Premier League

Ciasno w Premier League!

Dawid Leśniak @lesnyy10

Fot: @cfcunofficial (Chelsea Debs) London, CC BY 2.0

Tagi

Premier League Mistrzostwo

Liga Angielska jest uważana przez wielu za najciekawszą na świecie. Nie bez kozery. Liga co sezon dostarcza nam wiele emocji i zaciętej walki o każdą pozycję.

Choć sprawa mistrzostwa wydaje się być już rozstrzygnięta, to emocje w Premier League nadal są ogromne. Jest to chyba najbardziej wyrównana liga na świecie obecnie.

Dziewiąte a osiemnaste miejsce dzieli zaledwie sześć punktów. Przy czym obecnie dwudziesty West Brom a piętnasty Newcasle dzieli różnica trzech punktów! Walka o utrzymanie zapowiada się niezwykle ciekawie. Drużyny z dolnej części tabeli nie przespały zimowego okienka transferowego wzmacniając swoje składy. Gra w Premier League to prestiż o który zaciekle będzie walczyć każda z drużyn. Ostatnia drużyna w lidze na te chwilę ma jeszcze całkiem duże szanse by do końca sezonu znaleźć się minimum w pierwszej dziesiątce. To jest właśnie piękno Premier League.

Nie licząc Manchesteru City, który uciekł peletonowi to w czołówce również jest ciasno. Drugie United i czwarty Liverpool dzielą zaledwie trzy punkty! Zaś walka o piąte miejsce dające awans do Ligi Europy będą toczyć dwie londyńskie drużyny. Tottenham oraz Arsenal. Dzielą je zaledwie trzy punkty.

Myślę, że fani najlepszej Ligi Angielskiej nie będę mogli narzekać na nudę w tym sezonie. Pozostaje tylko otworzyć zimne piwo i wygodnie rozsiąść się w fotelu czekając na rozwój sytuacji!


Dawid Leśniak

@lesnyy10

I wtedy, na te 90 minut wychodzi on. Cały na biało. Ciężki typ z niego... Potrafi z najtwardszych facetów, zrobić łkających chłopców! Pasolini powiedział o nim, że jest ostatnią świętością w dzisiejszym świecie. Jest niesamowity. Mój ulubieniec. A nazywają go Futbol...

Komentarze