Ekstraklasa

Pogoń w kryzysie, ale w klubie zapewniają "Jeszcze nie składamy broni"

Fot: własne, .

Tagi

Pogoń Szczecin Ekstraklasa polska piłka
W obliczu słabych wyników w szczecińskim klubie oraz kontrowersyjnej decyzji o wstrzymaniu części wypłat, poprosiliśmy o komentarz do obecnej sytuacji w Pogoni Szczecin. Wypowiedzi udzielił nam rzecznik prasowy Portowców  - Krzysztof Ufland.

Jaka atmosfera panuje obecnie w klubie?

- Ostatnie wyniki na pewno nie pracują na atmosferę. Wierzymy jednak w to, że wszystko co złe w tym sezonie, to już za nami. Przed Pogonią 2 tygodnie pracy, 2 mecze kontrolne oraz krótkie zgrupowanie w Pogorzelicy. Wierzymy, że to odmieni zespół i ten w październiku zacznie marsz w górę tabeli.

Ostatnimi czasy dużo Pogoni w mediach. To efekt zamierzony?

- Zależy nam na tym, żeby Pogoń była klubem medialnym, ale ważny jest też dla nas sam kontekst przekazu. Nie jesteśmy wyznawcami teorii, że „nieważne jak mówią, ważne żeby mówili”. Chcielibyśmy, żeby o klubie mówiło się dużo i dobrze. Wiem, że niebawem znów tak będzie.

Kibice głośno wyrażają dezaprobatę dla obecnych wyników klubu. Jaki jest pomysł na przyciągnięcie ludzi na stadion w Szczecinie?

- Nie ma lepszego sposobu na zachęcanie do przychodzenia na stadion niż zwycięstwa i efektowna gra. Nie jest żadną tajemnicą, że wyjazdowe zwycięstwo z Cracovią w najbliższej kolejce spowoduje zwiększenie frekwencji podczas najbliższego meczu „u siebie”. Oczywiście jako klub wykonujemy wielu ruchów, by zaprosić kibica na stadion: od tych bezpośrednich, jak akcje promocyjne: np. Bitwa Powiatów, okolicznościowe bezpłatne zaproszenia dla dzieci ze szkół czy studentów, przez pośrednie, jak kampanie billboardowe, czy flagi na taksówkach w dniu meczu. Nic jednak nie zmotywuje kibica do przyjścia na stadion tak mocno jak dobra gra drużyny.

Muszę zapytać o decyzję zarządu na temat wstrzymania części pensji dla zawodników i sztabu szkoleniowego. Dlaczego klub zdecydował się na tak kontrowersyjny krok?

- W tej kwestii klub wydał stosowny komunikat i nie będziemy sytuacji dodatkowo komentować.

W ostatnich sezonach Pogoń znajdowała się w strefie mistrzowskiej. Widmo ostatnich wyników oddala zespół od tego celu. Jaki wynik będzie satysfakcjonujący dla klubu w obecnym sezonie?

- W klubie nikt nie składa broni. Aby myśleć o konkretnych celach, najpierw trzeba dostać się do najlepszej ósemki. Później można definiować kolejne cele.

Pogoń Szczecin znajduje się obecnie na 13 miejscu w tabeli z dorobkiem 9 punktów. Kolejny mecz rozegra 16.10.2017 w Krakowie, gdzie zmierzy się z miejscową Cracovią.


Komentarze