Piłka nożna

Relacja z podsumowania roku SP Zawiszy Bydgoszcz

Paweł Grzywacz @GrzywkaFutbol

Fot: -, commons.wikipedia.org

Tagi

SP Zawisza Bydgoszcz Kasia Pijarowska IV liga

Najbardziej medialnym i najpopularniejszym klubem województwa kujawsko-pomorskiego jest bez dwóch zdań SP Zawisza Bydgoszcz. W poniedziałek miałem okazję pojawić się na spotkaniu podsumowującym rok 2019 w wykonaniu tego klubu.

Rok 2019 był dla Zawiszy bardzo udany. Klubowi udało się wywalczyć awans do IV ligi. Niestety na tym poziomie nie szło Bydgoszczanom już tak dobrze. Zespół zakończył rok bowiem na 13 miejscu w tabeli i wiosną raczej nie będzie się liczył w grze o awans.

Jedną z ciekawszych informacji jaką mogli poznać obecni na spotkaniu goście była informacja o powołaniu drużyny e-sportowej Zawiszy. Tym samym Rycerz Północy został pierwszym klubem z tego województwa który powołał taką drużynę. Zespół Zawiszy na razie brać udział będzie w rywalizacji w FIFĘ w odmianie 11 na 11. Wśród zawodników zespołu znalazł się chociażby ceniony na polskiej scenie e-sportowej zawodnik „Tsubasa”. O powstaniu sekcji i powodach dołączenia do niej opowiedział mi jeden z zawodników tejże sekcji Kacper „Killer” Rafalski:

„Z chłopakami już ponad dwa lata gramy wspólnie i właśnie dzięki namowom Marcina (szefa sekcji – przyp. red.) i rozmowom z bydgoskim Zawiszą wyszła taka inicjatywa żeby powstała sekcja e-sportowa. Od razu mieliśmy zapał by podjąć się tego projektu i mamy nadzieję, że spełnimy pokładane w nim nadzieje. Zdecydowanie chcemy teraz utrzymać tą kadrę, wzmocnić skład, walczyć w Europie o jak najwyższe cele, żeby Zawisza był rozpoznawalny nie tylko na polskich boiskach, ale również na europejskich. Mamy nadzieję, że będziemy organizować turnieje zarówno dla piłkarskich klubów europejskich, jak i drużyn które już są na rynku.”

Kolejną ciekawą informacją był fakt powołania przez Zawiszę znanej groundhopperki Kasi Pijarowskiej na stanowisko klubowego specjalisty od PR. Jest to spory ruch stowarzyszenia w stronę pełnej profesjonalizacji klubu. Nie jedyny zresztą.

Poza tym poznaliśmy sporo liczb. Okazuje się, że od chwili powstania Stowarzyszenia do dnia dzisiejszego liczba adeptów piłkarstwa w klubie wzrosła o całe 277%. Przy okazji większość młodzieżowych drużyn Zawiszy zaliczyła w tym roku awanse o ligę wyżej, co jest tylko sporym dowodem na to, że również w piłce młodzieżowej klub idzie w górę. Za wyniki młodzieży w Zawiszy odpowiada Jacek Łukomski który jeszcze do niedawna trenował pierwszy zespół. Dodatkowym sukcesem szkółki SP Zawisza jest jej certyfikacja dokonana przez PZPN. Klub otrzymał srebrny certyfikat.

Kilka słów poświęcono również Zawisza Business Club. Klub biznesowy klubu jest liczniejszy niż niektórych klubów w wyższych ligach, znajduje się w nim bowiem 50 podmiotów. Ostatnią informacją jaką poznaliśmy był fakt nadania rokowi 2020 przez klub statusu Roku Andrzeja Brończyka czym klub chce oddać hołd swojej legendzie.

Jeżeli zaś chcecie wspomóc Stowarzyszenie Piłkarskie Zawisza Bydgoszcz w dalszym dążeniu do powrotu na należne miejsce, możecie przekazać klubowi 1% swojego podatku. Numer KRS Zawiszy: 0000270261.


Paweł Grzywacz

@GrzywkaFutbol

Fan przede wszystkim Ekstraklasy. Z zagranicy Liverpool i Real. Poza tym interesuje się żużlem, skokami narciarskimi, siatkówką i sportami motorowymi.

Komentarze