Serie A

Co czeka Piotra Zielińskiego? Pojawiają się plotki o transferze.

Dawid Leśniak @lesnyy10

Fot: Mateusz Wlodarczyk, NurPhoto via Getty Images

Tagi

Serie A Zieliński Transfer Liverpool Napoli

„Zielu” to jeden z największych talentów polskiej piłki. W Polsce mówi się o tym od dawna a teraz, jak się okazuje, dowiaduje się o tym także reszta świata. 

Tego można się było właściwie spodziewać. To bez wątpienia dobry sezon Piotrka. Regularne występy w Napoli, najwięcej minut w reprezentacji obok Lewego, to wszystko zwróciło uwagę największych. Od dawna się mówi o jego potencjale, który Piotrek nie potrafi w pełni wykorzystać.

W Neapolu wydaje się, że Piotrek odnalazł się idealnie i wątpię by był skory do przenosin. Napoli to przecież topowa drużyna Serie A regularnie występująca w Lidze Mistrzów. Kibice we Włoszech go pokochali i twierdzą, że powinien zająć miejsce w składzie Marka Hamsika, który w tym sezonie nie błyszczy formą. Zbliżający się mundial może okazać się „windą” dla Piotrka.

Interesują się nim kluby z absolutnej czołówki. Od kilku lat do swojej drużyny chce go sprowadzić Jurgen Klopp. Niemiec jest zdeterminowany by sprowadzić zawodnika do Anglii za około 60 mln. Euro. Interesują się nim także m.in. włodarze Atletico Madryt a nawet i FC Barcelony.

O ile transfer do Dumy Katalonii raczej bym skreślił od razu o tyle ten do Atletico już nie. Primiera Division to liga gdzie – jak się zwykło mówić – każde przyjęcie już musi być zwodem. A „Zielu” to ma. Myślę, że w takim klubie jak Atletico Madryt rozwinąłby się niebywale i spokojnie mógłby liczyć na regularne występy.

Jeśli chodzi o transfer do Liverpoolu to jakoś tego nie widzę. Premier League może się okazać zbyt ciężką ligą dla Piotra co znacznie zastopuje jego rozwój. Co prawda najlepsza liga Angielska przestała być już tak twardą ligą i to wszystko idzie w stronę techniki teraz (zwróćmy uwagę ilu Hiszpanów czy Brazylijczyków gra regularnie na boiskach Premier League) to jednak jest to liga, która brutalnie potrafi zweryfikować talent zawodników. Obawiam się, że Zielu mógłby nie podołać wyzwaniu.

Myślę jednak, że Piotrek na przyszły sezon zostanie w Napoli. Staje się tam coraz ważniejszą postacią i to jest kwestia czasu kiedy będzie grał dla Azzurri pierwsze skrzypce. Pozostanie w Serie A chyba będzie najlepszym wyjściem. „Zielu” zna język i wyrobił sobie już tam pewną markę. Piotrek lubi Włochy i wydaje się, że Włosi lubią Piotra.


Dawid Leśniak

@lesnyy10

I wtedy, na te 90 minut wychodzi on. Cały na biało. Ciężki typ z niego... Potrafi z najtwardszych facetów, zrobić łkających chłopców! Pasolini powiedział o nim, że jest ostatnią świętością w dzisiejszym świecie. Jest niesamowity. Mój ulubieniec. A nazywają go Futbol...

Komentarze