XImarzeń

#XImarzeń - Wojtek Malanowski

Wojciech Malanowski @WMalanowski

Fot: wlasne, wlasne

Tagi

Zapraszamy na cykl #XImarzeń. Już dziś możecie zobaczyć pierwszą XI, którą przygotował - Wojtek Malanowski!

Na bramce nie kto inny jak Iker Casillas. Za gówniarza uwielbiałem oglądać reprezentacje Hiszpanii, a to, co wyprawiał były zawodnik Realu Madryt w bramce, było czymś niesamowitym. Nie było opcji, żeby tu się nie znalazł.

Lewa obrona nie kto inny jak Roberto Carlos. Nigdy w życiu nie zobaczę już tak świetnie wykonywanych rzutów wolnych.

Środek obrony to Paolo Maldini i Carles Puyol. Obydwaj Panowie to legendy swoich klubów odpowiednio AC Milan i FC Barcelona. Świetni stoperzy, którzy na boisku zostawiali bardzo dużo zdrowia. Prawdziwi kapitanowie.

Dani Alves musiał się znaleźć na prawej obronie. Wielki zawodnik. Wszędzie gdzie gra, nie schodzi poniżej swojego poziomu. Po odejściu z Barcelony, wiele osób zapewniało, że to już koniec Brazylijczyka, a on po prostu robił swoje w Juve, a teraz w PSG. Świetny obrońca.

Embed from Getty Images

Przejdźmy do pomocy. Na prawej stronie, nie kto inny jak Leo Messi. Magik, najlepszy zawodnik, jakiego widziałem w akcji i długo, długo nie zobaczę takiego piłkarza.

W środku pola Darek Sztylka. Legenda Śląska Wrocław, która trafiła tutaj bardziej za zasługi dla klubu, niż za umiejętności. Obok niego Ricardo Kaka, czyli idol z dzieciństwa. Kiedy inni jarali się Ronaldinho, ja biegałem z koszulką Kaki w barwach Milanu. To dzięki niemu zakochałem się w Rossonerich.

Embed from Getty Images

Na lewej stronie musiał znaleźć się Ronaldinho. Może nie był moim wielkim idolem, ale plakat wisiał w pokoju. No i grał w moim kochanym Milanie!

Atak i to wielkie zdziwienie. Nie znalazł się tu ani Ronaldo (ten z Brazylii), ani Henry. Są tu dwaj napastnicy, którzy imponowali mi skutecznością. Pierwszym z nich jest David Villa. Który zawsze pomagał mi w PES-ie 6 w strzelaniu bramek w barwach Valencii.

Drugim z napastników jest Samuel Eto'o. Moim zdaniem Kameruńczyk był bardzo niedocenianym zawodnikiem podczas gry w FC Barcelonie. Zawsze w cieniu Ronaldinho i Messiego, a on robił swoje i strzelał bramkę za bramką i tak to został moim ulubionym czarnoskórym zawodnikiem.

Wojciech Malanowski

@WMalanowski

Redaktor naczelny SofaGOL

Komentarze