Premier League

Czy Arsene Wenger powinien odpuścić trenowanie Arsenalu?

Dawid Leśniak @lesnyy10

Fot: Singha94, Public domain

Tagi

Arsenal Londyn Premier League Zmiana trenera Arsene Wenger

Francuski trener jest związany z klubem od 21 lat. Arsene Wenger to trener, który inwestując w młodzież stworzył takie gwiazdy jak Thierry Henry, Cesc Fabregas czy Robin Van Persie. Kanonierzy, jednakże ostatnie sezony spisują się poniżej oczekiwań. Więc pojawia się już słynne pytanie; Wenger out?  

Do Londynu przyszedł z Japonii gdzie przez rok trenował Nagoya Grampus. Z Arsenalem – jakkolwiek by na to nie patrzeć – przez 21 lat zdążył sporo zdobyć mimo, iż w jego portfolio brakuje tego najważniejszego zwycięstwa w Champions League. W Europejskich pucharach najdalej zaszli do finału z Barceloną, gdzie Eto’o i Beletti zniszczyli marzenia Kanonierów o mistrzostwie. A miało to miejsce.. (aż) dwanaście lat temu! Od tamtej pory Arsenal w lidze przeważnie kończył na czwartym miejscu (aż zaczęto prześmiewczo ich nazywać 4rsenal), a w Lidze Mistrzów swoją przygodę kończyli w ćwierćfinale. Wyniki Gunnersów są zdecydowanie poniżej oczekiwań. Drużyna, która potrafiła przejść cały sezon bez porażki, obecnie nawet nie potrafi się zakwalifikować do Ligi Mistrzów.

Zmęczenie materiału? Wenger to ( z całym szacunkiem ) facet w podeszłym wieku już. Niemalże siedemdziesięcio-letni trener zmierza ku schyłku swej przygody z piłką nożną. I tak powinno być. Chyba czas zrobić miejsce komuś, kto wniesie świeżość do szatni Londyńskiej drużyny bo Arsenal ma zawodników, którzy spokojnie mogą mierzyć się z najlepszymi w lidze. Klub posiada budżet, który pozwoliłby im ściągnąć naprawdę klasowych zawodników. Wojtek Szczęsny powiedział, że „Arsenal musi w końcu uwierzyć, że nawet tym składem są w stanie coś wygrać”. I choć nie jestem takim fanem Kanonierów jak bramkarz Juventusu to jestem tego samego zdania.

Myślę, że zmiana warty na ławce trenerskiej Arsenalu powinna nadejść już w przyszłym sezonie. Arsene Wenger zasłużył na spokojną emeryturę jak kibice Arsenalu na trofea. Zgadzam się ze stwierdzeniem, iż francuski szkoleniowiec jest zasłużony dla drużyny. Ale za zasługi trafia się do muzeum a nie na ławkę trenerską.

Ostatnio francuski szkoleniowiec powiedział, że zostaje w klubie do 2019 r. i szczerze wątpię by włodarze klubu zdecydowali się na odesłanie Wengera na emeryturę wcześniej. Uważam jednak, że owa decyzja (kiedykolwiek nadejdzie) wyjdzie na lepsze klubowi. No chyba, że następcą Wengera, będzie kolejny David Moyes… Wtedy Quebonafide w końcu kupi „(…) Arsenal Londyn i każe im grać w baseball!”  


Dawid Leśniak

@lesnyy10

I wtedy, na te 90 minut wychodzi on. Cały na biało. Ciężki typ z niego... Potrafi z najtwardszych facetów, zrobić łkających chłopców! Pasolini powiedział o nim, że jest ostatnią świętością w dzisiejszym świecie. Jest niesamowity. Mój ulubieniec. A nazywają go Futbol...

Komentarze