Premier League

Zacięta walka o króla strzelców Premier League

Dawid Leśniak @lesnyy10

Fot: Meihe Chen, CC BY-SA 4.0

Tagi

Premier League Król Strzelców Mohamed Salah Harry Kane Sergio Aguero

Ostatnie dwa sezony zostały zdominowane przez Harry’ego Kane’a w klasyfikacji strzelców. Kandydaci są mocni a walka o koronę jest niezwykle zacięta. Młody Anglik może być zrzucony z tronu!

Trzech zawodników uciekło reszcie w walce o najlepszego snajpera sezonu 17/18 w Premier League. Mowa tu o Harrym Kane, Mohamed Salah i Sergio Aguero. Dwóch pierwszych ma na swoim koncie 24 strzelone bramki natomiast najlepszy strzelec Manchesteru City ma ich na koncie o trzy mniej.

Wydaje się, że batalia o to kto finalnie skończy obecny sezon w Premier League z największą ilością strzelonych bramek, prawdopodobnie rozstrzygnie się pomiędzy tymi trzema zawodnikami. Na czwartej pozycji w tej klasyfikacji plasuje się Raheem Sterling z „zaledwie” 15 golami. Następnie Lukaku i James Vardy z 14.

Spoglądając na obecna formę każdego z tych trzech pretendentów ciężko jest wytypować, któremu z nich uda się zdobyć koronę. Harry Kane w dzisiejszym spotkaniu z Bournemouth doznał kontuzji kostki i nie wiadomo kiedy wróci do gry. Natomiast zarówno Mohamed Salah jak i Sergio Aguero prawdopodobnie będą oszczędzać swoje siły, skupiając się na walce w lidze mistrzów. Premier League jest już praktycznie rozstrzygnięta ze względu na genialną formę The Citizens w tym sezonie. Jest niewielka możliwość by ktokolwiek był wstanie dogonić podopiecznych Pepa Guardioli, toteż on czy Jurgen Klopp mogą dawać więcej odpoczynku w lidze swoim najlepszym strzelcom.

Miejmy nadzieje, że żaden z tej trójki nie będzie zwalniał tempa i my – kibice, będziemy światkami mnóstwa bramek i zaciętej walki do ostatniej kolejki. Jeśli miałbym dziś typować, kto zostanie królem strzelców to myślę, że Harry Kane po raz trzeci tego dokona. Młody Anglik jest w tym sezonie niezastąpiony. 


Dawid Leśniak

@lesnyy10

I wtedy, na te 90 minut wychodzi on. Cały na biało. Ciężki typ z niego... Potrafi z najtwardszych facetów, zrobić łkających chłopców! Pasolini powiedział o nim, że jest ostatnią świętością w dzisiejszym świecie. Jest niesamowity. Mój ulubieniec. A nazywają go Futbol...

Komentarze