Premier League

Harry Kane przejmuje tron po Ronaldo i Messim?

Dawid Leśniak @lesnyy10

Fot: Katie Chan, CC BY-SA 4.0

Tagi

Harry Kane Anglia Premier League Tottenham Król Strzelców

Siedmioletnia rola najlepszego strzelca roku grana przez Cristiano Ronaldo i Leo Messiego zmieniła obsadę. Harry Kane zdobył 56 goli, co spowodowało zmianę warty!

Arsenal pluje sobie w brodę patrząc na obecne wyniki młodego Anglika. Wyrzucony ze szkółki Gunnersów, pokazał się w szkółce Watford by ostatecznie trafić do Tottenhamu, którego był kibicem od dziecka. Urodził się bowiem nieopodal White Hart Lane, gdzie - jeszcze jako adept szkółki Arsenalu – chodził na mecze by kibicować swojej ulubionej drużynie. Trenerzy, pod których okiem wychowywał się Harry Kane twierdzą, że zawodnik nie wyróżniał się talentem na tle rówieśników. To co było jego największym atutem, to ogromna praca jaką wkładał w swoja pasję. Wielokrotnie zostawał po treningach by popracować indywidualnie nad swoimi słabościami.

To co go najbardziej wzmocniło to wypożyczenia. Między 2010 a 2013 swoją przygodę z piłką kontynuował w Leyton Orient (League One), Millwall (Championship), Norwich City (Premier League) oraz Leicester City (Championship). Spędził trzy lata ogrywając się w różnych drużynach po to by wrócić do Tottenhamu w niezłym stylu. W sezonie 2014/2015 zdobyć w lidze 21 goli. W klasyfikacji strzelców wyprzedził go jedynie Sergio Augero.

Kolejne dwa sezony, Harry Kane był już ponad wszystkimi. W sezonie 2015/2016 zdobył 25 goli a w ubiegłym sezonie ustrzelił ich aż 29. Pozwoliło to młodemu zawodnikowi być dwukrotnie najlepszym strzelcem ligi!

To co cechuje Harry'ego to niebywała skuteczność. Kane nie wyróżnia się jakoś szczególnie techniką na boisku, za to potrafi odnaleźć się niemalże w każdej sytuacji by znaleźć drogę do bramki. Jego wyczucie w polu karnym jest po prostu niesamowite. Futbolówka wydaje się jego szukać za każdym razem gdy zbliża się w pole karne przeciwnika. Fakt, że Kane nie potrzebuje zbyt wiele miejsca by oddać celny strzał jest największą zmorą obrońców, którzy mierzą się z młodym Anglikiem.

Obecnie jest na dobrej drodze by po raz trzeci z rzędu zdobyć tytuł najlepszego strzelca Premier League. Napastnik obecnie prowadzi w klasyfikacji strzelców mając na koncie 18 trafień. Wydaje się być kwestią czasu, że zmieni klub. Ogromne zainteresowanie zawodnikiem wyraża Real Madryt, który szuka wzmocnień. Dziennik Marca zrobił ankietę z której wynika, że kibice Realu od przyszłego sezonu to właśnie Harry’ego Kane’a zobaczyliby najchętniej na Santiago Bernabeu. Kapitan reprezentacji Angli wielokrotne powtarzał, że jest skłonny skończyć karierę jako piłkarz The Spurs. Real będzie musiał wyłożyć nie małą sumę by skłonić włodarzy Kogutów na sprzedaż ich najlepszego strzelca.

Zapowiada się kolejna rekordowa suma odstępnego?


Dawid Leśniak

@lesnyy10

I wtedy, na te 90 minut wychodzi on. Cały na biało. Ciężki typ z niego... Potrafi z najtwardszych facetów, zrobić łkających chłopców! Pasolini powiedział o nim, że jest ostatnią świętością w dzisiejszym świecie. Jest niesamowity. Mój ulubieniec. A nazywają go Futbol...

Komentarze