Polacy za granicą

Czy Grosickiego stać na coś więcej niż Championship?

Dawid Leśniak @lesnyy10

Fot: -, gol.pl

Tagi

Kamil Grosicki Hull City Premier League Championship Polacy za granicą transfer

Okres zimowego okienka transferowego zbliża się wielkimi krokami. Skrzydłowy reprezentacji Polski otwarcie przyznaje, że chciałby zmienić w tym czasie klub na któryś w Premier League. Czy stać go na coś więcej niż Championship?

Grosicki ma w swojej grze wiele jakości. Szybkość, technika czy ostatnie podanie, którym dysponuje mogłoby przydać się kilku drużynom z najlepszej ligi Angielskiej. Pojawia się tylko pytanie; której drużynie? W przeszłości, zainteresowanie zawodnikiem wyrażało kilka klubów. Świetnie grające w tym sezonie Burnley, czy Everton chciały mieć Polaka w swoim składzie. Ale wątpliwym jest by znalazł sobie tak łatwo miejsce w składzie którejś z tych drużyn, a w poszukiwaniach nowego klubu, Kamil musi myśleć o zbliżającym się mundialu. Nie może sobie pozwolić na sześć miesięcy grzania ławy.

W Championship, skrzydłowy spisuje się bardzo dobrze. W tym sezonie Grosik strzelił sześć goli i zaliczył pięć ostatnich podań. Oprócz tego wielokrotnie to właśnie po jego akcjach, Hull City zdobywało gole a on sam zaliczał asysty drugiego stopnia.

Jednakże ostatnie cztery spotkania za kadencji trenera Sludzkiego, Grosik zaczynał na ławce, wchodząc jedynie na ostatnie minuty. Sludzki miał zastrzeżenia do Polaka ze względu na jego grę w defensywie. A raczej jej brak. Skrzydłowy Hull City jednak twierdzi, że jego absencja na boisku jest wynikiem „pozasportowych” spraw. Chcąc grać na wyższym szczeblu niż Championship, wydaje się być jasnym, że Kamil musi mieć podstawowe miejsce w składzie.

Po zmianie trenera, skrzydłowy reprezentacji Polski na szczęście wrócił do pierwszej jedenastki. Wydaje się, że już na stałe. Do otwarcia okienka transferowego zostały dwa tygodnie. Myślę, że na dniach pojawią się informacje co dalej z Turbo-Grosikiem. W zeszłym sezonie pokazał, że jest zawodnikiem na miarę Premier League i z łatwością tam sobie poradzi. Trzymamy kciuki Kamil.


Dawid Leśniak

@lesnyy10

I wtedy, na te 90 minut wychodzi on. Cały na biało. Ciężki typ z niego... Potrafi z najtwardszych facetów, zrobić łkających chłopców! Pasolini powiedział o nim, że jest ostatnią świętością w dzisiejszym świecie. Jest niesamowity. Mój ulubieniec. A nazywają go Futbol...

Komentarze