Kto podniesie puchar w Kijowie?

Dawid Leśniak @lesnyy10

Fot: Shaun Botterill, Getty Images

Liga Mistrzów Real Madryt Liverpool

Za nami ½ Ligi Mistrzów. Wiele emocji, niesamowite spotkania, wspaniałe bramki. Kto jest faworytem? Podsumujmy to co zobaczyliśmy w półfinałach.

Liverpool FC – AS Roma

Para, której dwumecz przyniósł aż trzynaście goli! Po pierwszym spotkaniu na Anffield wydawało się być wszystko rozstrzygnięte. 5-2 dla Liverpoolu to wynik, który będzie ciężko odrobić. Owszem – z Barceloną im się udało ale.. piorun nie uderza dwa razy w to samo miejsce, nie? Nie wiele brakowało by uderzył. Roma jest niebywale trudnym przeciwnikiem u siebie choć Liverpool zaczął rewanż idealnie. Gol Sadio Mane sprawiał, że Roma była w niebywale ciężkiej sytuacji.

Niemniej jednak spotkanie okazało się dalekie od nudnego. Liverpool dwa razy wychodził na prowadzenie choć finalnie musiał walczyć o awans do ostatniej minuty. Dzięki temu, że Romie nie podyktowano dwóch ewidentnych rzutów karnych, The Reds ostatecznie znajdują się w finale i zagrają końcem maja w Kijowie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4-2 dla AS Romy.

Bayern Monachium – Real Madryt

Pierwsze spotkanie momentami wiało nudą. Bayern okraszony kontuzjami był mocno nieskuteczny zaś Real nie potrafił stworzyć sobie zbyt wielu sytuacji. Nie mniej jednak Królewscy wywieźli z Monachium bardzo dobry wynik (1-2) i to oni byli faworytami w rewanżu.

Drugie spotkanie tych drużyn już nie zawiodło. Mimo sprezentowania gola Realowi przez Ulreicha, podopieczni Juppa Heynckesa walczyli do ostatniej minuty. Udało się doprowadzić do remisu i tylko gol dzielił ich od upragnionego awansu. Real jednakże nie dał sobie odebrać biletów do Kijowa i to oni zmierzą się z Liverpoolem 26 maja.

Tegoroczna edycja Ligi Mistrzów to dowód na to, że w piłce nożnej jest wszystko możliwe. Ciężko przewidzieć kto podniesie puchar w Kijowie. Real ma szanse zrobić coś historycznego zdobywając ten puchar po raz trzeci z rzędu. Liverpool ma szansę sprawić, że Angielska piłka powróci na szczyt. Obie drużyny mają mnóstwo jakości w swojej grze i niezwykle utalentowanych zawodników. Jedno jest pewne – będzie ciekawie!

Dawid Leśniak

@lesnyy10

I wtedy, na te 90 minut wychodzi on. Cały na biało. Ciężki typ z niego... Potrafi z najtwardszych facetów, zrobić łkających chłopców! Pasolini powiedział o nim, że jest ostatnią świętością w dzisiejszym świecie. Jest niesamowity. Mój ulubieniec. A nazywają go Futbol...