Polacy za granicą

Sofa Stranieri - Podsumowanie weekendu #9

Tomek Hatta @Fyordung

Fot: Własne, Własne

Tagi

Odrodzenie Jakuba Świerczoka, świetny występ Waldemara Kempesa Tekieli, a dobrą formę strzelecką cały czas utrzymuje Robert Lewandowski oraz Arkadiusz Milik. Więcej w poniższym podsumowaniu. 

Anglia

Premier League
Manchester City 2:1 Southampton FC - Jan Bednarek 88 minut
AFC Bournemouth 1:0 Manchester United - Artur Boruc cały mecz na ławce rezerwowych
West Ham United 2:3 Newcastle United - Łukasz Fabiański poza kadrą meczową
Crystal Palace 0:2 Leicester City - Bartosz Kapustka poza kadrą meczową

Championship
Brentford 0:1 Huddersfield - Kamil Grabara 90 minut
Derby County 2:0 Middlesbrough - Krystian Bielik 53 minuty
Reading FC 2:1 Millwall FC - Bartosz Białkowski 90 minut
Fulham 0:3 Hull City - Kamil Grosicki 90 minut
Leeds United 2:0 Queens Park Rangers - Mateusz Klich 90 minut, Mateusz Bogusz cały mecz na ławce rezerwowych, Kamil Miazek poza kadrą meczową

League Two
Cambridge United 2:1 Crawley Town - Brian Galach cały mecz na ławce rezerwowych

National League
Eastleigh FC 4:2 Harrogate - Maksymilian Stryjek 90 minut
Halifax FC 2:4 Torquay United - Olaf Koszela poza kadrą meczową
Wrexham AFC 1:0 Bromley - Dawid Szczepaniak poza kadrą meczową

Arabia Saudyjska

Saudi Professional League
Al-Fateh 3:3 Al-Hilal - Michał Janota 58 minut

Australia

A-League
Melbourne Victory 2:3 Western Union - Filip Kurto 90 minut

Austria

2. Liga
Kapfenberg 2:1 Floridsdorfer AC - Sebastian Boenisch 90 minut, Martin Pajączkowski 4 minuty

3. Liga
SV Telfs 0:2 FC Kufstein - Dawid Bober 90 minut
SC Wiener Viktoria 3:1 Mattersburg II - Daniel Mikołajczyk 8 minut
SV Leobendorf 0:0 FCM Traiskirchen - Daniel Sabani cały mecz na ławce rezerwowych
SK Bischofshofen 0:4 FC Pinzgau Saalfelden - Norbert Walczak poza kadrą meczową

4. Liga
USC Rohrbach/Golsen 4:0 SCU Klib - David Pudelko 90 minut
SC Mils 3:0 FC Soll - Patryk Wiński cały mecz na ławce rezerwowych

Belgia

Jupiler League
Royal Excel Mouscron 3:1 Royal Antwerp FC - Rafał Pietrzak 34 minuty i żółta kartka
Eupen 2:0 KRC Genk - Jakub Piotrowski poza kadrą meczową

Bułgaria

Parva Liga
Ludogorets 3:1 Beroe - Jakub Świerczok 30 minut i jedna bramka, Jacek Góralski 82 minuty

Chorwacja

1. HNL
Dinamo Zagrzeb 1:0 Inter Zapresić - Damian Kądzior 90 minut
HNK Gorica 2:1 Hajduk Split - Łukasz Zwoliński poza kadrą meczową, Michał Masłowski poza kadrą meczową
Slaven Belupo 0:0 Istra 1961 - Krystian Nowak cały mecz na ławce rezerwowych

Cypr

Pierwsza Dywizja
AEL Limassol 2:0 Paphos - Patryk Procek cały mecz na ławce rezerwowych
Paralimniou 0:3 Apollon Limassol - Mateusz Szczepaniak 19 minut

Dania

Superliga
Silkeborg 0:1 Bröndby IF - Kamil Wilczek poza kadrą meczową

Francja

Ligue 1
St. Etienne 1:0 AS Monaco - Kamil Glik 90 minut
SC Amiens 1:0 Brest - Rafał Kurzawa poza kadrą meczową
Dijon 2:1 PSG - Marcin Bułka poza kadrą meczową

Grecja

Super League
PAOK Saloniki 2:2 Panathinaikos Ateny - Karol Świderski 90 minut
Panionios Ateny 1:1 Aris Saloniki - Sebastian Chruściel poza kadrą meczową

Holandia

Eredivisie
Den Haag 1:1 Heerenveen - Filip Bednarek cały mecz na ławce rezerwowych

Irlandia Północna

Mistrzostwa NIFL
Harland & Wolff Welders FC 1:2 Dundela - Łukasz Gwiazda 79 minut

Japonia

J1 League
Shimizu 1:2 Jubilo Iwata - Krzysztof Kamiński cały mecz na ławce rezerwowych
Vissel Kobe 2:0 Vegalta Sendai - Jakub Słowik 90 minut

Kazachstan

Pierwsza Liga
Irtysz Pawłodar 5:0 Kairat Almaty - Konrad Wrzesiński 45 minut
Atyrau 1:3 Ordabasy - Piotr Grzelczak 90 minut i jedna bramka

Luksemburg

BGL League
Etzella Ettelbruck 0:4 Progres Niederkorn - Waldemar Kempes Tekiela 90 minut i dwie bramki
UNA Strassen 2:1 Racing Union - Alan Stulin 8 minut

Łotwa

Optibet Virsliga
FK Liepaja 2:2 Riga FC - Kamil Biliński 66 minut

Mołdawia

Liga Narodowa
Codru Lozova 0:3 Sheriff Tiraspol - Ariel Borysiuk 45 minut

Niemcy

Bundesliga
Union Berlin 1:0 Hertha Berlin - Rafał Gikiewicz 90 minut
Borussia Dortmund 3:0 VfL Wolfsburg - Łukasz Piszczek 90 minut
Fortuna Dusseldorf 2:0 FC Koln - Adam Bodzek 90 minut i żółta kartka, Dawid Kownacki 12 minut
Eintracht Frankfurt 5:1 Bayern Monachium - Robert Lewandowski 90 minut i jedna bramka

2. Bundesliga
Wehen Wiesbaden 1:1 Hamburger SV - Sebastian Mrowca 80 minut - Sonny Kittel 90 minut
Jahn Regensburg 3:3 VfL Osnabruck - David Blacha 90 minut
VfB Stuttgart 3:1 Dynamo Drezno - Marcin Kamiński poza kadrą meczową
St. Pauli 2:2 Karlsruher - Waldemar Sobota 80 minut, Jakub Bednarczyk poza kadrą meczową
Arminia Bielefeld 2:1 Holstein Kiel - Daniel Hanslik poza kadrą meczową

3. Liga
SV Meppen 5:3 Bayern II - Markus Piossek 45 minut i jedna asysta - Marcel Zylla cały mecz na ławce rezerwowych
Eintracht Braunschweig 0:3 Ingolstadt - Martin Kobylański 45 minut
Munich 1860 4:2 Fortuna Koln - Andre Dej 45 minut, Mark Depta poza kadrą meczową
Duisburg 2:0 KFC Uedringen - Adam Matuszczyk 90 minut i żółta kartka, Christian Dorda poza kadrą meczową

4. Liga
Rot-Weiss Essen 4:1 Sportfreunde Lotte - Jarosław Lindner 90 minut
Monchengladbach II 3:2 TuS Haltern - Christoph Kasak 69 minut, Noah Korczowski 90 minut i czerwona kartka
Schalke II 04 4:0 VfB Homberg - Krystian Woźniak 90 minut
Bergisch Gladbach 1:1 Wuppertaler SV - Kevin Pytlik poza kadrą meczową
Bonner SC 2:4 FC Koln II - Patrick Schikowski 90 minut
Heider SV 0:3 VfB Oldenburg - Dominik Kisiel 90 minut, Maik Łukowicz 62 minuty
Lokomotiva Lipsk 2:2 FSV Union Fürstenwalde - Mateusz Ciapa 36 minut
Berliner AK 07 0:2 BFC Dynamo - Jakub Przybyłko poza kadrą meczową - Mateusz Lewandowski 57 minut

Norwegia

Eliteserien
Bodo/Glimt 2:2 FK Haugesund - Maciej Gostomski poza kadrą meczową

OBOS-Ligaen
Songdal 3:0 Ham-Kam - Łukasz Jarosiński 90 minut i żółta kartka

Portugalia

Primeira Liga
FC Porto 1:0 Desportivo Aves - Adam Dźwigała poza kadrą meczową
Benfica SL 2:0 Rio Ave FC - Paweł Kieszek 90 minut

Rosja

Premier Liga
Ufa 1:1 Lokomotiv Moskwa - Maciej Rybus 90 minut i żółta kartka, Grzegorz Krychowiak 90 minut i żółta kartka
Dynamo Moskwa 1:1 Akhmat Grozny - Sebastian Szymański 90 minut - Konrad Michalak 90 minut, Damian Szymański cały mecz na ławce rezerwowych
Krasnodar 2:2 FK Rostów - Maciej Wilusz cały mecz na ławce rezerwowych
Ural Jekaterynburg 1:2 Orenburg - Rafał Augustyniak 90 minut, Michał Kucharczyk cały mecz na ławce rezerwowych

Słowacja

Fortuna Liga
Trenczyn 3:0 Żilina - Jakub Kiwior cały mecz na ławce rezerwowych
FK Pohronie 1:2 Rużomberok - Mateusz Zachara 45 minut


2. Liga
Żilina B 1:2 Bańska Bystrzyca - Dawid Kurminowski 90 minut

Turcja

Super Lig
Ankaragucu 1:2 Gazisehir Gaziantep - Michał Pazdan 90 minut - Paweł Olkowski 90 minut, Bartłomiej Pawłowski 28 minut
Denizlispor 0:2 Sivasspor - Adam Stachowiak 90 minut, Radosław Murawski 90 minut i żółta kartka

1. Lig
Akhisarspor 1:1 Adana Demirspor - Jakub Kosecki 22 minuty

Ukraina

Premier League
Dynamo Kijów 4:0 Lwów - Tomasz Kędziora cały mecz na ławce rezerwowych

Walia

Premier League
Connah’s Q 1:1 The New Saints FC - Adrian Cieślewicz 4 minuty
Carmarthen 1:2 Cefn Druids FC - Arkadiusz Piskorski poza kadrą meczową

Włochy

Serie A
Torino FC 0:1 Juventus FC - Wojciech Szczęsny 90 minut
AS Roma 2:1 SSC Napoli - Arkadiusz Milik 90 minut, jedna bramka i żółta kartka, Piotr Zieliński 90 minut
Genoa 1:3 Udinese Calcio - Filip Jagiełło cały mecz na ławce rezerwowych - Łukasz Teodorczyk 5 minut i jedna asysta
Fiorentina 1:1 AC Parma - Bartłomiej Drągowski 90 minut, Szymon Żurkowski cały mecz na ławce rezerwowych
Bologna FC 1:2 Inter Mediolan - Łukasz Skorupski 90 minut
SPAL Ferrara 0:1 Sampdoria - Arkadiusz Reca 90 minut, Thiago Cionek cały mecz na ławce rezerwowych, Bartosz Salamon cały mecz na ławce rezerwowych - Bartosz Bereszyński cały mecz na ławce rezerwowych, Karol Linetty poza kadrą meczową
AC Milan 1:2 Lazio Rzym - Krzysztof Piątek 90 minut
Hellas Verona 2:1 Brescia - Paweł Dawidowicz 74 minuty, Mariusz Stępiński 17 minut
Atalanta 0:2 Cagliari Calcio - Sebastian Walukiewicz cały mecz na ławce rezerwowych

Serie B
Salernitana 2:1 Virtus Entella - Paweł Jaroszyński 5 minut, Patryk Dziczek poza kadrą meczową
Cittadella 0:0  Frosinone Calcio - Przemysław Szymiński cały mecz na ławce rezerwowych

Serie C
SSC Bari 2:2 Vibonese - Tomasz Kupisz 3 minuty
Teramo Calcio 1:0 Bisceglie - Mateusz Lewandowski cały mecz na ławce rezerwowych
Carpi 4:1 Ravenna - Davide Mastaj cały mecz na ławce rezerwowych - Szymon Fyda cały mecz na ławce rezerwowych

USA

USL
El Paso 3:0 Sacramento Republic - Dariusz Formella 25 minut 


Tomek Hatta

@Fyordung

Red. naczelny @SofaGOL | Polscy piłkarze za granicą | Prywatnie - #Lechia #Chojniczanka #Slask - #LFC #ACMilan #FCPorto | Dużo czasu marnuję na granie w FM

Komentarze