Premier League

Derby Merseyside – zapowiedź

Dawid Leśniak @lesnyy10

Fot: Liverpool FC, Getty Images

Tagi

Derby Everton Liverpool Derby Meseyside

Na inaugurację 33. kolejki Premier League dostajemy perełkę. Derby Liverpoolu często są nazywane „The Friendly Derby” ze względu na to, że na stadion przychodzą całe rodziny w których znajdziemy zarówno fanów Evertonu jak i The Reds. 

Podopieczni Jurgena Kloppa napędzeni ostatnim zwycięstwem z The Citizens w Champions League (3-0) przystąpią do spotkania prawdopodobnie bez swojej największej gwiazdy – Mohameda Sallah. Egipcjanin zgłaszał dolegliwości w okolicach pachwiny i jego występ stoi pod znakiem zapytania. Liverpool myśląc o tym by zdobyć wicemistrzostwo Premier League, nie może sobie pozwolić dziś na stratę punktów.

Everton w swoim ostatnim spotkaniu także mierzył się z Manchesterem City. Podopieczni Pepa Guardioli pewnie zmierzając po trofeum w Premier League, pokonali Everton na wyjeździe 1-3. Wayne Rooney i spółka, dzisiejsze spotkanie będą grali głównie o honor. Obecnie zajmują dziewiąte miejsce w tabeli tracąc jedenaście punktów do szóstego miejsca, które gwarantuje kwalifikacje do Ligi Europejskiej.

Spotkanie zaczyna się o 13:30. W rundzie jesiennej derby Merseyside zakończyły się zwycięstwem Liverpoolu 2-1. Dziś zdecydowanym faworytem spotkania także są The Reds. 


Dawid Leśniak

@lesnyy10

I wtedy, na te 90 minut wychodzi on. Cały na biało. Ciężki typ z niego... Potrafi z najtwardszych facetów, zrobić łkających chłopców! Pasolini powiedział o nim, że jest ostatnią świętością w dzisiejszym świecie. Jest niesamowity. Mój ulubieniec. A nazywają go Futbol...

Komentarze