Środa z Grzywaczem

Gość p****ty, race i Lewandowski za Stokowca

Paweł Grzywacz @GrzywkaFutbol

Fot: Własne

Tagi

Zbigniew Boniek Piotr Stokowiec Mariusz Lewandowski

Panie prezesie Boniek ja rozumiem, że pan ma prawo do wyrażania swoich poglądów i w większości się z panem zgadzam, ale ten tweet do Macieja Wandzla… no cóż był przegięciem i dobrze, że Pan go skasował.

Ogółem nie jestem wrogiem wulgaryzmów, uznaje ich cenzurowanie za kretynizm, a jednocześnie sądzę, że są ludzie którym nie przystoi, czyli właśnie ludzie stojący na wysokich pozycjach społecznych, politycy chociażby, a nie oszukujmy się, Prezes musi być poniekąd politykiem w swoim fachu. Dlatego zwrot jakiego użył do bądź co bądź byłego członka Rady Nadzorczej Ekstraklasa S.A. w mojej opinii był niepotrzebny i niewłaściwy.

Dobra kończmy ten temat… o wiele ciekawszy jest pomysł legendy WKS-u Zawiszy Bydgoszcz na przerwy spowodane przez race. Walkower w przypadku pięciominutowej przerwy, czy jestem za?

50/50. Jeżeli zdaniem Prezesa race są good, ale w nie za dużych ilościach i użytkowane tak by nie przeszkadzać w meczach oraz nie stanowić zagrożenia, to myślę, że są dwa sposoby by zapobiec takim sytuacjom, jak ta która miała miejsce w meczu Legia – Górnik. Pierwszy pomysł, ten lepszy dla trybun, to stworzenie obywatelskiej ustawy która miałaby na celu zniesienie uznawania rac za przedmioty niebezpieczne i pozwoliła na ich legalny użytek w trakcie meczu piłkarskiego. Drugi z moich pomysłów to zmiana statutu działania Komisji Ligi, która jest najbardziej kretyńskim, betonowym i przypominającym momentami sposobem działania czasy gdy prezesem PZPN był Michał Listkiewicz organem piłkarskim w Polsce. W tej chwili gdy klub otrzymuje karę finansową jest ona opłacana po części z pieniędzy zarobionych uprzednio na biletach, a ja proponuję by Komisja Ligi w przypadku zakłóceń meczów spowodowanych przez kibiców, nakładała na Stowarzyszenie coś w stylu punktów karnych w skali 1-10, uzbieranie 10 punktów, równało by się karze jednego meczu zakazu wyjazdowego, a 50 punktów zakazem wyjazdowym na cały sezon, nie oszukujmy się byłoby to bardziej sprawiedliwe niż kara którą otrzymali teraz fani „Wojskowych”. A kibice z najmniejszą ilością tych punktów karnych dostawaliby na koniec od PZPN-u nagrodę „Fair Play”, którą byłaby powiedzmy możliwość darmowego pod względem biletów wyjazdu na zagraniczny mecz reprezentacji. Myślę, że gdyby PZPN i KL wyszły bardziej do kibiców i przestali ich traktować jak wrogów, mogłoby być tylko lepiej.

Mariusz Lewandowski został trenerem Zagłębia Lubin. Moim zdaniem Zagłębie zrobiło coś, dzięki czemu nominuje ich do nagrody „Najgłupszy pomysł zarządu klubowego 2017” obok zwolnienia Jacka Magiery i ¾ decyzji zarządu Pogoni Szczecin. Rudowłosy szkoleniowiec przez 3 lata zrobił z klubu który wyrżnął w ekstraklasowe dno jak pijany gimnazjalista w krawężnik, drużynę bijącą się o medale, a przynajmniej grupę mistrzowską Ekstraklasy, wcześniej robiąc z nią szybki awans. Teraz zaś gdy klub nadal radził sobie przyzwoicie traci pracę, człowiek który z pełnego przepłaconych parodystów z zagranicy „Lubin Shore” zrobił drużynę młodych Polaków i kilku starszych, ale niezłych obcokrajowców, odbudował Janusa, Janoszkę i Dziwniela, a teraz po kilku latach zwolniono go z jego autorskiego projektu. Szkoda. Zabrakło niestety długotrwałej wizji, ale przecież Stokowiec to fachowiec i pewnie niedługo znajdzie dla siebie nowy klub w Ekstraklasie, a może dostanie szansę za granicą, na którą zasługuje. Oj to będzie teraz gorące nazwisko na rynku transferowym, klub który przejmie Stokowca, będzie miał niejeden powód do radości.

Co do Mariusza Lewandowskiego myślę, że Zagłębie i tak dokonało dobrej zmiany, jeśli ktoś z dostępnych obecnie trenerów miał bowiem zastąpić Stokowca, to kto? A Mariusz Lewandowski to przynajmniej wreszcie świeży powiew na ekstraklasowej karuzeli. Nie oceniam jego warsztatu bo to dla niego debiut w tej roli, ale przecież on trenował pod okiem Mircei Lucescu, który zbudował potęgę Szachtaru! Jeśli przeniesie to co tam widział na Zagłębie to będzie wspaniale.


Paweł Grzywacz

@GrzywkaFutbol

Fan przede wszystkim Ekstraklasy. Z zagranicy Liverpool i Real. Poza tym interesuje się żużlem, skokami narciarskimi, siatkówką i sportami motorowymi.

Komentarze