St. Truiden 3:3 KRC Genk - Jakub Piotrowski poza kadrą meczową

Bułgaria

Parva Liga
Dunav Rose 0:1 Ludogorets - Jacek Góralski 57 minut, Jakub Świerczok poza kadrą meczową

Chorwacja

1. HNL
Lokomotiv Zabrze 0:4 Dinamo Zagrzeb - Damian Kądzior 90 minut, jedna bramka i jedna asysta
Inter Zapresic 0:2 HNK Gorica - Łukasz Zwoliński 90 minut i jedna bramka, Michał Masłowski 34 minuty
Slaven Belupo 0:4 Osijek - Krystian Nowak 90 minut i żółta kartka

Dania

Superliga
Sonderjyske 2:1 Bröndby IF - Kamil Wilczek 90 minut

NordicBet Liga
Vendsyssel FF 2:1 HB Koge - Sebastian Czajkowski cały mecz na ławce rezerwowych

Finlandia

Veikkausliiga
Rovaniemi 2:1 Vassan Palloseura - Martin Kompalla 90 minut i obroniony rzut karny

Francja

Ligue 1
AS Monaco 4:1 Stade Brest - Kamil Glik 90 minut
Angers 1:1 SC Amiens - Rafał Kurzawa poza kadrą meczową
Girondins Bordeaux 0:1 PSG - Marcin Bułka poza kadrą meczową

Grecja

Super League
AEK Ateny 2:2 PAOK Saloniki - Karol Świderski 64 minuty i dwie bramki
Panionios Ateny 0:1 Panathinaikos Ateny - Sebastian Chruściel poza kadrą meczową

Holandia

Eredivisie
VVV Venlo 0:3 Heerenveen - Filip Bednarek cały mecz na ławce rezerwowych

Irlandia Północna

Mistrzostwa NIFL
Harland & Wolff Welders FC 2-2 Dergview FC - Łukasz Gwiazda 90 minut i jedna bramka

Kazachstan

Pierwsza Liga
Kairat Almaty 4:1 Ordabasy - Konrad Wrzesiński 70 minut
FK Atyrau 2:2 Okzhetpes - Piotr Grzelczak 78 minut i jedna bramka

Łotwa

Optibet Virsliga
Riga FC 2:0 BFC Daugavpils - Kamil Biliński poza kadrą meczową

Mołdawia

Liga Narodowa
Zimbru 1:2 Sheriff Tiraspol - Ariel Borysiuk poza kadrą meczową

Niemcy

Bundesliga
Paderborn 2:3 Bayern Monachium - Robert Lewandowski 80 minut i jedna bramka
Borussia Dortmund 2:2 Werder Brema - Łukasz Piszczek 90 minut i jedna asysta
Union Berlin 1:2 Eintracht Frankfurt - Rafał Gikiewicz 90 minut
Fortuna Dusseldorf 1:2 Freiburg - Adam Bodzek 90 minut, Dawid Kownacki 76 minut i żółta kartka

2. Bundesliga
St. Pauli 2:0 Sandhausen - Waldemar Sobota 90 minut, Jakub Bednarczyk poza kadrą meczową
SV Wehen Wiesbaden 2:0 VfL Osnabrück - Sebastian Mrowca poza kadrą meczową - David Blacha 90 minut
Jahn Regensburg 2:2 Hamburger SV - Sonny Kittel 85 minut
Greuther Fürth 0:3 Holstein Kiel - Daniel Hanslik cały mecz na ławce rezerwowych
Arminia Bielefeld 0:1 VfB Stuttgart - Marcin Kamiński poza kadrą meczową

3. Liga
SV Meppen 1:2 KFC Uerdingen - Markus Piossek 62 minuty - Christian Dorda 90 minut, Adam Matuszczyk 77 minut
Preußer Munster 1:4 Bayern II Monachium - Marcel Zylla 65 minut
Eintracht Braunschweig 1:1 Hallescher - Martin Kobylański poza kadrą meczową
Zwickau 4:0 Viktoria Köln - Andre Dej i Mark Depta cały mecz na ławce rezerwowych
Waldorf Mannheim 1:1 Hansa Rostock - Jan Justa poza kadrą meczową

4. Liga 
Sportfreunde Lotte 2:1 Schalke 04 II - Jarosław Lindner 88 minut i jedna bramka - Krystian Woźniak cały mecz na ławce rezerwowych
Wuppertaler SV 1:2 Bonner SC - Kevin Pytlik 90 minut - Patrick Schikowski 83 minuty i dwie bramki
Rot-Weiß Oberhausen 3:1 TuS Haltern - Christoph Kasak 45 minut i czerwona kartka
VfB Oldenburg 1:1 Hannover 96 II - Dominik Kisiel 90 minut, Maik Lukowicz cały mecz na ławce rezerwowych - Marko Drawz 78 minut
Werder Brema II 1:3 Eintracht Norderstedt - Maik Nawrocki poza kadrą meczową
SV Lichtenberg 0:1 FSV Union Fürstenwalde - Mateusz Ciapa 90 minut
Energie Cottbus 6:0 BFC Dynamo - Mateusz Lewandowski 59 minut
VfB Auerbach 3:2 Berliner AK 07 - Jakub Przybyłko poza kadrą meczową 

Norwegia

Eliteserien
Kristiansund 0:0 FK Haugesund - Maciej Gostomski poza kadrą meczową

OBOS-Ligaen
Sandjeford 2:0 Ham-Kam - Łukasz Jarosiński 90 minut

Portugalia

Primeira Liga
CD Aves 0:1 Sporting CP - Adam Dźwigała 90 minut i żółta kartka
Rio Ave 0:1 FC Porto - Paweł Kieszek 90 minut

Rosja

Premier Liga
Lokomotiv Moskwa 1:0 Zenit Petersburg - Grzegorz Krychowiak 90 minut, jedna bramka i żółta kartka, Maciej Rybus 90 minut
FK Rostów 3:0 Dynamo Moskwa - Maciej Wilusz cały mecz na ławce rezerwowych - Sebastian Szymański 68 minut i żółta kartka
Ural Jekaterynburg 0:3 CSKA Moskwa - Rafał Augustyniak 90 minut, Michał Kucharczyk 24 minuty
Sochi 2:0 Akhmat Grozny - Damian Michalski i Konrad Michalak cały mecz na ławce rezerwowych

Słowacja

Fortuna Liga
DAC Dunajska Streda 1:0 MSK Żilina - Jakub Kiwior 90 minut
Senica 1:0 FK Pohronie - Mateusz Zachara cały mecz na ławce rezerwowych

2. Liga
MSK Żilina B 4:1 Zeleziarne Podbrezova - Dawid Kurminowski 90 minut i trzy bramki - Daniel Skiba poza kadrą meczową

Turcja

Super Lig
Ankaragücu 2:1 Genclerbirligi - Michał Pazdan 90 minut
Denizlispor 0:1 Kasimpasa - Adam Stachowiak 90 minut, Radosław Murawski 90 minut
Gazisehir Gaziantep 1:1 Goztepe - Bartłomiej Pawłowski 29 minut, Paweł Olkowski cały mecz na ławce rezerwowych

1. Lig
Altinordu 2:2 Adana Demirspor - Jakub Kosecki poza kadrą meczową

Ukraina

Premier League
Dynamo Kijów 2:0 Dnipro-1 - Tomasz Kędziora 90 minut

Walia

Premier League
The New Saints 0:1 Barry Town - Adrian Cieślewicz 90 minut

Włochy

Serie A
SSC Napoli 2:1 Brescia - Piotr Zieliński 90 minut, Arkadiusz Milik cały mecz na ławce rezerwowych
AC Milan 1:3 AC Fiorentina - Krzysztof Piątek 57 minut - Bartłomiej Drągowski 90 minut, Szymon Żurkowski cały mecz na ławce rezerwowych
Sampdoria Genua 1:3 Inter Mediolan - Karol Linetty 73 minuty, jedna asysta i żółta kartka, Bartosz Bereszyński 90 minut
Cagliari Calcio 1:1 Hellas Verona - Sebastian Walukiewicz poza kadrą meczową - Paweł Dawidowicz 90 minut i żółta kartka, Mariusz Stępiński 88 minut i żółta kartka
Juventus FC 2:0 SPAL Ferrara - Wojciech Szczęsny 90 minut - Arkadiusz Reca 90 minut, Thiago Cionek cały mecz na ławce rezerwowych, Bartosz Salamon poza kadrą meczową
Udinese Calcio 1:0 Bologna FC - Łukasz Teodorczyk poza kadrą meczową - Łukasz Skorupski 90 minut i żółta kartka
Lazio Rzym 4:0 Genoa - Filip Jagiełło poza kadrą meczową

Serie B
Livorno 2:3 Salernitana - Paweł Jaroszyński 90 minut i żółta kartka, Patryk Dziczek cały mecz na ławce rezerwowych
Frosinone 1:1 Cosenza - Przemysław Szymiński poza kadrą meczową

Serie C
Ravenna 0:2 Sambenedettese - Szymon Fyda 30 minut
Picerno 0:1 SSC Bari - Tomasz Kupisz 66 minut
Monopoli 2:0 Teramo Calcio - Michał Lewandowski cały mecz na ławce rezerwowych
Piacenza 2:1 Carpi FC - Davide Mastaj cały mecz na ławce rezerwowych

Wyspy Owcze

Premier League
B36 Torshavn 2:2 HB Torshavn - Michał Przybylski 90 minut, Łukasz Cieślewicz 63 minuty

USA

MLS
Columbus Crew 2:0 Philadelphia Union - Kacper Przybyłko 90 minut i żółta kartka
Cincinnati 1:1 Orlando City - Przemysław Tytoń 90 minut
Chicago Fire 2:2 Toronto FC - Przemysław Frankowski 90 minut i jedna asysta

USL
Sacramento Republic 1:2 El Paso - Dariusz Formella 10 minut
Charlotte Independ. 4:0 Hartford Athletic - Wojciech Wójcik 14 minut 


Tomek Hatta

@Fyordung

Red. naczelny @SofaGOL | Polscy piłkarze za granicą | Prywatnie - #Lechia #Chojniczanka #Slask - #LFC #ACMilan #FCPorto | Dużo czasu marnuję na granie w FM

Komentarze