Polacy za granicą

Sofa Stranieri - Podsumowanie weekendu #20

Tomek Hatta @Fyordung

Fot: PAP, PAP

Paweł Dawidowicz z pierwszym golem w Serie A, znakomity Drągowski z obronionym rzutem karnym, a Piotr Zieliński współautorem triumfu nad Juventusem. Czas na kolejne podsumowanie występów naszych zawodników w ligach zagranicznych.

Anglia

Puchar FA
Hull City 1:2 Chelsea FC - Kamil Grosicki 30 minut i jedna bramka (pierwsza w pucharze)

Bundesliga
Bayern Monachium 5:0 Schalke 04 - Robert Lewandowski 90 minut, jedna bramka (dwudziesta pierwsza w sezonie) i jedna asysta (trzecia w sezonie)
Union Berlin 2:0 Augsburg - Rafał Gikiewicz 90 minut (piąte czyste konto w sezonie)
Borussia Dortmund 5:1 FC Köln - Łukasz Piszczek 90 minut
Bayer Leverkusen 3:0 Fortuna Düsseldorf - Adrian Stanilewicz cały mecz na ławce rezerwowych - Dawid Kownacki 25 minut i żółta kartka, Adam Bodzek poza kadrą meczową

3. Liga
Chemnitzer 2:2 Viktoria Köln - Andre Dej 79 minut i żółta kartka, Mark Depta i Patryk Koronkiewicz cały mecz na ławce rezerwowych
SV Meppen 1:1 Mannheim - Markus Piossek poza kadrą meczową
Munich 1860 4:1 Eintracht Braunschweig - Martin Kobylański 24 minuty
KFC Uerdingen 0:3 Bayern II - Christian Dorda 90 minut, Adam Matuszczyk poza kadrą meczową - Marcel Zylla poza kadrą meczową

4. Liga
Borussia II 3:1 Wuppertaler SV - Kevin Pytlik 90 minut i żółta kartka
TuS Haltern 2:1 Aachen - Christoph Kasak 5 minut
Homberg 0:3 Sportfreunde Lotte - Jarosław Lindner 81 minut
Lippstadt 2:0 Schalke 04 II - Krystian Woźniak cały mecz na ławce rezerwowych
Chemie Lipsk 0:0 BFC Dynamo - Mateusz Lewandowski cały mecz na ławce rezerwowych

Süper Lig
Göztepe 2:1 Besiktas - Kamil Wilczek 2 minuty (debiut)
Kayserispor 1:1 Ankaragücü - Michał Pazdan 56 minut
Denizlispor 0:3 Antalyaspor - Adam Stachowiak 90 minut, Radosław Murawski 90 minut
Genclerbirligi 1:0 Gazisehir Gaziantep - Paweł Olkowski 90 minut, Bartłomiej Pawłowski 9 minut

1. Lig
Adana Demirspor 2:2 Boluspor - Jakub Kosecki cały mecz na ławce rezerwowych
Karagümrük 3:3 Altinordu - Artur Sobiech poza kadrą meczową

Włochy

Serie A
Fiorentina 0:0 Genoa - Bartłomiej Drągowski 90 minut i obroniony rzut karny (drugi w sezonie), Szymon Żurkowski cały mecz na ławce rezerwowych - Filip Jagiełło 1 minuta
Hellas Verona 3:0 Lecce - Paweł Dawidowicz 90 minut i jedna bramka (pierwsza w Serie A), Mariusz Stępiński cały mecz na ławce rezerwowych
SSC Napoli 2:1 Juventus FC - Piotr Zieliński 81 minut i jedna bramka (druga w sezonie), Arkadiusz Milik 89 minut - Wojciech Szczęsny 90 minut
SPAL Ferrara 1:3 Bologna FC - Arkadiusz Reca 90 minut, Thiago Cionek 45 minut i żółta kartka, Bartosz Salamon cały mecz na ławce rezerwowych - Łukasz Skorupski 90 minut
Sampdoria 0:0 Sassuolo - Karol Linetty 90 minut, Bartosz Bereszyński 72 minuty i żółta kartka
Inter 1:1 Cagliari Calcio - Sebastian Walukiewicz 90 minut
Brescia Calcio 0:1 AC Milan - Krzysztof Piątek cały mecz na ławce rezerwowych
AC Parma 2:0 Udinese Calcio - Łukasz Teodorczyk cały mecz na ławce rezerwowych

Serie B
Venezia 1:1 Trapani Calcio - Tomasz Kupisz 66 minut (debiut)
Salernitana 2:1 Cosenza - Paweł Jaroszyński 90 minut, Patryk Dziczek 90 minut
Ascoli 0:1 Frosinone Calcio - Przemysław Szymiński cały mecz na ławce rezerwowych