XImarzeń

XI marzeń - Tobiasz Jędrycha

Sofa GOL @Sofa_news

Fot: wlasne, wlasne

Tagi

Moja jedenastka marzeń składa się wyłącznie z piłkarzy, których miałem przyjemność oglądać na żywo w TV. Zrezygnowałem z graczy starszego pokolenia, ponieważ najzwyczajniej nie widziałem ich gry lub nie żyłem w latach ich świetności.Gianuligi Buffon - Ojciec (kapitan) drużyny. Serce które wkłada w ten sport od dziesięcioleci jest dowodem na to że miłość do piłki nożnej może trwać wiecznie i intensywnie. Mimo 40 wiosen, wciąż prezentuje wysoki poziom, lecz po obecnym sezonie, włoska, żywa legenda zakończy karierę.

Dani Alves - Doskonały prawy obrońca który latami gry, udowodnił że jest w ścisłej czołówce świata na tej pozycji. Choć sam, jakiś czas temu przyznał że football jest dla niego tylko hobby, a prawdziwą pasją jest muzyka, jego ruchy na boisku wygląda tak, jakby w jego głowie brzmiała brazylijska Samba.

Sergio Ramos - Dowódca linii obronnej dla którego nie ma straconych piłek. Lata spędzone w Realu Madryt "wyrzeźbiły" z niego prawdziwego króla pól karnych (po obu stronach boiska). Zaangażowanie i głód zwycięstwa potrafi przelać na resztę zespołu.

Mats Hummels - Niemiecka jakość, wyrafinowanie, spokój i odważna gra do przodu - to charakteryzuje mistrza Świata.

David Alaba - Wszechstronny zawodnik z Austrii mogący grać na kilku pozycjach. Od wielu sezonów piłkarz podstawowej 11 Bayernu Monachium.

Andrea Pirlo - Artysta w świecie atletów. Istny architekt na boisku, potrafiący rozrzucać piłki co do centymetra. Mądrość, jaką posługuje się Włoch na boisku, imponuje każdemu.

Luka Modrić - Znakomity środkowy pomocnik który idealnie wyważa swój udział w obronie, jak i w ataku. Czołowy piłkarz Realu szczególnie imponuje pełnym zaangażowaniem przez cały mecz.

Lionel Messi - Powiadają, że Argentyńczyk jest najlepszym piłkarzem w historii piłki nożnej. Patrząc na jego grę, trudno się nie zgodzić z tą tezą. Wybitny piłkarz FC Barcelony posiada coś, czego nie posiada nikt inny. Niezwykłą naturalność i dar od Boga. Potrafi minąć całą linię obrony, przy czym obrońcy wyglądają jakby byli do pasa w worach, uderza futbolówkę w taki sposób, że żaden na świecie bramkarz nie wie czego się spodziewać, a to wszystko wykonuje niesamowicie swobodnie. Messi to ktoś (coś?) więcej niż sportowiec.

Ronaldinho Gaucho - W ubiegłym dziesięcioleciu każdy dzieciak na boisku chciał być jak on. Osoby nie interesujący się piłką nożną, wiedziały kim jest Brazylijczyk. Ronaldinho to idealny przykład na to, że sport jest zabawą, niezwykle charyzmatyczny brazylijski styl gry i lekkość wykonywania dryblingu, uczyniły z Ronaldinho ikonę tego sportu. Mimo, że jego kariera mogła trwać dłużej, na trwale zapisał się historii futbolu.

Cristiano Ronaldo - Heros naszych czasów. Piłkarz idealny pod każdym względem, który wciąż udowadnia że ciężka praca czyni cuda. Łowca rekordów i trofeów, również człowiek inwestycja. Prawdziwy wzór do naśladowania.

Robert Lewandowski - Najlepszy Polski piłkarz w historii i jeden z najlepszych napastników na świecie. Liczne atuty i pracowitość sprawiają, że piłkarza Bayernu chciałby każdy klub globu. Swoje doświadczenie przekłada na kadrę, która pod jego skrzydłami w październiku 2017 roku, osiągnęła rekordowe 5 miejsce w rankingu FIFA.


Sofa GOL

@Sofa_news

Redakcja Sofa GOL - spotkajmy się po lepszej stronie futbolu!

Komentarze