Premier League

Świetna forma Salaha

Mateusz Użarowski @Uzio02

Fot: Ben Sutherland CC 2.0

Tagi

Salah Liverpool Premier League
Przed rozpoczęciem sezonu transfer Mohameda Salaha do Liverpoolu wydawał się promocją. To co robi teraz nie przewidywał chyba nikt.

Były zawodnik Romy, występował już dwa lata temu w Premier League – w Londyńskiej Chelsea. Nie da się ukryć, że nie był to najlepszy czas w jego karierze. Po przeprowadzce do Rzymu, Egipcjanin zdecydowanie odżył. W Romie spędził tylko jeden sezon, ale ustrzelił aż 19 bramek w 41 meczach grając na prawym skrzydle. Do Liverpoolu przyszedł za 42 miliony euro, co z pewnością nie jest dużą sumą za tak klasowego zawodnika.

W aktualnym sezonie spisuje się niesamowicie. Odważę się nawet powiedzieć, że ma najlepszą formę ze wszystkich piłkarzy w lidze. W 21 występach zdobył 17 goli, z czego 7 w ostatnich 4 meczach. Nawet wchodząc z ławki w ostatnim meczu ze Stoke w 67 minucie, zanotował dwa trafienia.

Z taką grą Salaha i innymi zawodnikami z ofensywy, „The Reds” powinni walczyć o mistrzostwo, jednak z aktualnym poziomem defensywy jest to niewykonalne. Wracając do Egipcjanina, uważam, że jest on jednym z faworytów do zdobycia korony króla strzelców, mimo iż przed rozpoczęciem sezonu uważałem, że jest to nierealne.

Salah będąc lewonożnym piłkarzem, często schodzi się ze skrzydła do środka pola karnego, co jest bardzo dobrą cechą. Wielu obrońców ma problemy z dogonieniem Mohameda, gdyż dysponuje on niesamowitym przyspieszeniem, jest jednym z najszybszych zawodników z Premier League. Skrzydłowy Liverpoolu nie dysponuje dużą siłą, ale nadrabia zwinnością, kondycją, szybkością i techniką.

Uważam, że zakup Egipcjanina jest najlepszym ruchem transferowym w Anglii w minionym okienku. Trzeba przyznać, że za tak małe, jak na te czasy pieniądze, trudno znaleźć piłkarza lepszego i z większym potencjałem nić właśnie Salah.


Mateusz Użarowski

@Uzio02

16-letni maniak Premier League. Fan Lechii Gdańsk i Borussii Dortmund.

Komentarze