Polacy za granicą

Odejście z Bayernu dobrą opcją dla Roberta Lewandowskiego?

Dawid Leśniak @lesnyy10

Fot: interia.pl, interia.pl

Tagi

Robert Lewandowski Transfer Bayern Monachium Chelsea Londyn Real Madryt

Ogromne poruszenie w świecie futbolu wywołała zmiana menadżera Roberta Lewandowskiego - Cezarego Kucharskiego na Pini Zahavi. Zbliża się kolejny hit transferowy?

Wiele się mówi o transferze Lewego do Realu Madryt. Królewscy są skłonni wydać na Polaka ok. 150 mln euro. Wydaje mi się, że Bayern Monachium jest taką marką, która może pozwolić sobie na odmowę takiej oferty. Jednakże ze strony klubu ze stolicy Bawarii, taki transfer byłby dobrym biznesem. Robert przyszedł za darmo do Bayern’u, zrobił dla nich wiele i teraz mogą na jego odejściu ogromne pieniądze. Ale tu kluczowe nie będą pieniądze tylko fakt, czy znajdą kogoś kto będzie w stanie wejść w buty Roberta.

Ostatnio zaczęto plotkować o przenosinach Harry’ego Kane’a do Niemiec. Tottenham oficjalnie powiedział, że za swojego najlepszego strzelca żądają aż 350 mln.! Dlatego też Real Madryt coraz mniej interesuje się pozyskaniem młodego Anglika. Za cenę jednego Harry’ego mają dwóch Lewandowskich.. Oczywiście Real stać na tego typu transfery ale wydaje mi się, że bliżej Santiago Bernabeu byłby jednakże transfer Polaka. Królewscy chcą zmian w składzie i odświeżenia szatni. Myślę, że tego lata niejedno wielkie nazwisko zostanie sprowadzone do stolicy Hiszpanii.

Ale załóżmy, że do transferu dochodzi. Robert przylatuje do Madrytu. Na dzień dobry do Benzemy „Nie ma miejsca dla nas dwóch. A Ty se już pograłeś więc nara. I w ogóle to oddaj dziewiątkę.”? A jakoś nie widzę by zarówno Karim jak i Robert mogli mieć miejsce w Realu.

A co wtedy z Cristiano czy z Bale? Już od dawna spekuluje się o tym, że BBC się rozpadnie. Bale podobno chce wrócić na wyspy, Benzema chce przejść do Arsenalu a Ronaldo gdzieś, gdzie nie będzie miał problemów z podatkami. W przypadku gdy odejście, któregoś z BBC nie dojdzie do skutku, transfer Lewego może być średnim ruchem. Zrobi się tłoczno. Ilość gwiazd i ich ego może się mocno odbić na szatni ergo na wynikach.

Ale szczerze mówiąc nie wydaje mi się by Robert w ogóle opuścił Bayern. Jeśli już to do Premier League. Wiadomo, że Pini Zahavi od wielu lat współpracuje z właścicielem Chelsea Londyn - Romanem Abramowiczem. Morata jako nowy nabytek nie spełnia oczekiwań więc możliwe, że Robert zastąpi Hiszpańskiego napastnika.

A jak Wy myślicie? Gdzie Robert będzie grał w przyszłym sezonie? Bayern, Chelsea czy Real? Zapraszamy do dyskusji! 


Dawid Leśniak

@lesnyy10

I wtedy, na te 90 minut wychodzi on. Cały na biało. Ciężki typ z niego... Potrafi z najtwardszych facetów, zrobić łkających chłopców! Pasolini powiedział o nim, że jest ostatnią świętością w dzisiejszym świecie. Jest niesamowity. Mój ulubieniec. A nazywają go Futbol...

Komentarze