Reprezentacje

To jak to z tym Michniewiczem? To dobry z niego trener czy jednak nie do końca?

Dawid Leśniak @lesnyy10

Fot: Mateusz Włodarczyk, CC 3.0

Tagi

Czesław Michniewicz U 21 Reprezentacje

Sytuacja w kadrze U-21, po mistrzostwach w Polsce była nieciekawa. Czy zmiana trenera była dobrym ruchem? 

Po nieudanym Euro U-21 w Polsce zaczęto mówić, że polska piłka znów się wykoleja. Na mistrzostwach trener był zły, zawodnicy byli źli… i ogóle wszystko „było złe” jak w słynnym viralu. Mówiono, że Piszczek, Lewandowski czy Krychowiak nie mają nikogo kto z czasem mógłby zająć ich miejsce. Chyba trochę zbyt wcześnie zaczęto bić na alarm.

Po blamażu na turnieju, ja osobiście nie byłem jakoś szczególnie zmartwiony o przyszłość kadry A, ze względu na postawę młodzieżówki. Odniosłem wrażenie jakby trener Dorna nie potrafił ogarnąć tych „młodych, perspektywicznych”, i to właśnie było głównym problemem. Potrzeba było zmian, więc najłatwiej było zacząć od trenera.

Pan Michniewicz wydaje się być póki co odpowiednią osobą na odpowiednim miejscu. Na pięć meczy bilans przedstawia się następująco; dwa remisy, trzy zwycięstwa. Dało to nam - póki co - drugie miejsce w eliminacjach na młodzieżowe Euro we Włoszech. Na papierze wygląda to całkiem nieźle. Ostatnia wygrana z bardzo silną Danią – wydawałoby się – jest dowodem tego. Wydawało by się… Bo parę dni wcześniej zremisowaliśmy przecież z „potęgą” jaką są Wyspy Owcze. Nie bez kozery wspomniałem o tym, że wygląda to ładnie na papierze. Na boisku już jest różnie. Brak powtarzalności, głupie straty w środku pola i jeszcze głupsze straty bramek. Widać, że Ci zawodnicy dopiero nabierają doświadczenia. Ale patrząc na to jak rozwija się obecnie futbol, tłumaczenie wiekiem tych chłopaków wydaje się być nie na miejscu. M’bappe, Werner czy Donnaruma to trochę „Wonder-kids” ale udowodnili już, że wiek jest tylko metryką.

Więc wróćmy do Michniewicza. Fakt, że powołaniami podał Bartkowi Kapustce tlen i sytuacja w tabeli nie wygląda źle, stawiają Czesława Michniewicza w znacznie lepszym świetle od Marcina Dorny. Z seniorskimi drużynami trener Michniewicz pokazywał, że potrafi dobrze trenować zespół. Czy po zakończeniu eliminacji do Euro 2019 trenerem U-21 będzie ktoś inny? Czas pokaże. 

Szczerze trzymam mocno kciuki za reprezentacje bo obecny trener zaplecza „dorosłej reprezentacji” kupił mnie swoją charyzmą już dawno, a kadra ma w sobie ogromny potencjał. O seniorską kadrę nie martwmy się. Nie liczmy na drugiego Lewandowskiego i Błaszczykowskiego, tylko na choćby pierwszego Kownackiego i Żurkowskiego, którym talentu nie brakuje.


Dawid Leśniak

@lesnyy10

I wtedy, na te 90 minut wychodzi on. Cały na biało. Ciężki typ z niego... Potrafi z najtwardszych facetów, zrobić łkających chłopców! Pasolini powiedział o nim, że jest ostatnią świętością w dzisiejszym świecie. Jest niesamowity. Mój ulubieniec. A nazywają go Futbol...

Komentarze