XImarzeń

#XImarzeń - Michał Trela

Sofa GOL @Sofa_news

Fot: wlasne, wlasne

Tagi

XI marzeń
Zapraszamy na trzeci dzień naszego cyklu, tym razem możecie zobaczyć #XImarzeń przygotowaną przez Michała Trelę.

Łukasz Merda, bo był pierwszym wielkim bramkarzem, którego miałem okazję oglądać na żywo. W czasach, gdy grał w Podbeskidziu, nie było od niego lepszego na zapleczu ekstraklasy. Jestem bardzo zdziwiony, że nie zrobił większej kariery.

Joshua Kimmich, bo lubię tak inteligentnych piłkarzy, którzy nie mają dobrych warunków fizycznych, a zagrają na każdej pozycji. Sympatię czuję do niego od tej pamiętnej przytulanej awantury, którą urządził mu Guardiola na środku stadionu Borussii Dortmund.

Embed from Getty Images

Mats Hummels, bo lubię piłkarzy eleganckich. Hummels potrafi być świetnym obrońcą, który nie musi się nawet pobrudzić.

Jaap Stam, bo lubię też piłkarzy nieeleganckich. Ponurych zakapiorów. Zwłaszcza, jeśli są Holendrami.

Michał Osiński, bo był przez lata jedynym bocznym obrońcą, który potrafił dokładnie wrzucić piłkę w pełnym biegu. Pozostali boczni obrońcy Podbeskidzia tego nie potrafili.

Grzegorz Pater, bo był w ponurych II-ligowych czasach Podbeskidzia powiewem futbolu z innej planety.

Edgar Davids. Chyba nie trzeba uzasadniać. Każdy uwielbiał Edgarda Davidsa.

Toni Kroos. Zachwycił mnie dopiero widziany na żywo. Nigdy dość podkreślania, jak perfekcyjny to piłkarz. I oczywiście bardzo elegancki, wręcz leniwy.

Embed from Getty Images

Thomas Mueller. Bo to najbardziej nieoczywisty talent w światowej czołówce. Nie da się dokładnie nazwać, w czym jest dobry, nie da się powiedzieć, jakie ma atuty, skoro na pierwszy rzut oka jest, jak Maradona stwierdził, chłopcem do podawania piłek. A jednak jest bardzo dobry we wszystkim.

Robert Demjan. Bo nikt się tak nie zastawiał. Bo nikt nie był taki skromny i ludzki. Bo wykorzystał tamtego karnego na Widzewie na wagę utrzymania Podbeskidzia w ekstraklasie.

Patrick Kluivert. Bo dzięki niemu zakochałem się w piłce. To jak w pojedynkę zdemolował Jugosławię w ćwierćfinale Euro 2000 zostanie w głowie na zawsze.


Sofa GOL

@Sofa_news

Redakcja Sofa GOL - spotkajmy się po lepszej stronie futbolu!

Komentarze