Reprezentacje

Polska – Nigeria. Zapowiedź meczu

Dawid Leśniak @lesnyy10

Fot: Mateusz Włodarczyk, CC 3.0

Tagi

Polska Nigeria Mecz Towarzyski Reprezentacja

Czas na pierwszy sprawdzian w 2018 roku reprezentacji Polski przed mistrzostwami w Rosji. Na pierwszy ogień Nigeria, która ma robić za symulację naszego mundialowego rywala – Senegalu. 

Adam Nawałka miał niemałą zagwozdkę przy układaniu składu na dzisiejszy wieczór. Damian Kądzior został odesłany do domu, Bartosz Bereszyński ze względu na uraz mięśniowy nie będzie mógł wziąć udział w spotkaniu z Nigerią. Michał Pazdan, Maciej Rybus a także Sławomir Peszko zostali wyeliminowani przez wirus.

Łukasz Piszczek dostał wczoraj pozwolenie na wylot do Dortmundu ze względu na narodziny dziecka. Obrońca Borussi Dortmund jednakże zdążył wrócić do Wrocławia i trener Adam Nawałka będzie mógł skorzystać z niego w dzisiejszym spotkaniu.

W drużynie Nigerii też są problemy kadrowe. Do Polski nie mógł przylecieć kapitan naszych rywali John Obi Mikel. Zawodnik musiał zostać w Chinach, ze względu na formalności związane z przedłużeniem pozwolenia na pracę. Poza nim Nigeryjczycy wystąpią w optymalnym składzie ze skrzydłowym Chelsea Londyn, Victorem Mosesem na czele.

Trener biało-czerwonych dzisiejsze spotkanie będzie chciał przetestować ustawienie 1-3-4-2-1. Prawdopodobnie w bramce dziś zobaczymy Wojtka Szczęsnego. W obronie obok Kamila Glika i Thiago Cionka będzie wreszcie dobra szansa dla Marcina Kamińskiego ze względu na absencję Michała Pazdana. Na prawym wahadle prawdopodobnie zagra Łukasz Piszczek zaś na lewym przewiduje się Rafała Kurzawę. W środku pomocy duet Krychowiak-Linetty. W ataku jak podaje Przegląd Sportowy zagra Piotr Zieliński i Dawid Kownacki a także nasz kapitan – Robert Lewandowski.

Dzisiejszy - jak i wtorkowy - mecz towarzyski będą dla niektórych kadrowiczów ostatnią szansą by się pokazać z dobrej strony i znaleźć się w wąskiej kadrze na mundial. Miejmy więc nadzieje na dobre widowisko zakończone zwycięstwem biało-czerwonych.

Spotkanie rozpoczyna się o 20:45 we Wrocławiu a sędzią spotkania będzie Michael Olivier(Anglia).

Trzymamy kciuki za naszych!!


Dawid Leśniak

@lesnyy10

I wtedy, na te 90 minut wychodzi on. Cały na biało. Ciężki typ z niego... Potrafi z najtwardszych facetów, zrobić łkających chłopców! Pasolini powiedział o nim, że jest ostatnią świętością w dzisiejszym świecie. Jest niesamowity. Mój ulubieniec. A nazywają go Futbol...

Komentarze