XImarzeń

XI marzeń - Tomek Hatta

Sofa GOL @Sofa_news

Fot: wlasne, wlasne

Tagi

Zapraszam do mojej wymarzonej „jedenastki”, w której zdecydowałem się na trochę oryginalności i ciekawych wyborów. Nudno by było, gdyby wielu zawodników się powtarzało. Oczywiście ikon futbolu tu nie zabraknie.

W bramce grałby u mnie Łukasz Fabiański. Niezmiennie uważam, że swego czasu był to jeden z naszych największych talentów wśród bramkarzy i wielki pech w Arsenalu nie pozwolił na odpowiedni rozwój jego umiejętności. Obecnie ugrzązł w Swansea – a mimo wszystko powinien grać w o wiele lepszym zespole.

Legendarny środek obrony

Zdecydowałem się ustawić zespół z trójką obrońców, ponieważ nie mógłbym pominąć żadnego z wybranych. Dwie legendy – Jamie Carragher (Liverpool FC), oraz Paolo Maldini (AC Milan), to zawodnicy, o których wiele pisać nie trzeba. Wierni swoim klubom przez całą karierę, zawsze będą kojarzeni przez wielu fanów piłki nożnej, którzy także powinni mieć do nich szacunek – niezależnie od tego jakie kluby są im bliższe.

Embed from Getty Images

Trzecim obrońcą jest Diego Godin. Od wielu lat zawodnik Atletico Madryt, potrafiący zdziałać bardzo dużo także w ofensywie. Jego stanowcza i twarda postawa w obronie, także i w reprezentacji zawsze mi imponowała, dlatego też musiałem tu znaleźć dla niego miejsce.

Nieprzewidywalna druga linia

Skoro trzech stoperów, to potrzebne by były bardzo silne wahadła. Na prawej stronie stawiam na Łukasza Piszczka, który będąc w pełni formy, jest zaliczany do czołowych prawych obrońców w Europie. Jego dobra gra do przodu mogłaby się sprawdzić na tej pozycji.

Po drugiej stronie grałby ktoś bardziej ofensywny, mianowicie Eden Hazard. Nieprzewidywalny zawodnik Chelsea chwilami potrafi zdziałać coś, czego wielu nie byłoby w stanie uczynić. Belg cały czas jest czołowym zawodnikiem Premier League.

Środek pola w ustawieniu Steven Gerrard, Xavi i Kaka pozwoliłby na bardzo duży % utrzymywania piłki i kombinacyjną grę. Gerrard pod koniec kariery był ustawiany jako cofnięty pomocnik, dlatego też nie wstawiam tutaj typowego defensywnego pomocnika. Fach na boisku Xaviego jest wszystkim bardzo dobrze znany, a mając u boku geniusza Kakę – z pewnością kunszt piłkarski byłby jeszcze bardziej uwydatniony.

Embed from Getty Images

Niespodziewana linia ataku

Taka dwójka w napadzie nie pojawi się u nikogo – to pewne. Niektórzy wmawiali mi podobieństwo do Arkadiusz Milika i dodając do tego skalę jego talentu (oby kontuzje już omijały), postawiłem właśnie na niego. Jego uniwersalność na boisku z pewnością wnosiłaby wiele dobrego do gry zespołu.

Embed from Getty Images

Najbardziej wysuniętym zawodnikiem byłby Andre Silva. Portugalia w końcu doczekała się typowej „9” z bardzo dobrej szkółki FC Porto, któremu kibicuje. Trochę złym pomysłem był transfer Silvy do Milanu, aczkolwiek mam pewność, że z czasem będzie on bardzo dobrym napastnikiem regularnie strzelającym w silnym klubie.


Sofa GOL

@Sofa_news

Redakcja Sofa GOL - spotkajmy się po lepszej stronie futbolu!

Komentarze