Polacy za granicą

Sofa Stranieri - Podsumowanie weekendu #8

Tomek Hatta @Fyordung

Fot: Własne, Własne

Ponowny błysk Sonny’ego Kittela oraz Kamila Wilczka, ważne trafienia Łukasza Zwolińskiego i Damiana Kądziora, a także długo wyczekiwany gol Martina Kobylańskiego. Za nami mniej obfity w zdobywane bramki weekend. Zapraszamy do podsumowania.

Anglia

Premier League
Southampton FC 0:9 Leicester City - Jan Bednarek 90 minut - Bartosz Kapustka poza kadrą meczową
Watford FC 0:0 AFC Bournemouth - Artur Boruc cały mecz na ławce rezerwowych
West Ham United 1:1 Sheffield United - Łukasz Fabiański poza kadrą meczową

Championship
Hull City 2:0 Derby County - Kamil Grosicki 90 minut i dwie asysty - Krystian Bielik 90 minut
Huddersfield Town 2:1 Barnsley - Kamil Grabara 90 minut
Millwall 2:0 Stoke City - Bartosz Białkowski 90 minut
Sheffield Wed 0:0 Leeds United - Mateusz Klich 90 minut, Kamil Miazek cały mecz na ławce rezerwowych, Mateusz Bogusz poza kadrą meczową

2. Liga
Floridsdorfer AC 0:2 Austria Klagenfurt - Sebastian Boenisch 90 minut, Martin Pajączkowski poza kadrą meczową

3. Liga
FC Kufstein 0:1 SV Worgl - Dawid Bober 90 minut
SV Stripfing 0:1 SC Wiener Viktoria - Daniel Mikołajczyk 90 minut
FC Admira Wacker Modling 0:1 FCM Traiskirchen - Daniel Sabani cały mecz na ławce rezerwowych

Dinamo Zagrzeb 1:0 Osijek - Damian Kądzior 90 minut i jedna bramka
HNK Rijeka 1:2 HNK Gorica - Łukasz Zwoliński 29 minut i jedna bramka, Michał Masłowski poza kadrą meczową
Hajduk Split 2:0 Slaven Belupo - Krystian Nowak cały mecz na ławce rezerwowych

Cypr

Pierwsza Dywizja
Apollon Limassol 1:2 AEL Limassol - Patryk Procek cały mecz na ławce rezerwowych
AEK Larnaca 4:4 Paralimniou - Mateusz Szczepaniak cały mecz na ławce rezerwowych

Dania

Superliga
Brondby IF 5:2 Randers FC - Kamil Wilczek 90 minut, dwie bramki i czerwona kartka

Mistrzostwa NIFL
Dergview FC 0-3 Harland & Wolff Welders FC - Łukasz Gwiazda 90 minut i jedna bramka

Bundesliga
Bayern Monachium 2:1 Union Berlin - Robert Lewandowski 90 minut i jedna bramka - Rafał Gikiewicz 90 minut
Schalke 04 0:0 Borussia Dortmund - Łukasz Piszczek 90 minut
Paderborn 2:0 Fortuna Dusseldorf - Adam Bodzek 90 minut, Dawid Kownacki 90 minut

2. Bundesliga
Hamburger SV 6:2 VfB Stuttgart - Sonny Kittel 90 minut i dwie bramki - Marcin Kamiński poza kadrą meczową
VfL Osnabruck 0:0 Greuther Furth - David Blacha 90 minut i żółta kartka
Heidenheim 1:0 St. Pauli - Waldemar Sobota cały mecz na ławce rezerwowych, Jakub Bednarczyk poza kadrą meczową
Holstein Kiel 2:1 VfL Bochum - Daniel Hanslik poza kadrą meczową
Sandhausen 0:0 SV Wehen Wiesbaden - Sebastian Mrowca 69 minut i żółta kartka

3. Liga
Sonnenhof Grossaspach 1:3 Eintracht Braunschweig - Martin Kobylański 69 minut i jedna bramka
KFC Uerdingen 2:0 Carl Zeiss Jena - Adam Matuszczyk 90 minut, Christian Dorda 67 minut
Hallescher 3:2 SV Meppen - Markus Piossek poza kadrą meczową
Viktoria Koln 1:1 Magdeburg - Andre Dej 90 minut i żółta kartka, Mark Depta poza kadrą meczowa
Bayern II 2:2 Mannheim - Marcel Zylla 73 minuty

4. Liga
Sportfreunde Lotte 4:0 Bergisch Gladbach - Jarosław Lindner 79 minut
Wuppertaler SV 1:1 SC Fortuna Koln - Kevin Pytlik 90 minut i czerwona kartka - Nico Ochojski 74 minuty
SC Verl 2:0 TuS Haltern - Christoph Kasak cały mecz na ławce rezerwowych
VfB Homberg 2:0 Bonner SC - Patrick Schikowski 90 minut
VfB Oldenburg 3:2 LSK Hansa - Dominik Kisiel 90 minut, Maik Lukowicz 20 minut
FSV Union Fürstenwalde 3:0 Erfurt - Mateusz Ciapa cały mecz na ławce rezerwowych

FK Rostów 2:0 Sochi - Maciej Wilusz cały mecz na ławce rezerwowych
Akhmat Grozny 1:1 Arsenał Tuła - Konrad Michalak cały mecz na ławce rezerwowych, Damian Szymański poza kadrą meczową
Rubin Kazań 0:0 Ural Jekaterynburg - Rafał Augustyniak 90 minut, Michał Kucharczyk poza kadrą meczową
Lokomotiv Moskwa 0:3 Spartak Moskwa - Grzegorz Krychowiak 90 minut, Maciej Rybus cały mecz na ławce rezerwowych

Słowacja

Fortuna Liga
Spartak Trnava 0:1 Żilina - Dawid Kurmoniwski 24 minuty, Jakub Kiwior 20 minut
FK Pohronie 0:2 Dunajska Streda - Mateusz Zachara 90 minut

Turcja

Super Lig
Genclerbirligi 0:2 Denizlispor - Radosław Murawski 90 minut i jedna bramka, Adam Stachowiak 90 minut
Rizespor 2:0 Ankaragucu - Michał Pazdan 90 minut
Gazisehir Gaziantep 1:1 Antalyaspor - Bartłomiej Pawłowski 13 minut, Paweł Olkowski 1 minuta

Serie A
SPAL Ferrara 1:1 SSC Napoli - Arkadiusz Reca 90 minut, Thiago Cionek 36 minut, Bartosz Salamon cały mecz na ławce rezerwowych - Arkadiusz Milik 90 minut i jedna bramka, Piotr Zieliński 90 minut
Bologna FC 2:1 Sampdoria Genua - Łukasz Skorupski 90 minut - Bartosz Bereszyński 90 minut i żółta kartka, Karol Linetty poza kadrą meczową
Fiorentina 1:2 Lazio Rzym - Bartłomiej Drągowski 90 minut i obroniony rzut karny, Szymon Żurkowski cały mecz na ławce rezerwowych
AS Roma 2:1 AC Milan - Krzysztof Piątek 27 minut
Lecce 1:1 Juventus FC - Wojciech Szczęsny 90 minut
Hellas Verona 0:1 Sassuolo - Paweł Dawidowicz 35 minut, Mariusz Stępiński 8 minut
Torino 1:1 Cagliari - Sebastian Walukiewicz cały mecz na ławce rezerwowych
Genoa 3:1 Brescia Calcio - Filip Jagiełło cały mecz na ławce rezerwowych
Atalanta 7:1 Udinese Calcio - Łukasz Teodorczyk cały mecz na ławce rezerwowych

Serie B
Salernitana 1:1 Perugia - Paweł Jaroszyński 90 minut, Patryk Dziczek cały mecz na ławce rezerwowych
Cremonese 1:1 Frosinone Calcio - Przemysław Szymiński cały mecz na ławce rezerwowych

Serie C
Teramo Calcio 4:3 Casertana - Michał Lewandowski cały mecz na ławce rezerwowych
Catania 0:0 SSC Bari - Tomasz Kupisz cały mecz na ławce rezerwowych
Ravenna 1:1 Cesena - Szymon Fyda cały mecz na ławce rezerwowych

Wyspy Owcze

B36 Torshavn 0:3 Klaksvik - Michał Przybylski 90 minut, Łukasz Cieślewicz 45 minut