Polacy za granicą

Sofa Stranieri - Podsumowanie weekendu #6

Tomek Hatta @Fyordung

Fot: Własne, Własne

Tagi

Świetny występ Kamila Wilczka i Przemysława Frankowskiego, kolejne trafienia Karola Świderskiego i Sonny’ego Kittela, a w niższych ligach wielka forma Łukasza Gwiazdy i Patricka Schikowskiego. Podsumowanie weekendu naszych piłkarzy w ligach zagranicznych. 

Anglia

Premier League
Arsenal FC 1:0 AFC Bournemouth - Artur Boruc cały mecz na ławce rezerwowych
West Ham United 1:2 Crystal Palace - Łukasz Fabiański kontuzja
Southampton FC 1:4 Chelsea FC - Jan Bednarek 90 minut
Liverpool FC 2:1 Leicester City - Bartosz Kapustka poza kadrą meczową

Championship
Derby County 2:0 Luton Town - Krystian Bielik 89 minut
Huddersfield Town 3:0 Hull City - Kamil Grabara 90 minut - Kamil Grosicki 75 minut
Millwall FC 2:1 Leeds United - Bartosz Białkowski 90 minut i żółta kartka - Mateusz Klich 90 minut, Kamil Miazek cały mecz na ławce rezerwowych, Mateusz Bogusz poza kadrą meczową

League Two
Forest Green 3:1 Crawley Town - Brian Galach cały mecz na ławce rezerwowych

National League
Chesterfield 1:2 Eastleigh FC - Maksymilian Stryjek 90 minut
Torquay United 2:1 AFC Fylde - Olaf Koszela poza kadrą meczową
Woking 1:1 Wrexham AFC - Dawid Szczepaniak cały mecz na ławce rezerwowych

Arabia Saudyjska

Saudi Professional League
Al-Fateh 2:2 Al-Raed - Michał Janota 90 minut

Austria

2. Liga
Floridsdorfer AC 0:2 Amstetten - Martin Pajączkowski 8 minut Sebastian Boenisch cały mecz na ławce rezerwowych

3. Liga
SC Imst 2:0 FC Kufstein - Dawid Bober 90 minut
SC Wiener Viktoria 2:2 ASK-BSC Bruck/Leitha - Daniel Mikołajczyk 90 minut i jedna bramka
FCM Traiskirchen 1:3 Wiener Sport-Club - Daniel Sabani cały mecz na ławce rezerwowych
SV Austria Salzburg 7:0 SK Bischofshofen - Norbert Walczak poza kadrą meczową

4. Liga
SC Union Ardagger 1:2 SCU Klib - David Pudelko 90 minut
SV Kematen 3:1 FC Söll - Patryk Wiński 82 minuty i żółta kartka

Belgia

Jupiler League
KRC Genk 2:1 Royal Excel Mouscron - Jakub Piotrowski poza kadrą meczową - Rafał Pietrzak kontuzja

Bułgaria

Parva Liga
Ludogorets 2:0 Levski Sofia - Jacek Góralski 68 minut i żółta kartka, Jakub Świerczok poza kadrą meczową

Chorwacja

1. HNL
Dinamo Zagrzeb 1:0 Slaven Belupo - Damian Kądzior 69 minut - Krystian Nowak 90 minut i żółta kartka
Osijek 2:1 HNK Gorica - Łukasz Zwoliński 61 minut, Michał Masłowski 19 minut

Cypr

Pierwsza Dywizja
Nea Salamis 3:2 AEL Limassol - Patryk Procek cały mecz na ławce rezerwowych
Doxa Katokopias 1:3 Paralimniou - Mateusz Szczepaniak 90 minut

Dania

Superliga
Bröndby IF 3:1 FC Kopenhaga - Kamil Wilczek 90 minut i dwie bramki

NordicBet Liga
Velje 1:0 Vendsyssel FF - Sebastian Czajkowski poza kadrą meczową

Finlandia

Veikkausliiga
Vassan Palloseura 2:3 HIFK - Martin Kompalla poza kadrą meczową

Francja

Ligue 1
Montpellier 3:1 AS Monaco - Kamil Glik 90 minut
SC Amiens 3:1 Olympique Marsylia - Rafał Kurzawa poza kadrą meczową
PSG 4:0 Angers - Marcin Bułka poza kadrą meczową

Grecja

Super League
Asteras Tripolis 1:2 PAOK Saloniki - Karol Świderski 77 minut i jedna bramka
OFI Kreta 4:1 Panionios Ateny - Sebastian Chruściel poza kadrą meczową

Holandia

Eredivisie
Heerenveen 1:0 PEC Zwolle - Filip Bednarek cały mecz na ławce rezerwowych

Irlandia Północna

Mistrzostwa NIFL
Loughgall FC 4-1 Harland & Wolff Welders FC - Łukasz Gwiazda 90 minut i jedna bramka

Kazachstan

Pierwsza Liga
Kairat Almaty 6:0 Aktobe - Konrad Wrzesiński 90 minut i jedna bramka

Mołdawia

Liga Narodowa
Sheriff Tiraspol 2:0 Dinamo-Auto - Ariel Borysiuk poza kadrą meczową

Niemcy

Bundesliga
Bayern Monachium 1:2 Hoffenheim - Robert Lewandowski 90 minut i jedna bramka
Freiburg SC 2:2 Borussia Dortmund - Łukasz Piszczek 14 minut ( kontuzja )
VfL Wolfsburg 1:0 Union Berlin - Rafał Gikiewicz 90 minut
Hertha Berlin 3:1 Fortuna Dusseldorf - Adam Bodzek 90 minut i żółta kartka, Dawid Kownacki kontuzja

2. Bundesliga
Hamburger SV 2:0 Greuther Furth - Sonny Kittel 18 minut i jedna bramka
VfB Stuttgart 1:2 SV Wehen Wiesbaden - Marcin Kamiński kontuzja - Sebastian Mrowca poza kadrą meczową
FC Nurnberg 1:1 St. Pauli - Waldemar Sobota 87 minut, Jakub Bednarczyk cały mecz na ławce rezerwowych
VfL Osnabruck 0:1 Arminia Bielefeld - David Blacha 90 minut
Holstein Kiel 1:2 Jahn Regensburg - Daniel Hanslik poza kadrą meczową 

3. Liga
Bayern II 2:0 Eintracht Braunschweig - Marcel Zylla 12 minut - Martin Kobylański poza kadrą meczową
KFC Uerdingen 0:0 FC Magdeburg - Adam Matuszczyk 90 minut, Christian Dorda 90 minut
Hansa Rostock 2:1 SV Meppen - Marcus Piossek 59 minut
Victoria Koln 2:2 Mannheim - Andre Dej 7 minut, Mark Depta cały mecz na ławce rezerwowych - Jan Justa kontuzja

4. Liga
Bonner SC 2:0 Alemannia Aachen - Patrick Schikowski 90 minut minuty, jedna bramka i jedna asysta
SC Verl 1:1 Sportfreunde Lotte - Jarosław Lindner 61 minut
Schalke II 3:0 Wuppertaler SV - Krystian Woźniak cały mecz na ławce rezerwowych - Kevin Pytlik 90 minut
SV Drochtersen/Assel 5:1 VfB Oldenburg - Dominik Kisiel 90 minut, Maik Lukowicz 24 minuty
FSV Union Fürstenwalde 1:2 VSG Altglienicke - Mateusz Ciapa 90 minut
BFC Dynamo 2:0 VfB Auerbach - Mateusz Lewandowski 81 minut
Berliner AK 07 1:1 FSV Optik Rathenow - Jakub Przybyłko poza kadrą meczową

Norwegia

Eliteserien
FK Haugesund 2:1 Rosenborg - Maciej Gostomski poza kadrą meczową

OBOS-Ligaen
Ham-Kam 2:1 Skeid - Łukasz Jarosiński cały mecz na ławce rezerwowych

Portugalia

Primeira Liga
CD Aves 0:1 Tondela - Adam Dźwigała 90 minut i żółta kartka

Rosja

Premier Liga
Lokomotiv Moskwa 2:1 Arsienał Tuła - Maciej Rybus 90 minut, Grzegorz Krychowiak poza kadrą meczową
Ufa 0:1 Akhmat Grozny - Konrad Michalak i Damian Szymański cały mecz na ławce rezerwowych
CSKA Moskwa 1:3 FK Rostów - Maciej Wilusz cały mecz na ławce rezerwowych
Ural Jekaterynburg 1:3 Zenit Petersburg - Rafał Augustyniak 90 minut, Michał Kucharczyk poza kadrą meczową
Orenburg 2:0 Dynamo Moskwa - Sebastian Szymański 90 minut

Słowacja

Fortuna Liga
MSK Żilina 1:0 Sered - Jakub Kiwior cały mecz na ławce rezerwowych
FK Pohronie 2:2 Zemplin Michalovce - Mateusz Zachara 19 minut

2. Liga
Poprad 0:1 MSK Żilina B - Dawid Kurminowski 90 minut i żółta kartka
Zeleziarne Podbrezova 1:0 Samorin - Daniel Skiba poza kadrą meczową


Turcja

Super Lig
Sivasspor 3:1 Ankaragücü - Michał Pazdan 90 minut
Yeni Malatyaspor 5:1 Denizlispor - Adam Stachowiak 90 minut i żółta kartka, Radosław Murawski 90 minut i żółta kartka
Gazisehir Gaziantep 1:2 Basaksehir - Bartłomiej Pawłowski 45 minut, Paweł Olkowski cały mecz na ławce rezerwowych

1. Lig
Adana Demirspor 0:1 Menemen Belediye - Jakub Kosecki poza kadrą meczową

Ukraina

Premier League
Kolos Kovalivka 0:4 Dynamo Kijów - Tomasz Kędziora 16 minut

Walia

Premier League
Caernarfon 1:0 The New Saints - Adrian Cieślewicz 90 minut

Włochy

Serie A
Inter 1:2 Juventus FC - Wojciech Szczęsny 90 minut
Fiorentina 1:0 Udinese Calcio - Bartłomiej Drągowski 90 minut, Szymon Żurkowski 9 minut - Łukasz Teodorczyk cały mecz na ławce rezerwowych
Genoa FC 1:2 AC Milan - Filip Jagiełło cały mecz na ławce rezerwowych - Krzysztof Piątek 45 minut
SPAL Ferrara 1:0 AC Parma - Arkadiusz Reca 90 minut, Thiago Cionek cały mecz na ławce rezerwowych, Bartosz Salamon kontuzja
Hellas Verona 2:0 Sampdoria Genua - Mariusz Stępiński 90 minut, Paweł Dawidowicz cały mecz na ławce rezerwowych - Bartosz Bereszyński 77 minut, Karol Linetty kontuzja
Torino 0:0 SSC Napoli - Piotr Zieliński 90 minut, Arkadiusz Milik cały mecz na ławce rezerwowych
Bologna FC 2:2 Lazio Rzym - Łukasz Skorupski 90 minut
AS Roma 1:1 Cagliari Calcio - Sebastian Walukiewicz cały mecz na ławce rezerwowych

Serie B
Salernitana 1:1 Frosinone Calcio - Paweł Jaroszyński 90 minut, Patryk Dziczek cały mecz na ławce rezerwowych - Przemysław Szymiński kontuzja

Serie C
Carpi FC 1:0 FeralpiSalo - Davide Mastaj cały mecz na ławce rezerwowych
Triestina 0:1 Ravenna - Szymon Fyda 1 minuta
Teramo Calcio 1:1 Rieti - Michał Lewandowski cały mecz na ławce rezerwowych
SSC Bari 4:0 Cavese - Tomasz Kupisz 26 minut

Wyspy Owcze

Premier League
Streymur 0:4 B36 Torshavn - Michał Przybylski 90 minut, Łukasz Cieślewicz 57 minut

USA

MLS
Orlando City 2:5 Chicago Fire - Przemysław Frankowski 90 minut i dwie bramki
DC United 0:0 Cincinnati - Przemysław Tytoń 90 minut
Philadelphia Union 1:2 New York City - Kacper Przybyłko 90 minut

USL
Tulsa Roughnecks 2:3 Sacramento Republic - Dariusz Formella cały mecz na ławce rezerwowych
Hartford Athletic 2:2 Swope Park - Wojciech Wójcik 9 minut 


Tomek Hatta

@Fyordung

Red. naczelny @SofaGOL | Polscy piłkarze za granicą | Prywatnie - #Lechia #Chojniczanka #Slask - #LFC #ACMilan #FCPorto | Dużo czasu marnuję na granie w FM

Komentarze