Premier League

Conor Gallagher - Kolejny diament Chelsea zbiera szlify w Championship

Victor Morawski @MorawskiVictor

Fot: BBC, BBC

Tagi

W ostatnich latach, w Championship oglądamy sporo talentów z akademii Chelsea. Często spotykaliśmy się z narzekaniem, że po takim wypożyczeniu piłkarz i tak nie przebija się do składu „The Blues”. Całą sytuację odmienił jednak Frank Lampard, który już wprowadził do kadry kilku bardzo dobrych młodych zawodników. Obecnie w Championship wyróżnia się kolejny zawodnik który niedługo może także dostać szansę, a jest nim wypożyczony do Charltonu - Conor Gallagher.

Zawodnicy o których wspominałem na wstępie, to Reece James, Fikayo Tomori, Mason Mount oraz Tammy Abraham, którzy już udowadniają, że mają ogromny potencjał. Do tego grona niedługo może dołączyć właśnie Gallagher.

Conor Gallagher urodził się 6 lutego 2000 roku, w Epsom. Wraz z rodziną mieszka zaledwie 10 minut drogi od ośrodka treningowego Chelsea, której kibicuje, a do której akademii dołączył w wieku 8 lat. Regularnie występuję w młodzieżowych reprezentacjach Anglii, w 2017 roku, zdobywając złoty medal na Mistrzostwach Świata do lat 17. W sezonie 2018/19 otrzymał nagrodę Chelsea’s Academy Player of The Year, i jasne stało się, że 19 latek powinien zacząć grać w zawodowym futbolu. Wciąż jednak było za wcześnie, by mógł liczyć na to w Chelsea. Pomocną dłoń wyciągnął jednak inny klub z Londynu. Charlton Athletic, pod wodzą Lee Bowyera awansował właśnie do Championship, i poszukiwał wzmocnień, wypożyczenie zdolnego Anglika było więc obustronną korzyścią.

Na razie jego pobyt w zespole „The Addicks” jest bardzo udany. Po trwającym 24 minuty debiucie w meczu z Blackburn, Gallagher z marszu został ważną postacią drużyny z „The Valley” wychodząc w pierwszym składzie w każdym z pozostałych 12 spotkań ligowych. Strzelił w tym czasie 5 bramek, zanotował asystę i został wybrany młodym piłkarzem września EFL. Jak sam przyznał, najlepiej czuje się jako pomocnik box-to-box, gdy może podłączać się do ataku z głębi pola. Lee Bowyer wychwala jednak jego wszechstronność, nominalnie występując jako defensywny pomocnik, w razie potrzeby zajmował pozycję bliżej pola karnego przeciwnika, lub nawet na boku pomocy. Jest bardzo ruchliwym pomocnikiem, walczącym o każdą piłkę, i nigdy nie odstawiającym nogi, potrafi uderzyć z dystansu i nie boi się podjąć próby dryblingu. Żeby jednak nie było tak kolorowo, Gallagher wykazuje pewne braki techniczne oraz nie kreuje zbyt wielu sytuacji partnerom. Oba te elementy może jednak poprawić, gdyż jest zaledwie 19-letnim piłkarzem.

Na dzień dzisiejszy Conor Gallagher jest w właściwym miejscu. Pod wodzą Bowyera, rozwija się z tygodnia a tydzień, dodatkowo zyskując cenne doświadczenie, związane z regularną grą w Championship. Warto się mu przyglądać, ponieważ wiele wskazuje że już w następnym sezonie będzie biegał po murawach Premier League. 


Victor Morawski

@MorawskiVictor

Kibic #LFC oraz reprezentacji Danii i maniak piłki nożnej. Uwielbiam kraje Nordyckie, ale Futbolem interesuję się na całym świecie.

Komentarze