Piłka nożna

Co się dzieje z piłkarzami, którzy zdobyli wicemistrzostwo dla Bełchatowa?

Wojciech Malanowski @WMalanowski

Fot: Wikimedia, commons 3.0

Tagi

Pewnie wszyscy pamiętają sezon 2006/2007 i świetną grę GKS-u Bełchatów, dzięki której zdobyli wicemistrzostwo Polski. Co dzieję się u piłkarzy, którzy ulegli w tamtym sezonie tylko Zagłębiu? 

Bramkarze:

W tamtym sezonie barw GKS-u broniło czterech bramkarzy. Podstawowym bramkarzem był Piotr Lech, który po odejściu z Bełchatowa, trafił do Jagi, a potem już do coraz mniejszych klubów. Obecnie jest trenerem bramkarzy w Ruchu Chorzów. Rezerwowym bramkarzem był Łukasz Sapela, czyli wychowanek klubu, który odszedł po sezonie 2011/2012 do Rəvan Baku. Obecnie gra już w Polsce, a dokładnie w Miedzi Legnica. Rafał Misztal obecnie gra w Pogoni Siedlce, a Dominik Kisiel od sezonu 2012/2013 gra w niemieckich klubach.

Obrona:

Edward Cecot praktycznie do końca swojej kariery grał w GKS-ie. Zakończył ją w Zjednoczonych Bełchatów, a obecnie bawi się w trenerkę. Rafał Grodzicki po tym świetnym sezonie został jeszcze na jedną rundę w Bełchatowie, potem trafił do Ruchu Chorzów, następnie Śląsk Wrocław i znów Chorzów. Teraz gra w Stali Mielec. Tomek Jarzębowski, przyszedł do GKS-u z Legii i to do niej odszedł z Bełchatowa. Potem rok w Legnicy, potem trzy lata grania w Arce i zakończenie kariery w 2016 roku. Obecnie jest pracownikiem Legii Warszawa. Marcin Komorowski, tak dokładnie ten Marcin Komorowski. W tamtym sezonie na boisku pojawił się zaledwie raz, ale potem już szło mu tylko lepiej. ŁKS, Zagłębie Sosnowiec, Polonia Bytom, dobre lata gry w Legii i transfer do Rosji - Terek Groźny. Niestety przez kontuzję musiał przerwać grę w piłkę. Marcin Kowalczyk zdecydował się na podbój Rosji grając w Dinamie Moskwa. Potem runda na Ukrainie i powrót do Polski. Zagłębie, Śląsk i znów Rosja - najpierw Wołga, potem Tosno. Obecnie gra w Ruchu Chorzów. Dariusz Pietrasiak z GKS-u odszedł w 2009 roku do Polonii Warszawa, potem rok grał we Wrocławiu i wyjazd do Izraela. Szybko jednak wrócił do Polski broniąc barw Podbeskidzia. Obecnie jest trenerem Alitu Ożarów. Jacek Popek praktycznie do końca kariery grał w GKS-ie. Zaledwie rok spędził grając w barwach Zawiszy Bydgoszcz. Ostatnim obrońcą w tym zestawieniu jest Paweł Strąk. Długo w Bełchatowie nie pograł, ponieważ szybko odszedł do Austrii. W SV Ried 1912 nie poszło mu zbyt dobrze, więc wrócił do Polski podpisując umowę z Górnikiem Zabrze. W Zabrzu za kolorowo nie było, więc przeniósł się do Bydgoszczy i to w Zawiszy zakończył karierę.

Pomoc:

Bardzo dużo w tamtym sezonie zależało od Łukasza Garguły i Tomka Wróbla. Pierwszy wyrobił sobie w Bełchatowie taką markę, że wiele wskazywało na to, że osiągnie dużo. Kontuzję niestety zatrzymały jego karierę. Spędził sześć lat w Krakowie, grając dla Wisły, a z niej odszedł do Miedzi Legnica, gdzie teraz walczy o awans do Ekstraklasy. Wróbel zrobił bardzo dużo dla GKS-u grając w jego barwach. Jego przygoda z Bełchatowem oficjalnie zakończyła się po sezonie 2012/2013. Obecnie gra w Rozwoju Katowice, którego jest wychowankiem. Rafał Boguski przebywał w tamtym sezonie na wypożyczeniu w Bełchatowie. Ten pobyt dał mu sporo, ponieważ po powrocie do Wisły szybko zdobył miejsce w pierwszej XI "Białej Gwiazdy". Grzegorz Fonfara po odejściu z Bełchatowa grał w takich klubach jak: GKS Katowice, Energetyk ROW Rybnik, Zagłębie Sosnowiec, Stal Mielec i Rozwój Katowice. Obecnie gra w Gwarku Tarnowskie Góry. Bartosz Hinc wielkiej kariery nie zrobił po Bełchatowie. Najpierw Odra Wodzisław Śląski, potem Warta Poznań, Dolcan Ząbki, Tur Turek i Grom Plewiska w którym zakończył karierę w 2011 roku. Jakub Tosik od młodych lat grał w Bełchatowie, kiedy zdecydował się na odejście z klubu, trafił do Polonii Warszawa, potem na chwilę do Karpat Lwów, by następnie spędzić sezon w Białymstoku, a od sezonu 2014/2015 do teraz gra w barwach Zagłębia Lubin.

Napastnicy:

Bardzo ważną rolę w drużynie odgrywał Radosław Matusiak, dziewięć bramek jesienią, a potem transfer do włoskiego Palermo. Włoch nie podbił, więc wylądował w Holandii, runda w SC Heerenveen wystarczyła, żeby Polak wrócił do Polski. Wisła Kraków, Widzew, Cracovia, AGS Astéras Trípolis i zakończenie kariery w Widzewie. Obecnie jest menadżerem piłkarskim. Dawid Nowak odszedł z GKS-u do Cracovii, potem jego karierę zatrzymało zawieszenie na dwa lata z powodu wykrycia w jego organizmie dopingu. Po dwóch latach wrócił i zagrał sezon w barwach Bruk - Betu. Obecnie gra w Puszczy Niepołomice. Marcin Ujek zakończył karierę w 2014 roku, a jego ostatnim klubem była Polonia Warszawa. Ostatnim zawodnikiem na liście jest Carlo Costly. W Bełchatowie wiązano z nim duże nadzieje, nic z tego nie wyszło. Obecnie gra w Hondurasie - CD Olimpia (Tegucigalpa). 


Wojciech Malanowski

@WMalanowski

Redaktor naczelny SofaGOL

Komentarze