Reprezentacje

Rozmowa po meczu z Bartoszem Białkowskim

Łukasz Plewa @

Fot: Gettyimages, Gettyimages

Tagi

Białkowski

Zapraszamy do krótkiej rozmowy z Bartoszem Białkowskim po jego debiucie w reprezentacji.

Panie Bartoszu, jak ocenia Pan swój debiut w reprezentacji?
Szkoda, że mój debiut przy takim wyniku, natomiast uważam, że graliśmy dobrze, stworzyliśmy sobie kilka naprawdę niezłych sytuacji i byliśmy stroną przeważającą. Natomiast niefortunny karny, nie wiem, czy był czy nie. Wielka szkoda na pewno, ale był to mecz towarzyski, jest to jeden z pierwszych etapów naszych przygotowań i wiadomo czeka nas dużo pracy, jednak wyglądało to optymistycznie biorąc pod uwagę, że cały czas trenujemy nowe ustawienie i mogło to się chwilami podobać.

Trochę szkoda, że nie miał pan interwencji gdzie mógł pan się wykazać swoim refleksem i umiejętnościami gry na linii, którymi pan imponuje w grze w klubie.
No tak, nie miałem za dużo pracy, także mam nadzieje, że jeszcze przyjdą mecze, w których będę mógł bardziej się wykazać, natomiast świadczy to o naszej dobrej grze obronnej i tak do tego podchodzę.

A jak pan ocenia atmosferę w kadrze i jak pana przyjęli koledzy z reprezentacji?
Super, naprawdę super. Jest fajna atmosfera w drużynie, wcześniej oglądając filmiki na portalu Łączy Nas Piłka widziałem, że ta atmosfera jest dobra, natomiast teraz będąc już tutaj mogę to potwierdzić.

I jeszcze jedno pytanie o sytuacje klubowa. Czy w Ipswich wciąż marzycie o awansie, czy nie mówicie o tym głośno?
Nie, na pewno ciężko będzie w tym sezonie o awans, bo jednak są kluby, które zdecydowanie wyżej od nas stoją i są bliżej od nas gry w play-offach. Zostało osiem kolejek, także myślę że będzie ciężko. Będziemy się starać grać w każdym meczu o trzy punkty natomiast zbliża się końcówka sezonu i myślę jednak, że będzie ciężko to wszystko nadrobić.

Dziękuje, gratuluje i życzę wyjazd na mundial!
- Dziękuję. 


Łukasz Plewa

@

Komentarze