Premier League

Premier League. Sprawa mistrzostwa przesądzona?

Dawid Leśniak @lesnyy10

Fot: Duncan Hill, CC BY 2.0

Tagi

Premier League Manchester City Mistrzostwo Guardiola

Jeśli Man City wygra jutrzejsze spotkanie z Crystal Palace, to po 21 kolejkach będzie miało przewagę 16 pkt. nad drugą Chelsea. Mistrzostwo jest już przesądzone? 

The Citizens straciło w tym sezonie Premier League punkty tylko raz.. W drugiej (!) kolejce zremisowali z Evertonem. 20 zwycięstw, 1 remis i 0 porażek. Taki bilans chciałaby mieć chyba każda drużyna na świecie.

Geniusz Pepa Guardioli znowu dał znać o sobie. Konsekwentnie zmierza po mistrzostwo ligi deklasując kolejnych rywali. W tym sezonie Manchester City jest jakby klasę wyżej od swoich przeciwników. Niszcząc przy tym m.in. 4-1 Tottenham, czy 5-0 Liverpool. Jego żołnierze stracili najmniej goli w lidze bo 12 i trafili ich najwięcej bo aż 61!

W przypadku (nieuniknionych) kontuzji czy pauz za kartki, kibice Manchesteru mogą spać spokojnie ze względu na ich długą ławkę rezerwowych. Guardiola pozwala sobie na kosmetyczne rotacje składem po to, by umiejętnie rozłożyć siły zawodników na cały (bardzo długi) sezon.

Hiszpański szkoleniowiec jest zdeterminowany by zdobyć w tym sezonie Premier League i Ligę Mistrzów, gdzie w kolejnej rundzie będą mierzyć się z FC Basel. Mając tak ogromną przewagę nad drugą drużyną w Premier League, będą mogli sobie pozwolić na to by zagrać rezerwami w meczu poprzedzającym spotkanie w Champions League. Wydaje się być to wszystko genialnie wykalkulowane przez Guardiolę. Szybko odskoczyć od reszty stawki by skupić się na Lidze Mistrzów. Guardiola jak Ty mie zaimponowałeś w tej chwily!

To, że ktokolwiek będzie w stanie dogonić Manchester City w lidze jest dla mnie niemalże niemożliwe już. Wiadomo - drużyny w najlepszej lidze angielskiej to nie są ogórki walczące o puchar pasztetowej, tylko jedne z największych drużyn na świecie. Lekceważenie ich wydaje się być nietaktem.

Ale spójrzmy prawdzie w oczy. Drużyny z którymi mieli potracić punkty zostały już rozjechane. Jestem pewien, że Guardiola nie pozwoli sobie na jakąś głupią porażkę z WBA czy z kimś ze środka tabeli.

Dlatego jeśli chodzi o Premier League to chyba tylko jakiś kataklizm musiałby wydrzeć puchar z rąk Manchesteru City. Gra The Citizens w tym sezonie to coś, czego dawno już nie widziałem. Tu nie ma stawiania autobusu przy 2-1. Tu jest ciągły atak na bramkę przeciwnika! Ich gra jest niezwykle efektowna a przy tym piekielnie efektywna. Generał Guardiola zbudował armię, która robi nalot na wszystkie stadiony Premier League zostawiając tylko zgliszcza! 


Dawid Leśniak

@lesnyy10

I wtedy, na te 90 minut wychodzi on. Cały na biało. Ciężki typ z niego... Potrafi z najtwardszych facetów, zrobić łkających chłopców! Pasolini powiedział o nim, że jest ostatnią świętością w dzisiejszym świecie. Jest niesamowity. Mój ulubieniec. A nazywają go Futbol...

Komentarze