Reprezentacje

Polska-Macedonia Północna. Wypowiedzi pomeczowe

Jan Gawlik @GawlikJan

Fot: własne, własne

Tagi

Polska Macedonia Północna eliminacje EURO 2020 Bereszyński Zieliński wypowiedzi pomeczowe

Zapraszamy do przeczytania wypowiedzi Piotra Zielińskiego i Bartosza Bereszyńskiego po meczu, który dał Biało-czerwonym awans na EURO 2020.

Piotr Zieliński:

O strzale w poprzeczkę: Nie zawsze ta piłka wpada. Pamiętamy, co było w meczu z Łotwą, Robert strzelił w słupek, dzisiaj ja strzeliłem w poprzeczkę. To nie jest tak, że nie chcemy trafiać do bramki. Czasami brakuje szczęścia. Nie rozpamiętywałem tego, bo było w tym meczu jeszcze dużo czasu na stworzenie okazji. Ważne, że kolega z drużyny strzelił gola i należy się z tego cieszyć.

O przeciwniku: Najważniejsze, że wygraliśmy mecz. Na pewno Macedończycy przyjechali z bojowym nastawieniem. Spotkałem się z moim kolegą klubowym i widziałem, że byli naładowani. Widać to było też po tym, jak wyszli na boisko. Później to się rozeszło, a my uniemożliwiliśmy im wygranie tego meczu.

O kolejnych meczach eliminacyjnych: Na pewno trener z całym sztabem będą analizować nasze spotkania eliminacyjne. Z pewnością są jakieś mankamenty, ale mam nadzieję, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Mamy jakość, mamy potencjał, żeby też dobrze grać w ataku pozycyjnym. Czekają nas jeszcze dwa trudne spotkania, ale chcemy zakończyć te eliminacje na pierwszym miejscu. Będziemy musieli z tego wyciągnąć wszystko, co się da. Wiadomo, cieszy że awans przyszedł już dzisiaj, ale czeka nas jeszcze sporo roboty, bo liczy się pierwsze miejsce w eliminacjach.

Bartosz Bereszyński:

Cieszę się z tego, że zagrałem na swojej pozycji, ale cieszy mnie też postawa całego zespołu, bo byliśmy konsekwentni i cierpliwi. Wiedzieliśmy, że te gole przyjdą i przyszły w drugiej połowie. Z tego bardzo się cieszę, a zawsze obrońca jest bardziej szczęśliwy, jak gra się na zero z tyłu. Nie wiem, czy Macedonia miała jakąś sytuację, po której mogłaby strzelić gola, może jakiś strzał w pierwszej połowie Alioskiego z rzutu wolnego natomiast to są zawsze stałe fragmenty gry. Macedończycy musieli dziś wygrać, a nie stworzyli praktycznie żadnej sytuacji, więc to cieszy, że była kontrola tego spotkania od pierwszej do ostatniej minuty.


Jan Gawlik

@GawlikJan

Na Sofie z roczną przerwą jestem od początku jej istnienia. Pisanie łączę z pracą dziennikarza Radia Centrum

Komentarze