Polacy za granicą

Sofa Stranieri - Podsumowanie weekendu #12

Tomek Hatta @Fyordung

Fot: Własne, Własne

Tagi

Najlepszy mecz w sezonie Adriana Cieślewicza i Mateusza Klicha. W Chorwacji z golem nie tylko Damian Kądzior, a do tego swój strzelecki kunszt ponownie pokazał wielki Kamil Wilczek oraz nie dający o sobie zapomnieć Sonny Kittel. Więcej w podsumowaniu. 

Anglia

Premier League
Southampton FC 2:1 Watford - Jan Bednarek 90 minut
Chelsea FC 0:1 West Ham United - Łukasz Fabiański poza kadrą meczową
Leicester City 2:1 Everton - Bartosz Kapustka poza kadrą meczową
Tottenham 3:2 AFC Bournemouth - Artur Boruc cały mecz na ławce rezerwowych

Championship
Leeds United 4:0 Middlesbrough - Mateusz Klich 90 minut i dwie bramki, Kamil Miazek cały mecz na ławce rezerwowych, Mateusz Bogusz poza kadrą meczową
Derby County 1:1 Queens Park Rangers - Krystian Bielik poza kadrą meczową
Birmingham FC 1:1 Millwall FC - Bartosz Białkowski 90 minut
Barnsley 3:1 Hull City - Kamil Grosicki 90 minut
Bristol City 5:2 Huddersfield Town - Kamil Grabara 90 minut

Australia

A-League
Western United 0:2 Sydney FC - Filip Kurto 90 minut

Austria

2. Liga
Floridsdorfer AC 0:0 FC Juniors - Sebastian Boenisch 90 minut, Martin Pajączkowski poza kadrą meczową

Belgia

Jupiler League
KRC Genk 1:2 St. Truiden - Jakub Piotrowski 62 minuty
Club Brugge 1:0 Royal Excel Mouscron - Rafał Pietrzak poza kadrą meczową

Bułgaria

Parva Liga
CSKA Sofia 0:0 Ludogorets - Jakub Świerczok 18 minut, Jacek Góralski poza kadrą meczową

Chiny

Super Liga
Tianjin Teda 2:0 Chongqing Lifan - Adrian Mierzejewski 68 minut

Chorwacja

1. HNL
Istra 1961 1:2 Dinamo Zagrzeb - Damian Kądzior 90 minut, jedna bramka i jedna asysta
Slaven Belupo 3:0 Inter Zapresić - Krystian Nowak 90 minut i jedna bramka
Lokomotiv Zagrzeb 4:0 HNK Gorica - Łukasz Zwoliński 45 minut, Michał Masłowski cały mecz na ławce rezerwowych

Cypr

Pierwsza Dywizja
Achnas 0:1 AEL Limassol - Patryk Procek cały mecz na ławce rezerwowych
Olympiakos Nikozja 0:0 Paralimni - Mateusz Szczepaniak 30 minut

Dania

Superliga
Aarhus 2:1 Bröndby IF - Kamil Wilczek 90 minut, jedna bramka i żółta kartka

Francja

Ligue 1
Montpellier 4:2 SC Amiens - Rafał Kurzawa poza kadrą meczową

Grecja

Super League
Olympiakos 1:1 PAOK Saloniki - Karol Świderski 66 minut
Panionios Ateny 3:0 Panetolikos - Sebastian Chruściel poza kadrą meczową

Holandia

Eredivisie
Heerenveen 3:2 Vitesse - Filip Bednarek cały mecz na ławce rezerwowych

Japonia

J1 League
Vegalta Sendai 2:0 Oita - Jakub Słowik 90 minut
Jubilo Iwata 2:1 Nagoya - Krzysztof Kamiński poza kadrą meczową

Kosowo

IPKO Superliga
KF Feronikeli 4:2 KF Dukagjini - Jacek Troshupa 90 minut

Luksemburg

Dywizja National
UNA Strassen 2:2 Victoria Rosport - Alan Stulin cały mecz na ławce rezerwowych

Niemcy

Bundesliga
Schalke 04 2:1 Union Berlin - Rafał Gikiewicz 90 minut
Bayern Monachium 1:2 Bayer Leverkusen - Robert Lewandowski 90 minut
Hertha Berlin 1:2 Borussia Dortmund - Łukasz Piszczek 6 minut
Hoffenheim 1:1 Fortuna Dusseldorf - Dawid Kownacki 30 minut, Adam Bodzek 26 minut

2. Bundesliga
VfL Osnabruck 2:1 Hamburger SV - David Blacha 90 minut i jedna bramka - Sonny Kittel 90 minut i jedna bramka
Nurnberg 0:2 Wehen Wiesbaden - Sebastian Mrowca 90 minut, jedna asysta i żółta kartka
St. Pauli 0:1 Hannover 96 - Waldemar Sobota 81 minut, Jakub Bednarczyk poza kadrą meczową
SV Sandhausen 2:1 VfB Stuttgart - Marcin Kamiński poza kadrą meczową
Dynamo Drezno 1:2 Holstein Kiel - Daniel Hanslik cały mecz na ławce rezerwowych

3. Liga
Eintracht Braunschweig 3:1 Zwickau - Martin Kobylański 72 minuty i jedna bramka
Chemnitzer 1:1 KFC Uerdingen - Adam Matuszczyk 27 minut, Christian Dorda poza kadrą meczową
Viktoria Koln 2:4 Kaiserslautern - Andre Dej cały mecz na ławce rezerwowych, Mark Depta cały mecz na ławce rezerwowych
Ingolstadt 1:1 SV Meppen - Markus Piossek poza kadrą meczową
Bayern II 2:3 Carl Zeiss Jena - Marcel Zylla poza kadrą meczową

4. Liga
VfB Oldenburg 1:1 HSC Hannover - Maik Łukowicz 60 minut, Dominik Kisiel poza kadrą meczową
Hannover 96 II 5:3 Luneburger SK Hansa - Marco Drawz 90 minut i jedna bramka
Alemannia Aachen 3:1 Sportfreunde Lotte - Jarosław Lindner 90 minut
Rot Weiss Oberhausen 1:0 Bonner SC - Patrick Schikowski poza kadrą meczową
Wuppertaler SV 0:3 Fortuna Dusseldorf II - Kevin Pytlik 45 minut
FSV Union Furstenwalde 3:1 Optik Rathenow - Mateusz Ciapa cały mecz na ławce rezerwowych

Portugalia

Primeira Liga
Moreirense 3:2 CD Aves - Adam Dźwigała 90 minut
Braga 2:0 Rio Ave FC - Paweł Kieszek 90 minut

Rosja

Premier Liga
Lokomotiv Moskwa 1:2 Dynamo Moskwa - Maciej Rybus 90 minut, Grzegorz Krychowiak 90 minut i żółta kartka - Sebastian Szymański poza kadrą meczową
Akhmat Grozny 1:1 Kazań - Damian Szymański cały mecz na ławce rezerwowych, Konrad Michalak cały mecz na ławce rezerwowych
FK Rostów 0:0 Ural Jekaterynburg - Maciej Wilusz cały mecz na ławce rezerwowych - Rafał Augustyniak 90 minut, Michał Kucharczyk 90 minut

Słowacja

Fortuna Liga
Żilina 0:0 Slovan Bratysława - Jakub Kiwior 90 minut, Dawid Kurminowski cały mecz na ławce rezerwowych
Spartak Trnava 0:1 FK Pohronie - Mateusz Zachara cały mecz na ławce rezerwowych

Turcja

Super Lig
Gazisehir Gaziantep 1:2 Denizlispor - Bartłomiej Pawłowski 13 minut, Paweł Olkowski cały mecz na ławce rezerwowych - Adam Stachowiak 90 minut, Radosław Murawski poza kadrą meczową
Alanyaspor 5:0 Ankaragucu - Michał Pazdan 90 minut

1. Lig
Giresunspor 1:0 Adana Demirspor - Jakub Kosecki 69 minut

Ukraina

Premier League
Olimpik Donieck 1:3 Dynamo Kijów - Tomasz Kędziora 63 minuty

Walia

Cymru Premier
Airbus 0:12 The New Saints FC - Adrian Cieślewicz 90 minut i cztery bramki (!)

Cymru North
Rhyl FC 0:1 Flint Town United - Arkadiusz Piskorski 90 minut

Włochy

Serie A
SSC Napoli 1:2 Bologna FC - Piotr Zieliński 90 minut, Arkadiusz Milik poza kadrą meczową - Łukasz Skorupski 90 minut
Inter 2:1 SPAL Ferrara - Thiago Cionek 43 minuty, jedna asysta i żółta kartka, Arkadiusz Reca 90 minut, Bartosz Salamon cały mecz na ławce rezerwowych
AC Parma 0:1 AC Milan - Krzysztof Piątek 64 minuty
Fiorentina 0:1 Lecce - Bartłomiej Drągowski 90 minut, Szymon Żurkowski cały mecz na ławce rezerwowych
Cagliari Calcio 4:3 Sampdoria - Sebastian Walukiewicz cały mecz na ławce rezerwowych - Karol Linetty 16 minut, Bartosz Bereszyński poza kadrą meczową
Genoa 0:1 Torino - Filip Jagiełło cały mecz na ławce rezerwowych
Lazio Rzym 3:0 Udinese Calcio - Łukasz Teodorczyk 8 minut
Juventus 2:2 Sassuolo - Wojciech Szczęsny cały mecz na ławce rezerwowych
Hellas Verona 1:3 AS Roma - Paweł Dawidowicz cały mecz na ławce rezerwowych, Mariusz Stępiński cały mecz na ławce rezerwowych

Serie B
US Salernitana 1:1 Ascoli - Paweł Jaroszyński poza kadrą meczową, Patryk Dziczek poza kadrą meczową
Frosinone Calcio 4:0 Empoli FC - Przemysław Szymiński cały mecz na ławce rezerwowych

Serie C
Rende 0:3 SSC Bari - Tomasz Kupisz cały mecz na ławce rezerwowych
Teramo Calcio 0:3 Reggina - Michał Lewandowski cały mecz na ławce rezerwowych
Carpi FC 1:0 Triestina - Davide Mastaj cały mecz na ławce rezerwowych
Rimini FC 1:2 Ravenna - Szymon Fyda cały mecz na ławce rezerwowych 


Tomek Hatta

@Fyordung

Red. naczelny @SofaGOL | Polscy piłkarze za granicą | Prywatnie - #Lechia #Chojniczanka #Slask - #LFC #ACMilan #FCPorto | Dużo czasu marnuję na granie w FM

Komentarze