Premier League

Krychowiak za słaby na Anglię?

Dawid Leśniak @lesnyy10

Fot: Matt Maher, Commons 2.0

Tagi

Grzegorz Krychowiak Transfer Premier League Reprezentacja

Grzegorz Krychowiak od meczu West Bromwich Albion z Chelsea Londyn, w którym został zmieniony już po pierwszej połowie, zagrał zaledwie siedem minut. Strata miejsca w składzie angielskiej drużyny to ogromny problem dla Nawałki, ze względu na zbliżające się mistrzostwa świata. Czy Polak powinien rozejrzeć się za nowym klubem w zimowym okienku transferowym? 

Patrząc na sytuację „Krychy” w klubie czuję déjà vu. Dokładnie rok temu, kiedy to Polak nie potrafił znaleźć sobie miejsca w składzie P$G, wszyscy oczekiwali od niego zmiany klubu w zimowym okienku transferowym. Grzegorz klub zmienił latem i choć wszystko na początku wyglądało dobrze to rok później, jak Bonson, wszystko wróciło do punktu wyjścia.

Nowy trener Alan Pardew, podobno wziął na bok piłkarza tłumacząc mu, że na razie nie będzie na niego stawiał. Argumentując swoje stanowisko tym, że nie widział Krychowiaka w żadnym meczu. Kuriozalne? Co najmniej!

Pojawia się więc teraz pytanie; skoro w takim średniaku jakim jest West Bromwich Albion, Grzegorz nie potrafi znaleźć sobie podstawowego miejsca w składzie to... gdzie? Nie mówimy tu o topowej drużynie Premier League, pokroju Manchesteru City czy choćby Arsenalu albo nawet i Evertonu. Mówimy tu o drużynie, która nie zdobyła trzech punktów od meczu z Burnley w SIERPNIU!

Więc gdzie? Seria A? Na Grzegorza Krychowiaka zarabiającego pięć milionów euro mogą sobie pozwolić tam jedynie drużyny z topu. Jakoś nie widzę, żeby znalazł sobie miejsce w Juventusie i wygryzł np. Khedirę.

Pocieszeniem jest, że kontrakt Krychowiaka zezwala na to by mógł zostać wypożyczony do innego klubu jeszcze tej Zimy. Myślę, że w Sandecji zrobiłby super-duet z Wojtkiem Trochimem!

A tak całkiem serio to wierzę, że Grzesiek – obojętne czy zmieni klub czy nie – znajdzie jakoś ten rytm meczowy i w czerwcu pojedzie do Rosji w optymalnej formie. Bez Krychowiaka na mistrzostwach, ciężko będzie cokolwiek ugrać. 


Dawid Leśniak

@lesnyy10

I wtedy, na te 90 minut wychodzi on. Cały na biało. Ciężki typ z niego... Potrafi z najtwardszych facetów, zrobić łkających chłopców! Pasolini powiedział o nim, że jest ostatnią świętością w dzisiejszym świecie. Jest niesamowity. Mój ulubieniec. A nazywają go Futbol...

Komentarze