Serie A

,,Bombardier rodem z Torre Annunziata ”

Dawid Szczurek @Szczurejroo36

Fot: Chloe Beresford, Creative Commons 2.0

Tagi

Immobile Serie A Lazio
Ciro Immobile, snajper ,bez którego Lazio nie wyobrażałoby sobie normalnego funkcjonowania stanowi o ofensywnej sile rzymskiego zespołu przewodząc obecnie w klasyfikacji strzelców włoskiej Serie A. Urodzony w 1990 roku w neapolitańskiej prowincji Torre Annunziata zawodnik błyszczy strzelecką formą, przyczyniając się w dużej mierze do wysokiej pozycji, jaką zajmuje jego zespół w tabeli włoskiej ekstraklasy.

Immobile to przykład zawodnika, który zdecydowanie najlepiej czuje się na swoim krajowym podwórku. Napastnik ten w swojej karierze dwukrotnie podjął próbę ukazania swojego potencjału poza granicami Italii. Po raz pierwszy przenosząc się do Borussi oraz po raz drugi udając się po dość przeciętnym jak na jego możliwości sezonie w Bundeslidze na wypożyczenie do Sevilli, która zdecydowała się później na transfer definitywny. Zarówno w Niemczech jak i Hiszpanii Ciro nie był sobą, nie potrafiąc ukazać pełni swoich możliwości. W 59 spotkaniach , jakie łącznie rozegrał w barwach BVB oraz ,,Sevillistas” zdobył 14 bramek. Porównując ten rezultat do wyników oraz liczb jakie Immobile ,,wykręca” na boiskach Serie A, trzeba przyznać, że wygląda on po prostu blado.

Po średnio udanych zagranicznych wojażach w lipcu 2016 roku zdecydował się na powrót do ojczyzny podpisując kontrakt z Lazio, co okazało się, jak możemy ocenić po upływie już półtora roku od tego wydarzenia strzałem w ,,10” zarówno dla działaczy rzymskiego klubu jak i dla samego zawodnika.

Sezon 2017/2018 jest dla niego po prostu wyborny. 25 rozegranych spotkań- 26 strzelonych bramek. Ta statystyka po prostu musi robić wrażenie na każdym kibicu futbolu, nie tylko tego włoskiego. Włoski bombardier nie zatrzymuje się notując jak do tej pory jeden z najlepszych o ile nie najlepszy sezon w swojej karierze. Jeśli dodamy do tego mecze z Milanem oraz Spal , w których to napastnik ten popisał się odpowiednio trzema oraz czterema bramkami, szacunek i uznanie dla jego boiskowych wyczynów jeszcze bardziej wzrasta. Lubiący postrzelać nie tylko na boisku ( jak możemy dowiedzieć się z filmów jego żony, Ciro jest fanem gier wideo) snajper, jeśli zdoła utrzymać swoją wyśmienitą formę do końca sezonu, może poprowadzić ,,Biancocelesti” do Ligi Mistrzów samemu stając się już po raz drugi w swojej karierze królem strzelców Serie A.

Choć Immobile wyznaje zasadę, że ,,wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej ” nie potrafiąc przenieść swoich rezultatów osiąganych w ojczyźnie na zagraniczne ligi, na pewno nie można odebrać mu klasy jaką ten napastnik zdecydowanie posiada. Osobiście uwielbiam patrzeć na jego grę oraz łatwość z jaką zdobywa kolejne bramki i szczerze życzę mu aby tę koronę króla strzelców po raz kolejny zdobył!

Sięgając do terminologii łacińskiej można pół żartem pół serio przyznać, że nazwisko Ciro nie wzięło się od tak. ,,Res immobiles”- nieruchomość, nieruchomy- taki właśnie dla Lazio jest obecnie Immobile. Zawodnik, którego nie da się zastąpić i który jest po prostu w zespole Inzaghiego nie do ruszenia.


Dawid Szczurek

@Szczurejroo36

Piłka nożna to , to co kocham już od najmłodszych lat. Do niedawna zawodnik A-klasowych boisk. Obecnie student sympatyzujący z krakowską Wisłą , a także fan Kuby Błaszczykowskiego.

Komentarze