La Liga

Real gubi punkty, Barca ucieka czołówce!

Dawid Leśniak @lesnyy10

Fot: Arnaugir, CC 3.0

Dziesiąta kolejka LaLiga przyniosła nie małą niespodziankę. Beniaminek z północno-wschodniej części Hispanii, pokonuje mistrza kraju u siebie 2-1.

Do połowy gospodarze z Girony przegrywali jedną bramką, po tym jak zabójczą kontrę wykończył młody Hiszpan - Isco. W pierwszej połowie królewscy nie dawali jakichkolwiek oznak na to, że trzy punkty zostają w Katalonii.

W drugiej połowie „cały ten misterny plan poszedł w..” no. W 54 minucie niezła techniką popisał się Urugwajczyk Stuani i zrobił się nam remis. Oczekiwałem, że zaraz Ronaldo (jak to Ronaldo) trafi ze dwie bramki i skończy się dość przewidywalnie. Wystarczyło poczekać cztery minuty i Portu strzałem „piętką” wykończył sytuację. Sędzia nie zauważył tego, że strzelec był na pozycji spalonej i na tablicy wyników pojawiło się 2-1.

Przyznam szczerze, że do ostatniej minuty nie wierzyłem w komplet punktów dla Girony. Zidane zareagował na dwie szybko stracone bramki, wpuszczeniem Asensio i Lucasa ale nie wiele to dało. Mistrzowie Hiszpanii tracą punkty w dziesiątej kolejce La Liga z beniaminkiem a czołówka powoli zaczyna im uciekać. Real traci do-fenomenalnej w tym sezonie Valencii- cztery punkty a do prowadzącej Barcelony aż osiem! Sezon jest długi i jeszcze osiemnaście kolejek do końca ale myślę, że ze względu na to w jakiej formie znajdują się podopieczni Ernesto Valverde, mistrzostwo powoli zostaje przesądzone.

Dawid Leśniak

@lesnyy10

I wtedy, na te 90 minut wychodzi on. Cały na biało. Ciężki typ z niego... Potrafi z najtwardszych facetów, zrobić łkających chłopców! Pasolini powiedział o nim, że jest ostatnią świętością w dzisiejszym świecie. Jest niesamowity. Mój ulubieniec. A nazywają go Futbol...