Polacy za granicą

Sofa Stranieri - Podsumowanie weekendu #13

Tomek Hatta @Fyordung

Fot: Własne, Własne

Tagi

Długo wyczekiwanie trafienia Piotra Zielińskiego oraz krytykowanego Krzysztofa Piątka. W Chorwacji przełamał się także Łukasz Zwoliński, a z niemieckich boisk docierają pozytywne sygnały o dobrej strzeleckiej formie Davida Blachy. Więcej w podsumowaniu. 

Anglia

Premier League
Aston Villa 1:4 Leicester City - Bartosz Kapustka poza kadrą meczową
West Ham United 1:3 Arsenal - Łukasz Fabiański poza kadrą meczową
Newcastle United 2:1 Southampton FC - Jan Bednarek 90 minut
AFC Bournemouth 0:3 Liverpool FC - Artur Boruc cały mecz na ławce rezerwowych

Championship
Huddersfield 0:2 Leeds United - Kamil Grabara 90 minut - Mateusz Klich 85 minut i żółta kartka, Kamil Miazek cały mecz na ławce rezerwowych, Mateusz Bogusz poza kadrą meczową
Hull City 2:1 Stoke - Kamil Grosicki 85 minut
Millwall FC 2:2 Nottingham Forest - Bartosz Białkowski 90 minut
Blackburn 1:1 Derby County - Krystian Bielik 66 minut

League Two
Stavenage 0:0 Crawley Town - Brian Galach cały mecz na ławce rezerwowych

National League
Eastleigh 1:1 Ebbsfleet - Maksymilian Stryjek 90 minut
Harrogate 2:1 Torquay United - Olaf Koszela poza kadrą meczową
Wrexham FC 2:0 Solihull Moors - Dawid Szczepaniak poza kadrą meczową

Australia

A-League
Western United 3:1 Melbourne Victory - Filip Kurto 90 minut

Belgia

Jupiler League
Royal Excel Mouscron 2:2 St. Liege - Rafał Pietrzak cały mecz na ławce rezerwowych
Cercle Brugge 1:2 KRC Genk - Jakub Piotrowski poza kadrą meczową

Bułgaria

Parva Liga
Ludogorets 1:1 Cherno More - Jakub Świerczok 28 minut i jedna bramka, Jacek Góralski poza kadrą meczową

Chorwacja

1. HNL
HNK Gorica 2:0 Slaven Belupo - Łukasz Zwoliński 90 minut i jedna bramka, Michał Masłowski poza kadrą meczową - Krystian Nowak 45 minut
Dinamo Zagrzeb 1:0 NK Varazdin - Damian Kądzior 66 minut

Cypr

Pierwsza Dywizja
Achnas 2:2 Paralimni - Mateusz Szczepaniak cały mecz na ławce rezerwowych
Anorthosis 2:0 AEL Limassol - Patryk Procek cały mecz na ławce rezerwowych

Dania

Superliga
Brondby IF 1:2 FC Midtjylland - Kamil Wilczek 90 minut i jedna bramka

Francja

Ligue 1
AS Monaco 3:0 SC Amiens - Kamil Glik 90 minut - Rafał Kurzawa poza kadrą meczową
Montpellier 1:3 PSG - Marcin Bułka poza kadrą meczową

Grecja

Super League
PAOK Saloniki 2:0 Skoda Xanthi - Karol Świderski 90 minut i żółta kartka
AEK Ateny 5:0 Panionios Ateny - Sebastian Chruściel poza kadrą meczową

Holandia

Eredivisie
Waalwijk 1:3 Heerenveen - Filip Bednarek cały mecz na ławce rezerwowych

Japonia

J1 League
Hiroshima 1:0 Vegalta Sendai - Jakub Słowik 90 minut
Vissel Kobe 4:1 Jubilo Iwata - Krzysztof Kamiński poza kadrą meczową

Niemcy

Bundesliga
Borussia Dortmund 5:0 Fortuna Dusseldorf - Łukasz Piszczek 78 minut i jedna asysta - Adam Bodzek 90 minut, Dawid Kownacki 31 minut
Union Berlin 2:0 FC Koln - Rafał Gikiewicz 90 minut
Bayer Leverkusen 2:1 Schalke 04 - Adrian Stanilewicz cały mecz na ławce rezerwowych
Borussia Monchengladbach 2:1 Bayern Monachium - Robert Lewandowski 90 minut i żółta kartka

2. Bundesliga
Holstein Kiel 2:4 VfL Osnabruck - Daniel Hanslik poza kadrą meczową - David Blacha 72 minuty i jedna bramka
Hamburger SV 0:1 Heidenheim - Sonny Kittel 90 minut
Jahn Regensburg 1:0 St. Pauli - Waldemar Sobota 90 minut i żółta kartka, Jakub Bednarczyk poza kadrą meczową
Wehen Wiesbaden 0:0 Darmstadt - Sebastian Mrowca poza kadrą meczową
VfB Stuttgart 3:1 Nurnberg - Marcin Kamiński poza kadrą meczową

3. Liga
KFC Uerdingen 4:1 Hansa Rostock - Adam Matuszczyk 90 minut, Christian Dorda 90 minut
Mannheim 0:0 Eintracht Braunschweig - Martin Kobylański 58 minut
Wurzburger Kickers 3:1 Viktoria Koln - Patrick Koronkiewicz 19 minut, Andre Dej poza kadrą meczową, Mark Depta cały mecz na ławce rezerwowych
SV Meppen 3:1 Preusser Munster - Markus Piossek poza kadrą meczową
MSV Duisburg 3:2 Bayern II - Marcel Zylla cały mecz na ławce rezerwowych

4. Liga
ETSV Weiche 2:1 VfB Oldenburg - Maik Łukowicz 11 minut, Dominik Kisiel poza kadrą meczową
Rot Weiss Oberhausen 1:0 Schalke 04 II - Krystian Woźniak 90 minut
Alemannia Aachen 1:2 Wuppertaler SV - Kevin Pytlik 90 minut
Hannover 96 II 2:1 Heider SV - Marco Drawz 88 minut
FSV Union Furstenwalde 3:3 ZFC Meuselwitz - Mateusz Ciapa cały mecz na ławce rezerwowych
SV Babelsberg 03 0:3 BFC Dynamo - Mateusz Lewandowski 25 minut
Bischofswerda 1:1 Berliner AK 07 - Jakub Przybyłko poza kadrą meczową

Portugalia

Primeira Liga
CD Aves 1:0 Braga SC - Adam Dźwigała 90 minut
Rio Ave FC 1:0 Gil Vicente - Paweł Kieszek 90 minut

Rosja

Premier Liga
Spartak Moskwa 1:4 FK Rostów - Maciej Wilusz cały mecz na ławce rezerwowych
Samara 2:3 Ural Jekaterynburg - Rafał Augustyniak 90 minut, Michał Kucharczyk 69 minut
Arsienał Tuła 4:0 Lokomotiv Moskwa - Maciej Rybus 70 minut i czerwona kartka, Grzegorz Krychowiak 90 minut i żółta kartka
Zenit 3:0 Dynamo Moskwa - Sebastian Szymański 90 minut i żółta kartka
Akhmat Grozny 0:1 Ufa - Konrad Michalak cały mecz na ławce rezerwowych, Damian Szymański cały mecz na ławce rezerwowych

Słowacja

Fortuna Liga
Senica 1:2 Żilina - Jakub Kiwior 90 minut i żółta kartka, Dawid Kurminowski 45 minut
FK Pohronie 2:1 Sered - Mateusz Zachara 12 minut

Turcja

Super Lig
Denizlispor 1:1 Basaksehir - Radosław Murawski 90 minut i żółta kartka, Adam Stachowiak 90 minut
Konyaspor 0:0 Gazisehir Gaziantep - Bartłomiej Pawłowski 47 minut, Paweł Olkowski cały mecz na ławce rezerwowych
Ankaragucu 1:3 Goztepe - Michał Pazdan 90 minut

1. Lig
Adana Demirspor 1:0 Erzurum BB - Jakub Kosecki 90 minut

Ukraina

Premier League
Dynamo Kijów 1:2 Zorya - Tomasz Kędziora 90 minut i jedna asysta

Włochy

Serie A
Udinese Calcio 1:1 SSC Napoli - Łukasz Teodorczyk cały mecz na ławce rezerwowych - Piotr Zieliński 90 minut i jedna bramka, Arkadiusz Milik poza kadrą meczową
Bologna FC 2:3 AC Milan - Łukasz Skorupski 90 minut - Krzysztof Piątek 90 minut i jedna bramka
Atalanta Bergamo 3:2 Hellas Verona - Paweł Dawidowicz 85 minut i czerwona kartka, Mariusz Stępiński cały mecz na ławce rezerwowych
Lazio Rzym 3:1 Juventus FC - Wojciech Szczęsny 90 minut i obroniony rzut karny
Lecce 2:2 Genoa - Filip Jagiełło cały mecz na ławce rezerwowych
Torino FC 2:1 Fiorentina - Bartłomiej Drągowski 90 minut, Szymon Żurkowski cały mecz na ławce rezerwowych
SPAL Ferrara 0:1 Brescia - Thiago Cionek 90 minut i żółta kartka, Bartosz Salamon cały mecz na ławce rezerwowych, Arkadiusz Reca poza kadrą meczową
Sassuolo 2:2 Cagliari - Sebastian Walukiewicz cały mecz na ławce rezerwowych
Sampdoria 0:1 Parma - Karol Linetty 31 minut, Bartosz Bereszyński poza kadrą meczową

Serie B
Cittadella 4:3 Salernitana - Paweł Jaroszyński 90 minut i żółta kartka, Patryk Dziczek 38 minut (debiut)
Juve Stabia 0:2 Frosinone Calcio - Przemysław Szymiński cały mecz na ławce rezerwowych

Serie C
SSC Bari 2:1 Fotenza - Tomasz Kupisz cały mecz na ławce rezerwowych
Vibonese 0:0 Teramo Calcio - Michał Lewandowski cały mecz na ławce rezerwowych
Vis Pesaro 0:1 Carpi FC - Davide Mastaj cały mecz na ławce rezerwowych
Ravenna 0:2 Sudtirol - Szymon Fyda cały mecz na ławce rezerwowych 


Tomek Hatta

@Fyordung

Red. naczelny @SofaGOL | Polscy piłkarze za granicą | Prywatnie - #Lechia #Chojniczanka #Slask - #LFC #ACMilan #FCPorto | Dużo czasu marnuję na granie w FM

Komentarze