Środa z Grzywaczem

#2

Paweł Grzywacz @GrzywkaFutbol

Fot: Własne

Tagi

Paweł Grzywacz Ekstraklasa Absurdy

„To jest ku**a polska liga” – krzyczał kiedyś z linii bocznej Albin Mikulsk. Ten wulgarny komentarz tyczył się sposobu sędziowania, w czasach gdy ligą trząsł Ryszard Forbrich ale dla mnie jest hasłem, które idealnie opisuje prawie wszystko co dzieje się w naszej Ekstraklasie do dziś.

Do startu ligi zostały dwa dni, a ja już się nie mogę doczekać. Bo tęsknię. Nie tęsknię za walką Legii z Lechem i innymi. Tęsknię za tymi nieudanymi rajdami Merebaszwilego, tęsknię za dziwnymi sprintami Miłosza Przybeckiego, za sędziowskimi absurdami, za konferencjami Michała Probierza, czy też za pokazami aktorstwa w wykonaniu Radovicia.

Coś czuję, że w tym sezonie nie zabraknie nam kolejnych absurdów. Do Ekstraklasy trafiło bowiem kolejnych dwóch piłkarzy dzięki którym coś czuję, że kolejnychszaleństw nam nie zabraknie. Po pierwsze Christian Gytkjaer w Lechu. Jeśli gość w internecie będzie tak aktywny jak dotąd to coś czuję, że przebije Wilde Donalda Guerriera. Drugim zaś jest wracający z Sandecją do Ekstraklasy Michał Gliwa, który był znany z tego, że w przeszłości w barwach Zagłębia Lubin brał duży przykład z Mariusza Pawełka i Sebastiana Przyrowskiego (którego zresztą mógł podglądać od najmłodszych lat jeszcze w Groclinie, a potem w Polonii Warszawa).

Absurdów nie brakuje już dziś zresztą, przed paroma dniami Dominik Furman zwolnił Marcina Kaczmarka. Nowym właścicielem Arki Gdynia został 20-latek (!), a Korona Kielce to aktualnie kopalnia dziwnych sytuacji. Wywózki do lasu, wyrzucanie piłkarza z klubu za klapki na nogach, sprowadzanie szrotu z jakiś niemieckich wiosek w tym syna prezesa i trenera który jest specjalistą od porażek. A przecież dobrze wiemy, że sezon przyniesie znacznie więcej.

Ja już dziś mam swoich faworytów. Na podium widzę Lecha, Legię i Wisłę Kraków. Dlaczego te trzy zespoły? Bo Lech się wzmocnił wprost idealnie, dużo całkiem sensownych i potrzebnych piłkarzy. Legia to Legia i ich brak na podium byłby czymś wprost niemożliwym, a Wisła no cóż - po prostu ja wierzę w warsztat trenera Ramireza i w to, że ten klub znów będzie wielki.

Paweł Grzywacz


Paweł Grzywacz

@GrzywkaFutbol

Fan przede wszystkim Ekstraklasy. Z zagranicy Liverpool i Real. Poza tym interesuje się żużlem, skokami narciarskimi, siatkówką i sportami motorowymi.

Komentarze