Bundesliga

Nowy lider Wilków?

Fot: Jan S0L0, cc-by-sa-2.0

Tagi

Camacho Malaga Wolfsburg
Niedługo potem jak z klubu odszedł Luiz Gustavo, VFL Wolfsburg wzmocnił swój środek pola hiszpańskim zawodnikiem – Ignacio Camacho, ostatnio piłkarz występował w FC Malaga. 27-latek z niemieckim klubem podpisał kontrakt do 2021 roku. W drużynie „wilków” Camacho będzie nosił koszulkę z numerem „4”.
„Bardzo się cieszymy z zatrudnienia Ignacio. Jest to zawodnik grający dla drużyny, w ostatnich latach rozwinął się do roli przywódcy w Maladze. Oprócz jego umiejętności na boisku jesteśmy przekonani, że jako człowiek idealnie pasuje do wizerunku naszego klubu” – tak opisuje swojego nowego zawodnika dyrektor sportowy Wolfsburga Olaf Rebbe.

Pozycja

Pomoc. Jako typowa „6” Camacho czuje się najlepiej, oczywiście może zagrać trochę „wyżej” – zależy od sytuacji i potrzeby na boisku. Parząc na jego twardy styl gry (15 żółtych kartek w ubiegłym sezonie) pozycja przed linią obrony jest dla tego typu zawodnika optymalna – w tym aspekcie jestem pewien, że o Gustavo (transfer za 15 mln Euro do Olympique Marseille) szybko w Wolfsburgu zapomną. Porównując obu zawodników, na razie zauważam jedynie różnicę taką, że nowy nabytek jest prawonożny. W Primera Division Camacho był uznawany za jako jednego z najlepszych piłkarzy umiejących odzyskać piłkę przeciwnikowi, w ubiegłym sezonie rozegrał 35 meczów, w których zdobył 4 bramki.

Kariera

W piłkę nożną nauczył się grać w Real Saragossa i Atletico Madryt, Już w bardzo młodym wieku Camacho pokazywał, że ma piłkarski talent. Z Hiszpania U-17 zdobył Mistrzostwo Europy, niewiele później zadebiutował z Atletico przeciwko Barcelonie (Atletico wygrało 4:2). Jednak przełom w Madrycie nie nastąpił, głównie z powodu licznych kontuzji. Zimą 2011 roku Camacho przechodzi do Malagi, w której to z czasem staje się filarem drużyny. Do sukcesów na szczeblu reprezentacyjnym trzeba dodać jeszcze zwycięstwo z Hiszpanią U-21 w Mistrzostwach Europy. W seniorskiej reprezentacji zagrał zaledwie jeden mecz, co ciekawe był to mecz z Niemcami w 2014 roku.


Luiz Gustavo przeszedł do Marsylii, a Wolfsburg w błyskawicznym tempie zatrudnił jego następcę, to zakładam, że bardzo dobrze wiedzą kogo zatrudniają. Idąc dalej takim tokiem myślenia śmiem twierdzić, że Camacho jest pewniakiem do gry w pierwszym składzie. Konkurencja w środku pola „Wilków” jest ale bardzo duża - Richedly Bazoer, Maxi Arnold i Joshua Guilavogui, na „6” może także zagrać Yannick Gerhardt oraz Paul Seguin. Jest więc w czym wybierać i na pewno każdy będzie cierpliwie czekać na swoją szansę.

„Bundesliga jest bardzo ceniona w Hiszpanii, a Wolfsburg najpóźniej od zwycięstwa nad Realem Madryt w Lidze Mistrzów jest bardzo znanym klubem. Zawsze byłem ciekawy jak to jest grać w Bundeslidze. Taktyka i organizacja gry to podstawy niemieckiej piłki, a do tego pada mnóstwo bramek. - tak Camacho mówi o niemieckiej piłce.

Inteligencja, duch walki i doświadczenie to wszystko cechuje hiszpańskiego zawodnika i te cechy ma przełożyć na boisko, przekazywać drużynie, która właśnie przechodzi proces odmładzania. Jeżeli aklimatyzacja przebiegnie szybko i bezproblemowo to 27-letni Hiszpan naprawdę może stać się filarem „Wilków”. Jest urodzonym przywódcą a Wolfsburg szukał takiego zawodnika. Wiele zależy od tego, jak drużyna zacznie sezon! Jeżeli są w stanie zapomnieć o poprzednim sezonie i tym, że byli blisko spadku, a euforycznie wejść w pierwsze mecze, to Camacho na pewno tez szybko wkomponuje się w zespół.


Komentarze