Reprezentacje

Zapowiedź meczu Polska – Urugwaj

Dawid Leśniak @lesnyy10

Fot: interia.pl, interia.pl

Tagi

reprezentacje Polska Urugwaj Artur Boruc

Przed Nawałką i jego żołnierzami pierwszy sprawdzian przed turniejem w Rosji. Czy nowe ustawienie nie zawiedzie? 

Wydarzeniem spotkania na pewno będzie zakończenie kariery reprezentacyjnej przez Artura Boruca. W 44 min. blisko 60 tyś. kibiców na PGE Narodowym, pożegna owacją na stojąco legendę polskiej piłki. Zmieni go Łukasz Fabiański, który przejmie od Boruca opaskę kapitańską.

Na meczu z Urugwajem jak i z Meksykiem zabraknie naszego kapitana Roberta Lewandowskiego. Zagrożenie poważniejszą kontuzją jest na tyle duże, że trener Nawałka, wraz z sztabem medycznym i samym zawodnikiem, zdecydowali o absencji na listopadowe spotkania naszego najlepszego snajpera. Jest to tym samym ogromna szansa dla pozostałych powołanych napastników. Na mecz z Urugwajem przewiduje się, że zagramy z przodu trójką – Błaszczykowskim, Wilczkiem i Grosickim. Myślę, że w drugiej połowie swoje minuty mogą dostać zarówno Mariusz Stępiński jak i Jakub Świerczok.

W meczu z Urugwaju zagramy trzema obrońcami. Kontuzjowany jest Michał Pazdan i w jego miejsce przewidywany jest młody obrońca Zagłębia Lubin – Jarosław Jach. Towarzyszyć mu będą najprawdopodobniej Kamil Glik oraz Thiago Cionek.

W drużynie Urugwaju zabraknie na pewno snajpera FC Barcelony – Luisa Suareza. Gwiazda Blaugrany odpoczywa teraz, regenerując się przed ciężką końcówką roku. Filarem drużyny będzie zatem drugi super-strzelec Urugwaju – Edinson Cavani.

Mecz towarzyski w Warszawie będzie dobrym momentem na sprawdzenie nowych taktyk. Zarówno Adam Nawałka jak i Óscar Tabárez będą chcieli przetestować nowe warianty na PGE Narodowym. Myślę, że zapowiada się bardzo ciekawe spotkanie zakończone 2-1 dla Polski. Zaczynamy walkę o 20:45. Polska dawaj!!


Dawid Leśniak

@lesnyy10

I wtedy, na te 90 minut wychodzi on. Cały na biało. Ciężki typ z niego... Potrafi z najtwardszych facetów, zrobić łkających chłopców! Pasolini powiedział o nim, że jest ostatnią świętością w dzisiejszym świecie. Jest niesamowity. Mój ulubieniec. A nazywają go Futbol...

Komentarze