Fot: Getty Images, TF-Images

Pandemia w wielu krajach została opanowana, zatem piłka nożna powoli budzi się do życia. Wraz z tym, do gry wracają polscy piłkarze i dlatego też nadszedł czas na powrót cotygodniowego cyklu, podsumowującego ich poczynania. Dodatkowo ujrzycie także nazwiska tych, którzy mają już wakacje.

Niemcy

Bunesliga
Union Berlin 0:2 Bayern Monachium - Rafał Gikiewicz 90 minut - Robert Lewandowski 90 minut i dwudziesty szósty gol w sezonie
Borussia Dortmund 4:0 Schalke 04 - Łukasz Piszczek 90 minut i żółta kartka
Fortuna Düsseldorf 0:0 Paderborn - Adam Bodzek 21 minut, Dawid Kownacki poza kadrą meczową - Dennis Jastrzembski 63 minuty
Werder Brema 1:4 Bayer Leverkusen - Adrian Stanilewicz poza kadrą meczową

2. Bundesliga
Wehen Wiesbaden 2:1 VfB Stuttgart - Sebastian Mrowca 90 minut - Marcin Kamiński 90 minut
St. Pauli 1:0 Nurnberg - Waldemar Sobota 86 minut i trzecia asysta w sezonie, Jakub Bednarczyk poza kadrą meczową
Greuther Fürth 2:2 Hamburger SV - Sonny Kittel 45 minut
Arminia Bielefeld 1:1 VfL Osnabrück - David Blacha 90 minut

Wyspy Owcze

Premier League
Vikingur Gota 5:2 Skala Itrottarfelag - Łukasz Cieślewicz 90 minut i pierwsza bramka w sezonie
B36 Torshavn 3:0 Argir - Michał Przybylski 69 minut

W tym tygodniu rozgrywki wznawia estońska Premium Liiga, więc do grona grających polskich zawodników dołączy Jeremiah Dąbrowski (Wywiad: Czuję się bardzo związany z Polską). Jego Viljandi JK Tulevik rozegra aż dwa spotkania - 19.05 na wyjeździe z Paide, a także 24.05 na własnym stadionie z FCI Levadią. Przed przymusową przerwą w rozgrywkach, Dąbrowski zdołał zadebiutować w klubie z Viljandi, rozgrywając 86 minut przeciwko Tartu JK Tammeka.

Warto zajrzeć także do lig, które po długich namysłach, ostatecznie postanowiły zakończyć sezon. Z racji tego, niektórzy polscy piłkarze mogą już zacząć myśleć o nowej kampanii.

Belgia

Jupiler Pro League
Jakub Piotrowski (KRC Genk (runda jesienna)) - 6 występów - 7 miejsce w lidze
Jakub Piotrowski (Waasland-Beveren (runda wiosenna)) - 5 występów - Spadek z ligi