Premier League

Paweł Bochniewicz: musimy patrzeć na siebie

Jan Gawlik @GawlikJan

Fot: gol24.pl, gol24.pl

Tagi

Bochniewicz reprezentacja U21 Michniewicz eliminacje EURO 2019 Górnik Zabrze

Po wygranym 1-0 meczu z Litwą przeprowadziliśmy krótką rozmowę z obrońcą Biało-czerwonych Pawłem Bochniewiczem. Zapraszamy do lektury!

- Jan Gawlik: Dobre spotkanie w Pana wykonaniu. Był Pan aktywny nie tylko w obronie, ale i w ataku starał się Pan szukać swoich okazji do pomocy drużynie.

- Paweł Bochniewicz: Był to taki mecz, w którym teoretycznie było mało roboty w obronie. Cieszy mnie to, że zagraliśmy na zero z tyłu i to było dla mnie najważniejsze, a to co dałem do przodu to jest wartość dodatnia.

- J.G: Koncentracja nie opuściła was, mimo że Litwini bardzo rzadko atakowali. Widać to było w tym meczu?

- P.B: Na pewno. Przygotowałem się do tego meczu tak, że to my będziemy dominować, kontrolować piłkę. Moim najważniejszym zadaniem było utrzymać koncentrację do 90 minuty, żeby nie zabrakło jej w najważniejszym momencie, żebyśmy nie stracili jakiejś głupiej bramki, bo tylko tak oni mogli nam zagrozić.

- Odchodząc nieco od reprezentacji, został Pan wypożyczony do Górnika Zabrze. Czy dzięki regularnej grze w klubie ma Pan nadzieję, że już na stałe zadomowi się w reprezentacji U-21?

- Na pewno. Regularnie gram u Czesława Michniewicza. Mam nadzieję, że tak zostanie. Teraz dołożyłem do tego regularną grę w klubie i potwierdzam swoją jakość co tydzień. Trener może mnie obserwować, więc mam nadzieję, że tak jak było, tak pozostanie i regularna gra w reprezentacji będzie trwała jak najdłużej.

- Wracając do eliminacji, Gruzja zremisowała z Danią 2-2 i pozostajecie na fotelu lidera grupy 3. Myślę, że jest to komfortowa sytuacja przed następnymi meczami, bo to zwycięstwo nieco was podbudowało.

- Bardzo podbudowało. Cieszy nas pierwsze miejsce w grupie, ale musimy patrzeć na siebie. Czy Gruzja zremisowałaby czy nie, musieliśmy wygrać wszystkie mecze do końca i wtedy dawało nam to awans. Musimy patrzeć na siebie i grać w każdym meczu o trzy punkty.

Dziś również będziecie mogli przeczytać wypowiedź strzelca jedynej bramki dla Polski w tym meczu Dawida Kownackiego.


Jan Gawlik

@GawlikJan

Na Sofie z roczną przerwą jestem od początku jej istnienia. Pisanie łączę z pracą dziennikarza Radia Centrum

Komentarze